Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Hdd fujitsu mpg3307at

zyfer
-
-
Posty:15
Rejestracja:24 sty 2004, o 15:19
Hdd fujitsu mpg3307at

Postautor: zyfer » 29 sie 2005, o 22:45

witam
Posiadam dysk fujitsu ,który nagle przestał działać.
Chciałbym spróbować załadować mu nowy bios ale nie wiem jakto zrobić ,oraz skąd wziąć bios.
Za wszelkie sugestie i podpowiedzi dziękuję
PZD Zyfer

marecki
-
-
Posty:390
Rejestracja:4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja:Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 30 sie 2005, o 05:22

Poczekaj nie tak szybko z tym biosem.... sprawdz najpierw wszystkie kable przy dysku. Mój HDD tez nagle w kieszeni przestal dzialac a po podpieciu bezposrednio do plyty smigal ze ho.... Po kolejne jezeli kable sa spoko a komp przy starcie biosu go nie wykrywa to jezeli poszla elektronika na dysku wymiana biosu ci nic nie da...

ROM
-
-
Posty:295
Rejestracja:5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja:Poznań

Postautor: ROM » 31 sie 2005, o 01:09

Kod: Zaznacz cały

...jezeli kable sa spoko a komp przy starcie biosu go nie wykrywa to jezeli poszla elektronika na dysku wymiana biosu ci nic nie da...
Ciekawe jak go wymieni ? :) .

marecki
-
-
Posty:390
Rejestracja:4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja:Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 31 sie 2005, o 05:25

Prawde mowiac nigdy nie slyszalem pojecia wymiany biosu w HDD ale wiesz....ta dzisiejsza mlodziez jest taka zdolna....

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 31 sie 2005, o 09:41

No właśnie...
Najpierw napisz czy w ogle BIOS widzi dysk.
Jeśli nie, to napisz czy słychac jak kręcą sie talerze w środku, bo może być, że dysk nie dostaje napiecia.
Czasami na wtyczce powstaje zimny lut, od wyciągania i wkłądania dysku.
Bynajmiej ja miałem taki przypadek.
Bardzo słabo opisaleś swój problem...

zyfer
-
-
Posty:15
Rejestracja:24 sty 2004, o 15:19

Postautor: zyfer » 31 sie 2005, o 16:53

witam
Mój dysk po włączeniu zasilania wydaje typowy dźwięk ,tz . talerze kręcą i słychać pracę głowic ,niestety bios go nie widzi .Nawet jako inną jednostkę ,po prostu nie ma nic.

Ostatnio udało mi się zmienić bios w nagrywarce LG i jest OK.Tylko że nagrywarka była sprawna i widziana była w biosie.

PZD
Zyfer

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 31 sie 2005, o 16:58

:) To zrob tak odlacz wszystkie napedy i zostaw tylko HD sprobuj tez zmienic zwore na master lub na slave i sprawdz czy wtedy bios go widzi do poki bios nie widzi Twojego HD nic nie bedziesz mog z nim zrobic. Jesli masz dostep do innego kompa sprobuj tam go podlaczyc i zobaczyc czy jest wykrywalny :wink:
:D

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 31 sie 2005, o 23:02

Jesli nie uda Ci się odpalić HDD to wiem gdzie jest skup uwalonych dysków :)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 1 wrz 2005, o 12:35

do poki bios nie widzi Twojego HD nic nie bedziesz mog z nim zrobic.
Nie do konca jest to prawda, mozna smialo kozystac z dysku niewykrytego* przez bios, ale oczywiscie pod pewnymi warunkami ;)
Jesli nie uda Ci się odpalić HDD to wiem gdzie jest skup uwalonych dysków
Tak... o ile wogole beda chcieli taki dysk to jest to spoko sprawa.... w niektorych przypadkach za starocia mozna dostac nowiutki, wielki i na gwarancji ;)
Ostatnio udało mi się zmienić bios w nagrywarce LG i jest OK.Tylko że nagrywarka była sprawna
Taaa... a ja bym chcial wymienic bios w mojej suszarce do wlosow. A nie... ja nie mam suszarki.
Powazniej. Z faktu ze jakies urzadzenie wogole posiada takie sprytne oprogramowanie jak bios, nie wynika odrazu ze da sie je wymienic na nowsza wersje. Natomias jesli wogole sie da, to niekoniecznie "domowymi" metodami.



*) rozumiem tutaj sytuacje w ktorej w biosie nie ma autodetekcji, oraz wzmianki ze o danym dysku.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 1 wrz 2005, o 20:31

Nie do konca jest to prawda, mozna smialo kozystac z dysku niewykrytego* przez bios, ale oczywiscie pod pewnymi warunkami :wink:

*) rozumiem tutaj sytuacje w ktorej w biosie nie ma autodetekcji, oraz wzmianki ze o danym [fade]dysku.[/fade]
:) Mam Cie juz dosyc ciagle sie czepiasz i ze wszystkiego robisz dyskusje akademicka chcialo by sie zaspiewac studencie studenciku siec na d.... nie rob krzyku :wink: mialem kiedys przypadek z mb Gateway 2000 z chipset intela ktorej bios nie wykrywal nic na master primary ide. Jesli nic nie bylo podpiete pod master to slave byl ignorowany. W koncu odkrylem ze wystarczylo co kolwiek podlaczyc pod master (ktorego bios nie wiedzial) a jako slave dac glowny HD ktory byl rozpoznawany jako C: malo tego to win rozpoznawal nawet to czego nie widzial bios czyli ten stary HD ktory byl tylko jako sztuka. Z tym ze to byl sporadyczny wypadek :idea: A jesli ktos wpada na pomysl zmiany biosa to raczej do ekspertow :no: nalezy (nothing personal) wiec nie bede mu mieszal w glowie :wink:
:D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 1 wrz 2005, o 21:40

ACeK:

Czepiam sie tylko wowczas, gdy ktos daje mi do tego powody :D Uwierz mi, ze gdybym nie mial sie czego czepiac, to bym tego nie robil.
A dyskusja... no coz, od tego jest forum by dyskutowac :P

Ale do rzeczy. Dosc proste jest do uzyskania kozystanie z dysku niewykrytego przez bios w Linuxie, a od wyjscia XP takze w tej windzie. Jest tylko 1 mankament... niestety bootowac trzeba z czegos innego :mrgreen:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości