Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

rozszerzenie mpc

piłkarz
-
-
Posty:9
Rejestracja:4 lut 2007, o 00:34
Lokalizacja:BIAŁO-CZERWONI!
rozszerzenie mpc

Postautor: piłkarz » 4 lut 2007, o 13:28

Mam kilka płyt z rozszerzeniem mpc i nie do końca wiem co zrobić, żeby przekonwertować je na mp3. Jakieś pomysły??

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 4 lut 2007, o 15:30

Masz winampa ?? Odtwarza Ci te pliki ? (jak nie poszukaj pluginu - choc moj standardowo ma). RMB na kawalku na PL -> send to -> format converter. Powinno zadzialac, choc nie mam teraz na czym przetestowac...

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 lut 2007, o 10:26

Ściągnij coś takiego jak Jet Audio on konwertuje większość takich formatów i audio i video.
Ogólnie sam programik jest naprawdę bardzo funkcjonalny. Nagrywa CD z każdego formatu (gdzie np. w NERO nie mogłem nagrać płyty Audio z .mpc bez szukania i instalowania pluginow)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty:59
Rejestracja:8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 8 lut 2007, o 22:26

Osobiscie polecam Foobar2000. Moze jego intrfejs na pierwzy rzut oka nie jet piękny ale to kwestia przyzwyczajenia i dopasowania bo nie powiem zeby nie było to do zmienienia. foobar zżera o wiele mniej RAMu od Winampa ktory potrafi mi wesac nawet 50MB(!!!) dodatkowo dźwiek ma bardziej przejrzysty (jeśli masz dibry sprzęt to da się usłyszec różnicę) i ostatni i najważniejszy jego plus: odtwarza MPC(Musepack) Flac i inne bezstratne formaty kodowania dźwięku. zajmują one coprawda wiecej miejsca niż mp3 ale za to różnice da sie usłyszec.. :) Przerzuiłem się na niego własnie z winampa i wcale nie żałuje. Zaś jesli chcesz zawzięcie zmienic MPC na MP3 to wpisz w google: Direct audio converter &CD Ripper . Naprawdę dobry program(niestety ożna go ściągnąć tylko jako triala ale jak masz dostęp do emula czy czegoś w tym tylu to sobie poradzisz). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 8 lut 2007, o 22:44

Też korzystam z Foobara, ale wydaje mi się, że dla "zwykłego śmiertelnika" ten program swoją prostotą wręcz utrudnia.
Za to nie używam Winampa od zawsze... od zawsze nie lubiałem tego programu a kazdy tak chwalił to badziewie.
Proponuję sprawdzić tego Jet Audio on te ma opcję ustawienia lepszego próbkowania dźwięku... tyle, że potrzeba dobrego sprzętu.

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty:59
Rejestracja:8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 9 lut 2007, o 14:12

Swego czasu używałem Jet Audio i byłem zadwolony, ale po którymś formacie postanowiłem wypróbować foobara i tak mi już zostało.Jeśli moja siostra sobie z nim radzi to każdy śmiertelnik da radę :597: A co do sprzętu to się zgodzę, bo przecież bez sensu ściągać czy zgrywac muzykę z pełnym bitrate'm jeśli ma się tylko głośniczki komputerowe :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości