Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Realtek ALC883 na S/PDIF mam tylko stereo

Czek
-
-
Posty:4
Rejestracja:2 lut 2007, o 13:51
Lokalizacja:Szczecin
Realtek ALC883 na S/PDIF mam tylko stereo

Postautor: Czek » 19 wrz 2008, o 15:23

karta muzyczna Realtek ALC883 zintegrowana na płycie ASUS SE/P5K

jak podłączam głośniki na wyjście analogowe (3 jacki stereo)
jest wszytko w jak najlepszym porządku, jednak jak podłączam głośniki przez wyjście S/PDIF (koncentrycznym) to dekoder dolby w głośnikach krzyczy że ma sygnał "STEREO" nie ważne jaki dźwięk wysyłam z komputera (jak puściłem film ze ścieżka 5.1 to musiałem w playerze zmienić dźwięk na 2.0 żeby wszytki dźwięki wyszły z komputera)
to samo w grach głośniki dostają sygnał stereo mimo EAX, gdzie przy podłączeniu na analogach wszytko jest prawidłowo.

zmiana sterowników z dołączonych na Realtek ALC883 Audio Driver V5.10.0.5296 nie dała żadnej zmiany

Jak puszczam ten sam film i te same głośniki podłączam na S/PDIF w tanim odtwarzaczu DVD manty to dekoder w głośnikach mówi że ma sygnał "DOLBY DIGITAL" i wszytko gra pięknie.


Zupełnie jakby karta muzyczna mogła na S/PDIF dać jedynie sygnał stereo. Nie podłączałem do komputera karty dźwiękowej na PCI i nie mam porównania.

liczę że ktoś kiedyś rozwiązał taki problem i podzieli się doświadczeniami
pozdawiam.

Czek
-
-
Posty:4
Rejestracja:2 lut 2007, o 13:51
Lokalizacja:Szczecin

Postautor: Czek » 19 wrz 2008, o 19:06

szukałem głębiej w googlach po angielsku i moje doświadczenia następujące

zainstalowałem AC3 Filter
puszczam wspomniany film ze ściezką dolby i dekoder ładnie pokazuje "DOLBY DIGITAL"
dźwięk ładniutki, ale teraz problem poważniejszy się zrobił: na S/PDIF idzie tylko sygnał AC3 (tylko film) a muzyka i dźwięki w grach nie za to na analogowym wyjściu (jacki 'front' 'rear' 'central/sub') gra jak dawniej tylko bez dźwięku z filmu więc nieunikniony uninstall AC3.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości