Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Programator - nie mam siły

bratbasen
-
-
Posty:4
Rejestracja:18 sie 2004, o 08:55
Lokalizacja:Warszawa
Programator - nie mam siły

Postautor: bratbasen » 18 sie 2004, o 09:22

Witam
Co jest grane a mianowicie: Wsześniej programowałem sobie mikrokotrolery z Bascom i wszystko było OK, ale ostatnio ( :idea: złapałem mysł twórczą) gdy chiałem zaprogramować wyskoczył mi błąd że buffer jest nie identyczny :o . Gdy chce rozpoznac układ pokazuje typ oraz firme wykorzystanego układu :) ale muszę wyłączyć zasilanie na moment programatora, aby mógł wykryć układ.. Ale nie programuje !!!! Pomimo że zmienałem delay dla portu LPT od 0 do 2000 nic nie pomogło(w opcji programatora oczywiście został zaznaczony zaznaczony ptaszek układ). Napięcie jest oprawidłowe ponad 12 V a na pierwszym pinie układu 5V (czyli wszystko OK) . Co robić !!!! czytałem inne posty na ten temat i nic nie pomogło, od czego zacząć aby wykryć usterkę :? .

bratbasen
-
-
Posty:4
Rejestracja:18 sie 2004, o 08:55
Lokalizacja:Warszawa

Już sobie poradziłem !!!!

Postautor: bratbasen » 19 sie 2004, o 11:44

Zrezygnowałem z tego programatora bo widze że nikt już chyba nic nie wymyśli. Znalazłem schemat programator : podstawka , rezystor, i centronics - 25 min. i mam działający programator. :lol: bez bajerów ale działa.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości