Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dziwny odgłos...

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---
Dziwny odgłos...

Postautor: petersz » 22 sie 2006, o 10:33

Nie wiem co się dzieje, ale w momencie kiedy kręcę rolką w myszce z komputera dochodzi bardzo cichy (ale trochę mnie wkurzający) pisk czy dźwikęk o wysokiej częstotliwości. Ciekawi mnie co to może być, tym bardziej, że głośniczek systemowy mam odłączony... Może to i głupie, ale tak jest i ja to słyszę i ciekawi mnie, co może wydawać taki dźwięk.

Pozdr.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Dziwny odgłos...

Postautor: end » 22 sie 2006, o 10:50

Nie wiem co się dzieje, ale w momencie kiedy kręcę rolką w myszce z komputera dochodzi bardzo cichy (ale trochę mnie wkurzający) pisk czy dźwikęk o wysokiej częstotliwości. Ciekawi mnie co to może być, tym bardziej, że głośniczek systemowy mam odłączony... Może to i głupie, ale tak jest i ja to słyszę i ciekawi mnie, co może wydawać taki dźwięk.

Pozdr.
A czy jak wyłączysz monitor i pokręcisz scrollem to też jest ten pisk? Miałem coś podobnego kiedyś.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 sie 2006, o 10:50

Ktoras z przetworniczek ??

U mnie czesto ktoras pisnie, jak otworze (badz zamkne) jakies okna.... szczegolnie ostro reaguje na jasne tlo :twisted: - tez zastanawiajace, ze akurat taki powod, ale...


Btw. W ramach ostatnich newsow informacyjnych, mozesz sie pocieszyc, ze z czasem przestanie Ci to przeszkadzac. Podobno im czlowiek starszy, tym slabiej slyszy wysokie czestotliwosci :evil:

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---

Postautor: petersz » 22 sie 2006, o 12:21

End, nawet po wyłączeniu monitora tak się dzieje.
U mnie czesto ktoras pisnie, jak otworze (badz zamkne) jakies okna.... szczegolnie ostro reaguje na jasne tlo :twisted: - tez zastanawiajace, ze akurat taki powod, ale...
Hehe... U mnie aż takich dziwów nie ma... :)
Btw. W ramach ostatnich newsow informacyjnych, mozesz sie pocieszyc, ze z czasem przestanie Ci to przeszkadzac. Podobno im czlowiek starszy, tym slabiej slyszy wysokie czestotliwosci :evil:
To jeszcze jakieś z 40 lat i biędzie OK ;-) Chociaż może u mnie, ze względu na katowanie moich uszu odgłosami gitary + wzmacniacza, ten proces może być przyspieszony.

Pozdr.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 sie 2006, o 12:41

Hm... dziwna sprawa.

To może inaczej.

Odłącz lub nie włączaj głośników i sprawdź, wydaje mi się, że może być to wina karty dźwiękowej.
Spróbuj dojść skąd wytwarza sie ten pisk (może płyta głowna?)
To jeszcze jakieś z 40 lat i biędzie OK ;-) Chociaż może u mnie, ze względu na katowanie moich uszu odgłosami gitary + wzmacniacza, ten proces może być przyspieszony.
Ja też tak grałem do pewnego momentu...
Kup sobie stopery jak grasz z zespołem, bo chyba jak grasz sam w domu to nie katujesz wzmacniacza bez sensu? Oby...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 sie 2006, o 13:33

Mowie Wam.. na 90% ktoras z przetworniczek napiecia na plycie.

To jeszcze jakieś z 40 lat i biędzie OK ;-) Chociaż może u mnie, ze względu na katowanie moich uszu odgłosami gitary + wzmacniacza, ten proces może być przyspieszony.
No wlasnie to niby nie w tym rzecz, ze sie poprostu gluchnie, tylko w tym, ze dorosli przestaja slyszec wysokie czestotliwosci (pod 20kHz). Byl taki news o dzwonkach (podobno popularnych) dla dzieciarni - ktorych to dzwonkow dorosli (20-kilka lat i wiecej) podobno nie slysza. Zreszta.. mozg rozwija sie (rozrasta) do ok 30, wiec czemu sluch nie mialby zmienic wlasciwosci w podobnym wieku ??

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---

Postautor: petersz » 22 sie 2006, o 17:43

Nie End, to też nie karta dźwiękowa - obstawiam podobnie jak pajączek, że to jakiś przetworniczek. Co zaś do "katowania" moich uszu - nie martw się - nie gram (jeszcze) z żadnym zespołem, jedynie w domu (i to w dodatku wierzowiec), więc gram dość cicho. Naprawdę cicho, bo odkąd mam w domu sprzęt (czyli będzie z jakieś trzy miesiące), nikt jeszcze się nie skarżył. No, chyba, że sąsiadom się podoba... ;-)

Pozdr.

P.S.
A mnie to jeszcze zastanawia, dlaczego człowiek (nie wiem, jak jest u zwierząt) im gorzej widzi, tym lepiej słyszy... :idea:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 sie 2006, o 17:49

No to albo płyta głowna (to też pisałem ;) )
Albo coś w zasilaczu...

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 23 sie 2006, o 07:48

na płycie masz dławiki które powinny być sztywno zamontowane ewentualnie zwoje sa poluzowane i to moze byc główny problem

kielich
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 sie 2006, o 22:55
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: kielich » 30 sie 2006, o 23:26

Też miałem problem z piszczeniem. Mam Windowsa i Linuxa dzięki Linuxowi odkryłem o co u mnie chodzi kiedy kręciłem scrollem był ten pisk dochodził z głośników. Wystarczyło wyłączyć mikrofon klikając na znaczek głośnika pod suwakiem SPDIF czy jakoś tak w Windowsie to samo tylko że w nim mam wyłączone wszystko oprócz what you hear w record i w playback wave midi i cdaudio.

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków

Postautor: Guru » 31 sie 2006, o 07:55

Przecież ten pisk może jeszcze pochodzić z buzera, musisz sprawdzić czy masz włączony buzer do płyty głównej.

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---

Postautor: petersz » 31 sie 2006, o 11:11

Przecież ten pisk może jeszcze pochodzić z buzera, musisz sprawdzić czy masz włączony buzer do płyty głównej.
Na przyszłość postaraj się czytać ze zrozumieniem - oto cytat z mojego pierwszego postu:
Ciekawi mnie co to może być, tym bardziej, że głośniczek systemowy mam odłączony...
Pozdr.

Awatar użytkownika
Dydas
-
-
Posty:45
Rejestracja:10 sty 2006, o 21:57
Lokalizacja:Kielce

Postautor: Dydas » 31 sie 2006, o 19:13

Mozliwe, ze kabel lezy blisko glosnika i on wylapuje sygnal i wzmacnia, mam sam podobnie.

gavi
-
-
Posty:218
Rejestracja:14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 1 wrz 2006, o 14:38

A jaki masz monitor , CRT czy LCD?

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---

Postautor: petersz » 1 wrz 2006, o 15:03

Monitor mam CTR - LG FLATRON 995FT plus (19") - jakby się ktoś pytał :). Nie ma on jednak nic do rzeczy (o czym już zresztą wspominałem wcześniej), po jego wyłączeniu też tak się dzieje...

Pozdr.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości