Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kolumny Tonsila maly problem.

reikeb
-
-
Posty:7
Rejestracja:6 paź 2006, o 13:59
Lokalizacja:Warszawa
Kolumny Tonsila maly problem.

Postautor: reikeb » 9 sie 2008, o 13:15

Witam :D

Posiadam 2 kolumny Tonsila, modelu nie pamietam, sa 100% seryjne, glosniki wymienialem niskotonowe na orginalne jakies 4 lata temu, teraz chcialbym kupic i wsadzic do nich nowe niskotonowe glosniki ale nie wiem jaka moc maja seryjne i czy zwrotnica do nowych bedzie dobra. Moze ktos zna ten model i cos mi o nim napisze, chce wymienic glosniki basowe i sredniotonowe na nowe ale nie wiem co zrobic ze zwrotnica zeby byla dobra pod nowe glosniki. Czekam na wasze wskazowki. Ponizej kilka zdiec:

Obrazek

Tak wyglada glosnik:
Obrazek

Jedyne oznaczenie na glosniku ale nie wiem co to :
Obrazek

Czesc zwrotnicy:
Obrazek

Jak cos jeszcze by sie przydalo to moge zrobic dokladniejsze zdiecia.

Pozdrawiam.

000andrzej
-
-
Posty:375
Rejestracja:13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja:Kraków

Postautor: 000andrzej » 9 sie 2008, o 15:17

To będą te: http://unitra.eu.org/node/1019

ZgC 50-8-682

reikeb
-
-
Posty:7
Rejestracja:6 paź 2006, o 13:59
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: reikeb » 9 sie 2008, o 16:05

No dokladnie to sa te tylko ja je okleilem na czarno :)

jak myslicie dalo by rade na tej zwrotnicy pociagnac glosniki basowe po 150W rms 20cm srednica??? Bo mam zamiar cos takiego wsadzic...

No i jeszcze musze wymienic glosniki sredniotonowe bo sie zawieszenie w jednym sypie...

Czekam na dalsze porady.

000andrzej
-
-
Posty:375
Rejestracja:13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja:Kraków

Postautor: 000andrzej » 9 sie 2008, o 20:20

pokaż jakie masz głośniki. Podaj choć oznaczenie bądź parametry.

reikeb
-
-
Posty:7
Rejestracja:6 paź 2006, o 13:59
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: reikeb » 10 sie 2008, o 13:40

No na zdiecie masz rodzaj glosnika jaki jest w kolumnach, nic na nim nie pisze :/ A nowe mam zamiar dopiero kupic, bo te maja 30W rms z tego co sie dowiedzialem a chcialbym tak z 60-80W rms...

Awatar użytkownika
AWS 303
-
-
Posty:19
Rejestracja:29 sie 2008, o 22:30
Lokalizacja:Zapomniałem

Postautor: AWS 303 » 30 sie 2008, o 08:48

Kolumny mają takie głośniki:
Głośnik niskotonowy GDN 20/40/14
Głośnik średniotonowy GDM 10/60/4
Głośnik wysokotonowy GDWK 7/50

Lepsze zamienniki tych głośników z Tonsilu:
Głośnik niskotonowy GDN 20/40
Głośnik średniotonowy GDM 10/60/2
Głośnik wysokotonowy GDWK 7/50/19

Nie kupuj chińskich bubli, tylko oryginalne głosniki. Głośniki niskotonowe mają 40W nie naciąganej mocy znamionowej. Chińskie buble, w większości nie pasują, bo mają niestandardowe wymiary kosza. Moc takiego chińskiego głośnika podziel przez 3, a otrzymasz prawdziwą moc znamionową. Te kolumny (Space'86) to dobre kolumny, nie psuj ich chińskimi bublami. Jeśli już chcesz koniecznie mieć większy zapas mocy, to daj mocniejsze głośniki z Tonsilu, ale zwrotnica może nie wytrzymać przepływu dużego prądu. I pamiętaj, że zwiększając moc głośnika niskotonowego, nie zwiększysz mocy całego zestawu! Musiałbyś zaprojektować nową zwrotnicę, i wymienić też średniotonowego i wysokotonowego, na mocniejsze odpowiedniki firmy Tonsil.
Polecam trzymać się tego:
Jeśli wymiana głosników w polskich kolumnach, to tylko na oryginalny produkt firmy TONSIL.

PS. A basowca zostaw. On jest dobry, ale jeszcze o tym nie wiesz... :604:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość