Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak szybko może pracować ST62... ?

jt
Jak szybko może pracować ST62... ?

Postautor: jt » 16 cze 2003, o 10:36

I nie chodzi mi o częstotliwość kwarcu, lecz reakcji na zmiany poziomów napięć na liniach We/Wy. Np. w jednym z projektów połączyłem nieużywane wejście z wyjsciem (programowałem STRealizerem). Próbowałem przy pomocy portu LPT komputera zmierzyć czas przejścia sygnalu od wejścia do wyjścia. Nie udało się, był krótszy niż czas odczytu z LPT.
Czy ktoś potrafiłby powiedzieć co stałoby się gdyby sygnał biegł bardziej skomplikowana drogą np. inwerter, lub kilka bramek (trochę mi szkoda jednorazowych procesorków na eksperymenty)?
Mam pomysł na urządzenie, ale musi byc sterowane szybciej niż pozwala na to timer procesora (0,1 ms) i stąd te dziwne pytanie.
A może ktoś zna algorytm dobrania się do generatora procesorka z pominięciem timera?

Piotr
Moderator
Moderator
Posty:468
Rejestracja:14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 20 cze 2003, o 20:46

Minimalny czas trwania impulsu na dowolnym I/O wynosi 1,625us dla 8 MHz, ale nie wiem co ma wspolnego timer z I/O i po co chcesz sie dobierac do generatora (i ktorego)?
Pzdr
PZb

jt

Postautor: jt » 23 cze 2003, o 12:39

Powód najprostszy z możliwych - po zmienie sygnału na linii wejściowej procesorek powinien zmienić stan jednej z linii wyjściowych i to na okres czasu krótszy niż jest w stanie wygenerować timer procesorka.

Myślę o zastosowaniu zewnętrznego generatora do taktowania zdażeń w programie, ale nie wiem czy ten program zdąży (potrzebuję ok. 1 MHz, natomiast wewnętrzny timer wyciąga maks. 10 kHz, niezależnie od częstotliwości kwarcu).

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości