Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

wyłącznik nadprądowy

Stałybywalec102
-
-
Posty:7
Rejestracja:30 kwie 2010, o 14:49
Lokalizacja:Jedlina-Zdrój
wyłącznik nadprądowy

Postautor: Stałybywalec102 » 14 cze 2010, o 15:10

Witam mieszkam w stary budownictwie i posiadam trochę nowej instalacji i cześć starej ( aluminiowej) i mam na korytarzu 3 zabezpieczenia nad prądowe serii B16
i mam swój pokoik ( warsztat ) i 2 puszki , w jednej puszce było kiedyś samo światło a teraz jest światło i 4 Gniazda i do tej puszki chcę wstawić Zabezpieczenia nad prądowe około 10 A . a tej drugiej puszcę zrobiłem sobie instalecję na różne maszyny elektryczne ( lutownicę ,wiertarki itp rzeczy i do tej puszki chce też wrzucić zabezpieczenie nad prądowe około 10 A . czy tak mogę zrobić proszę o szczere porady .. Dziękuję i pozdrawiam ...... ( ZABESPIECZENIA Z SERII S161 L10A)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 14 cze 2010, o 18:45

A niby dlaczego nie mógłbyś tak zrobić?? Oczywiście lepiej było by wymienić od razu całą instalację na miedź, ale nie zawsze jest to "realizowalne" w 1 kroku. Oczywiście również, poprawniej było by zachować instalację oświetleniową wyłącznie do oświetlenia (nie światła), i nie podłączanie tam gniazd. Nie jest to jednak jakieś totalnie niedopuszczalne, chodzi jedynie o stosowanie różnych wartości zabezpieczeń (i przewodów) jakie stosuje się przy tych różnych instalacjach.

Ps. I popraw ten byk w swoim opisie specjalizacji bo wstyd!!!

Stałybywalec102
-
-
Posty:7
Rejestracja:30 kwie 2010, o 14:49
Lokalizacja:Jedlina-Zdrój

Postautor: Stałybywalec102 » 14 cze 2010, o 19:05

hej dzięki za info w specjalizacji zmieniłem ( wszystko usunięte ) ale w tym poście wszystko tak samo jest nie wiem czemu )

Temat zamknięty pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, o 20:07 przez Stałybywalec102, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości