Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Proszę o pomoc JAK PODŁĄCZYĆ NAGRYWARKĘ DVD do TV

aver
-
-
Posty:4
Rejestracja:14 lis 2010, o 15:11
Lokalizacja:Wrocław
Proszę o pomoc JAK PODŁĄCZYĆ NAGRYWARKĘ DVD do TV

Postautor: aver » 14 lis 2010, o 15:22

Witam serdecznie EKSPERTÓW bo tak mogę państwa nazwać gdyż sam jestem w tym zielony. Zakupiłem nagrywarkę dvd do telewizora i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem . Jak podłanczam przewodem euro lub kablem chinch to nie ma sygnału wydaje mi się ze trzeba podłączyć jeszcze kabel s-video .Ale gdzie się go podłancza skoro nie mam takiego wejscia w tv.?? podaje link do zdjęć do tv i instrukcji obsługi . Bardzo proszę o pomoc.

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1110/skan4b80.jpg
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1110/dsc00276f64f.jpg
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1110/dsc002772b47.jpg

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 14 lis 2010, o 18:40

Samo euro wystarczy, choć jakość jak na dzisiejsze czasy nie będzie szczytem.
Zarówno euro jak s-video to są zupełnie różne, niezależne standardy.

Telewizor przełączasz w tryb a/v (video)??

aver
-
-
Posty:4
Rejestracja:14 lis 2010, o 15:11
Lokalizacja:Wrocław

Postautor: aver » 14 lis 2010, o 19:31

Witam. Dziękuje za zainteresowanie się tematem.:) Generalnie wygląda to tak że jest menu główne mogę wszystko ustawiać itd ale jak chce ustawić tj( wczytać program który chce nagrać) to jest napis że brak sygnału. Tak jakby sygnał z telewizora nie był wysyłany . Myślałem że to przez kabel s-video. Bo nie mam możliwości podłączenia go bo nie mam takiego wejścia w tv.:(

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 14 lis 2010, o 22:54

I bardzo dobrze.... i tak ma być. TV nie wysyła Ci sygnału do nagrywarki, bo wysyłać nie może... to nie nadajnik, który może wysłać program gdzieś "na zewnątrz" poza własny wyświetlacz. I jak dobrze napisałeś:
nie mam możliwości podłączenia go bo nie mam takiego wejścia w tv.:(
WEJŚCIA, nie wyjścia.
Czy ta nagrywarka ma możliwość podłączenia kabla antenowego?? (czytaj, czy ma wejście antenowe)

aver
-
-
Posty:4
Rejestracja:14 lis 2010, o 15:11
Lokalizacja:Wrocław

Postautor: aver » 15 lis 2010, o 16:22

Witam. Jest wejście antenowe do którego już podpinałem przewód i bez rezultatu.:(

matrix
-
-
Posty:342
Rejestracja:7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja:Sochaczew
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 15 lis 2010, o 23:11

A może kolega kupi pełny przewód EURO. Zwykle te tanie nie posiadają kilku żył akurat mogących być przydatnymi przy nagrywaniu. Często mają tylko wejścia i wyjścia a czegoś może im brakować.

Maciek_M
-
-
Posty:20
Rejestracja:14 maja 2003, o 14:08
Lokalizacja:Opole

Postautor: Maciek_M » 16 lis 2010, o 08:04

Witam, musisz zrobić tak; antenę z telewizora podłączyć do wejścia antenowego nagrywarki, wyjście antenowe nagrywarki podłączyć do telewizora, a później dopiero nagrywarkę do telewizora kablem EURO, chinch, lub S-video. Wydaje mi się że ty nie podłączasz anteny do nagrywarki i stąd twoje problemy. Nagrywarka ma swój tuner, który musi być podłączony do anteny, ona nie nagrywa z telewizora, ona wysyła do telewizora nagrany sygnał.

aver
-
-
Posty:4
Rejestracja:14 lis 2010, o 15:11
Lokalizacja:Wrocław

Postautor: aver » 16 lis 2010, o 08:38

Ja mam CYFRE + . Czyli mam od wyjscia antenowego z dekodera podać sygnał na nagrywarkę?

Maciek_M
-
-
Posty:20
Rejestracja:14 maja 2003, o 14:08
Lokalizacja:Opole

Postautor: Maciek_M » 16 lis 2010, o 12:05

Dobrze że wspomniałeś o tej Cyfrze+. Jak masz podpięty telewizor do dekodera? To dekoder jest źródłem sygnału dlka nagrywarki. Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje dla dekodera, nagrywarki, telewizora, tam jest rozwiązanie twojego problemu.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości