Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wzmacniacz lampowy JAVA WEBER - PREAMP

shotgun
-
-
Posty:10
Rejestracja:4 wrz 2008, o 07:58
Lokalizacja:Lublin
Kontaktowanie:
Wzmacniacz lampowy JAVA WEBER - PREAMP

Postautor: shotgun » 4 wrz 2008, o 08:04

Witam. to jest ten schemat:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN

mam takie pytanko gdzie w tym schemacie może kończyć się preamp ? i czego potrzebuje żeby wykonac taki preamp do nagrywania czyli z wyjsciem na mixer/direct recording czy po porstu na koncówke.

Dzieki za pomoc... pozdrawiam serdecznie...

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty:108
Rejestracja:12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: amok67 » 4 wrz 2008, o 22:38

Za potencjometrem Volume (1MOhm-A), środkowy bolec.Teoretycznie nic więcej nie potrzebujesz do nagrywania.Przydałby się w tym miejscu jakiś filtr/emulator kolumny, ale nie jest to niezbędne. A tak z innej beczki, kupiłem ostatnio pocket pod i już mi się nie za bardzo chce dłubać w lampach. Świetnie brzmi, a mam do czego porównywać, bo mam też voxa ac-30 i małą rivierę. Pomyśl może o tym.Cena podobna...Pozdrawiam.

shotgun
-
-
Posty:10
Rejestracja:4 wrz 2008, o 07:58
Lokalizacja:Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: shotgun » 5 wrz 2008, o 14:53

dziekuje rozumiem, czy mógłby mi pad powiedziec jeszcze o trafie i czy ten preamp ma przester (to prawdopodobnie valve king) idzie dam od trafa dużo kabli jakim mam to zasilic i co do czego mniej wiecej, bym był wdzieczny.... pzdr

PS. przy rejestracji na karte niezbedy jest analog, a na szpule POD się sprawdzi napewno.

shotgun
-
-
Posty:10
Rejestracja:4 wrz 2008, o 07:58
Lokalizacja:Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: shotgun » 5 wrz 2008, o 15:05

i jeszcze gdzie konczy sie preamp (potrzebe do zrobienia tej płytki), ja mam Valve Kinga 112

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty:108
Rejestracja:12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: amok67 » 5 wrz 2008, o 16:38

Preamp kończy się na potencjometrze Master (1MOhm-A).
Ten preamp ma przester ale raczej lekki.Co do trafa zasilającego to żeby toto zasilić potrzebujesz napięcie anodowe około 250-350V (około, bo nie znam parametrów tego trafo) i napięcie żarzenia 6.3V.
Generalnie polecam ci strony WIELKIEGO TOMA, Lampowego GURU.Przeczytasz,zrozumiesz...
www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/index.html
Teraz ja zapytam: 1.jeżeli masz ValveKinga 112 to po jaki wał chcesz zrobić ten praeamp?
2.co to znaczy cyt. "przy rejestracji na karte niezbedy jest analog, a na szpule POD się sprawdzi napewno." ?
Pozdrawiam.

shotgun
-
-
Posty:10
Rejestracja:4 wrz 2008, o 07:58
Lokalizacja:Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: shotgun » 5 wrz 2008, o 16:46

Własnie mam valve king i moge wykożstac wyjcie SEND ale potrzebuje do tego jakies symulatorka(DIRECT OUT)(clean brzmi dobrze, ale przester brzmi zle, widziem gdzieś schematy itd (ma pan może jakis pomysł).

Maiłęm na mysli że karta jest cyfrowa gdy preamp jest co najmniej trazystorowy to polotu miekosci ani naturalnosci, nasycenia czy aksamitu raczej nie uzykamy

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty:108
Rejestracja:12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: amok67 » 6 wrz 2008, o 16:30

Rozwiązanie idealne to preamp + mikrofon i nagrywanie rozkręconego pieca... Albo P.O.D.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości