Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Głośniki satelitarne

Awatar użytkownika
Dydas
-
-
Posty:45
Rejestracja:10 sty 2006, o 21:57
Lokalizacja:Kielce
Głośniki satelitarne

Postautor: Dydas » 8 lip 2006, o 09:14

Jakie głośniki najlepiej odpowiadałyby głośnikom satelitarnym z tego zestawu: 2.1Creative Inspire P380. Mam zamiar "dołożyć" do tego zestawu dwa głośniczki i szukam czegoś co by dobrze "z tyłu" grało. Troche o tych głośnikach tutaj.

Awatar użytkownika
shadow031
-
-
Posty:12
Rejestracja:15 lip 2006, o 12:10
Lokalizacja:Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: shadow031 » 18 lip 2006, o 23:32

Witaj Dydas tak szczerze to każde dwudrożne kolumienki są lepsze od tego zestawu 2.1Creative Inspire P380. I już tłumaczę dlaczego taka zła opinia. Żeby głośnik dobrze dmuchał musi być wpakowany w solidną paździerzową obudowę wytłumioną od sirotka watoliną. A taka satelitka nie da ci tego co chcesz. Ja bym polecał postawić za sobą jakiekolwiek kolumny chociażby od wierzy + 2x15w wzmak różnica będzie kolosalna. pozdrawiam shadow031

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 21 lip 2006, o 09:38

Witaj Dydas tak szczerze to każde dwudrożne kolumienki są lepsze od tego zestawu 2.1Creative Inspire P380.
Zgadzam się z Tobą.
I już tłumaczę dlaczego taka zła opinia. Żeby głośnik dobrze dmuchał musi być wpakowany w solidną paździerzową obudowę wytłumioną od sirotka watoliną.
Bardziej polecałbym płytę MDF i zamiast watoliny kawałek gąbki z trójkątnymi wypustami (lepiej pochałania odbite fale)
A taka satelitka nie da ci tego co chcesz. Ja bym polecał postawić za sobą jakiekolwiek kolumny chociażby od wierzy + 2x15w wzmak różnica będzie kolosalna. pozdrawiam shadow031
Może i tak, kwestia słuchu.

Moim zdaniem to najlepiej kupić lub zrobić sobie monitorki na głośnikach tesli.

michalxb
-
-
Posty:167
Rejestracja:11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 28 lip 2006, o 20:38

Koledzy, nie wiem czy zauważyliście że rozwiązanie jakie chce zrobić Dydas charakteryzuje się tanim kosztem, a zbudowanie satelitek na tesli to koszt powyżej 200zł spokojnie,

więc ja bym zaproponował zupełnie inne rozwiązanie,

weź Ty sobie pójdź do sklepu elektronicznego kup dwa wzmacniacze jabel po 15 watt (bodajże j-36 bo kupowałem ostatnio żeby dla kolegi zrobić mały wzmacniaczyk) cena to 12zł za sztukę kup sobie potencometr plastikową obudowe troche gniazd zasilacz i zmieścisz się w 50zł tak sądze (pamiętajmy że to zwykły zasilacz, nie zasilacz symetryzczny i na zwykłym zasilaczu chodzi doskonale)

Satelitki zrób sobie z płyty mdf(jak to end zauważył jest śwetna) wytłum to choćby tą watoliną kup sobie głośniczki basowe 12cm jakieś małe tweetery piezoelektryczne terminale zwrotnice(najtańszą) złóż to razem ze wzmakiem myślę ze zamkniesz się w 150-200zł a zagra jak sądze o niebo lepiej:)

Pozdrawiam.
Michał M.

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---

Postautor: petersz » 30 lip 2006, o 18:55

michalxb, czy mówisz czymś takim? Akurat mam taką (dość starą, nie wiem skąd) płytkę w domu z wlutowanymi paroma elementami. Ciekaw jestem, czy to może dobrze zagadać...

Pozdr.

michalxb
-
-
Posty:167
Rejestracja:11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 31 lip 2006, o 08:45

Tak o tej mówiłem, tylko że mono, nie wiedziałem że jest też stereo.
no więc jak za taką cenę to gra bardzo przyzwoicie :)

trryt
-
-
Posty:119
Rejestracja:3 maja 2004, o 15:08

Postautor: trryt » 31 lip 2006, o 17:54

Też się zgodzę że to gra naprawdę całkiem dobrze. Ale czy może bez zasilania symetrycznego to jakoś wątpię. Ja z braku czegoś ciekawszego podłączyłem pod komputerowy zasilacz (+/-12V) i jest OK. Ale co do tych piezo głośników to już mam poważne wątpliwości cy one mogą zagrać chociaż przyzwoicie, piezo kojarzy mi się wyłącznie z syrenami itp, ale na pewno będą głośne;)

michalxb
-
-
Posty:167
Rejestracja:11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 31 lip 2006, o 19:36

A to ma stosować gwizdki(które natomiast bardziej kojarzą się z zastosowaniami estradowymi)
Powiem tak:
zbudowałem pare kolumn na piezoelektrycznych(włąsciwie wszystkie oprócz chyba jednej czy dwóch)grało i gra pięknie.

Pozdrawiam.
Michał M.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości