Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

DVD Universum

soulafein
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:
DVD Universum

Postautor: soulafein » 11 lut 2006, o 11:21

Moj tata przywiozl z Niemiec Dvd Universum. Podlaczylem je i nie dziala - w zwiazku z tym mam pytanie - czy oplaca sie dawac je do naprawy - czy bedzie odtwarzalo dvd z naszego regionu jesli sie je naprawi ??

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 11 lut 2006, o 14:22

Podczyść laser i wsadź oryginalną płytę DVD, napisz co pokazuje wyświetlacz, czy w ogóle się odpala i kręci płytą itp.
Wróżek tutaj nie mamy :twisted:

soulafein
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 11 lut 2006, o 16:50

No wlasnie nic nie wyswietla - tata dostal to od znajomego z Niemiec (bo przestalo dzialac i kupil nowe - ech ci Niemcy :) Nawet nie mozna otworzyc tacki zeby wsadzic plyte. Ja chcialbym tylko dowiedziec sie czy bedzie odtwarzalo plyty dvd z naszego regionu - i wtedy zastanowie sie czy oplaca sie dawac je do naprawy :)

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 11 lut 2006, o 17:09

Jeśli odtwarzało płyty niemieckie to musi też polskie - ten sam region : http://hometheaterinfo.com/dvd3.htm

trryt
-
-
Posty:119
Rejestracja:3 maja 2004, o 15:08

Postautor: trryt » 11 lut 2006, o 22:34

Z dawaniem do naprway to trzeba ostrożnie, opłaca się tylko jeżeli to DVD wygląda na porządne, a nie sądzę bo Universum teraz raczej jakiś super rzeczy nie robi (chyba że się mylę). Bo jak to jest taki bardzo zwykły plastikowy naleśnik, coś takiego kupisz w hipermarkecie za małe pieniądze, a za naprawę czegoś nietypowego mogą Cię zedrzeć. Więc najlepiej żebyś je próbował naprawić sam - z pomocą tutejszych forumowiczów.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 lut 2006, o 13:12

No wlasnie nic nie wyswietla - tata dostal to od znajomego z Niemiec (bo przestalo dzialac i kupil nowe - ech ci Niemcy :) Nawet nie mozna otworzyc tacki zeby wsadzic plyte. Ja chcialbym tylko dowiedziec sie czy bedzie odtwarzalo plyty dvd z naszego regionu - i wtedy zastanowie sie czy oplaca sie dawac je do naprawy :)
No to wiesz co masz sprawdzić ?
Bezpiecznik... (na początek)

soulafein
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 18 lut 2006, o 10:31

No wiec wrocilem do domu i sprawdzilem ten bezpiecznik (jak moglem o nim zapomniec ;) i nic :( nie wlacza sie jak wczesniej. Sprawdzilem kabel - jest na pewno w porzadku. Co jeszcze moglbym sprawdzic zanim oddam go do ewentualnej naprawy ??

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 lut 2006, o 14:05

Sprawdź czy przetwornica (zasilacz impulsowy) daje jakieś napięcia na wyj.

soulafein
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 18 lut 2006, o 21:08

No wiec szczerze mowiac nie wiem o czym mowa :( Przyznaje sie :) Jak to moze wygladac ??

Jakby co to podaje zdjecia zrobione przeze mnie tego dvd - bebechy :)
Załączniki
Dvd1.jpg
dvd2.jpg

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 18 lut 2006, o 21:57

Cześć.
Nie jest źle DSL-710A to zwykły pecetowy napęd DVD. Wymontuj go z odtwarzacza i spróbuj zamontować w PC jako Slave.
Jak odpali to znaczy że problem leży w zasilaczu/przetwornicy (płytka po lewej) stronie lub sterowaniu (ta druga). Przetwornica powinna dawać +5V oraz +12V – piszę to na podstawie zdroworozsądkowego myślenia – takimi napięciami są zasilane napędy w PC.

Pzdr,
Adam.

soulafein
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 18 lut 2006, o 22:30

No ale wiesz - jak podlaczam do pradu to nic sie nie wlacza - na wyswietlaczu nic sie nie pojawia. Takze logiczne (przynajmniej dla mnie ;) ze to raczej nie naped...no wiec co mam i gdzie zmierzyc ??

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 18 lut 2006, o 22:47

Chciałem Ci zaproponować metodę eliminacji sprawnych elementów, ale ok. spróbujmy inaczej.
Czy możesz zrobić fotki napędu od tyłu – tam gdzie dołączona jest szeroka taśma (powinno być jeszcze jedno złącze) oraz fotkę samej przetwornicy (przydały by się trochę lepszej jakości). Spróbuję Ci podpowiedzieć jakie wykonać pomiary.

Adam.

soulafein
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 22 lut 2006, o 08:59

Dalem jednak do przejrzenia - uszkodzony procesor :( coz sam bym na to nie wpadl. Dziekuje za pomoc. Mozna zamknac

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości