Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przetwornica DC/AC

camilzi
-
-
Posty:4
Rejestracja:15 mar 2006, o 12:01
Lokalizacja:Zgorzelec
Przetwornica DC/AC

Postautor: camilzi » 15 mar 2006, o 17:26

Hej wszystkim,
przejrzalem wszystkie archiwalne wydania EP i EdW i niestety nie znalazlem nic na temat przetwornic ktore wytwarzaja przebieg sinusoidalny o malych znieksztalceniach. W sieci tez nic nie ma, przynajmniej ja nie znalazlem a siedze juz nad tym kilka dni. Wiem, ze fachowo robi sie to z uzyciem mikrokontrlerow itd. Poszukuje jednak jakis lepszych informacji, lepszego opisu, przykladowy schemat bylby wrecz cudowny ale cuda raczej rzadko sie zdarzaja...
Moj znajomy zaproponowal mi, ze kontrolery moge obejsc poprzez generator sinusa z wzmacniaczem mocy. Problem w tym, ze ja potrzebuje przetwornice na 1kW. Male wzmacniacze potrafie zrobic, takie np do 100W ale nigdy nie widzialem jeszcze wzmacniacza na 1kW, tzn nie robilem takiego.
Za wszelkie mozliwe informacje,linki itd z gory wielkie dzieki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 15 mar 2006, o 18:14

Nie szukaj hasla "przetwornik DC/AC" tylko "falownik"... to raz. Dwa robi sie to m.in. na procesorach sygnalowych. Tak zeby uszczegolowic... ja sie nie zajmuje (obecnie) energoelektronika wiec nie bede sie teraz wypowiadal szczegolowo.

camilzi
-
-
Posty:4
Rejestracja:15 mar 2006, o 12:01
Lokalizacja:Zgorzelec

Postautor: camilzi » 19 mar 2006, o 00:41

Dziekuje za informacje, o falownikach juz slyszalem ale dla mojego projektu sa one poprostu za drogie, za dokladne, nie potrzebuje czegos takiego.Wymyslilem wiec sobie,ze chyba najtaniejbyloby zrobic prosta przetwornice o duzej mocy, ktora jednoczesnie musialaby calkiem dobrze odwzorowywac ksztalt sinusa. W takiej przetwornicy calkiem latwo mozna modulowac czestotliwosc, zazwyczaj za pomoca zwyklego rezystora. Niestety nie mialem jeszcze do czynienia z takimi ukladami i brak mi doswiadczenia. Jezeli wiec ktos mialby jakis schemat prostego falownika albo cos podobnego to byloby super. Tymczasem ja bede szukal dale....
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam....

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości