



Po położeniu sondy na powierzchni gruntu mogę zmieniając (na razie ręcznie) fazę i amplitudę gruntu sprowadzić sygnał na wejściu INPA do poziomu poniżej 10mVpp. W tym stanie monety na głębokości 20cm dają na ekranie oscyloskopu wyraźne zmiany. Trudno mi na razie powiedzieć na ile się to przełoży na praktyczny zasięg wykrywacza.
Powoli trzeba zacząć myśleć o przyciskach i głośniku. Wyświetlacz zapewne zostanie, bo jest niezastąpiony przy uruchamianiu oprogramowania. Problem w tym, że zostały dwa wolne piny (PB5 i PB6) oraz te, które są wykorzystywane przez LCD (LCD_D7..D4, LCD_EN, LCD_RS).
Przydałoby się kilka przycisków (4..6 powinno wystarczyć). Do tego może jakieś pokrętło (enkoder, ostatecznie potencjometr).
Konieczne jest też wyjście audio na słuchawki i głośnik (a może mniej prądożerny przetwornik piezoelektryczny?). Dźwięk może być generowany programowo, chociaż zewnętrzny generator (przełączany jednym pinem cisza/ton niski/ton wysoki) bardzo odciążyłby procesor. Najlepiej z elektroniczną regulacją głośności i końcówką mocy dla głośnika...
Przydałby się też pomiar napięcia akumulatora (oba wejścia mogą być ADC).
Jakieś propozycje, poza odesłaniem do ERY?
