Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schemat na uklad 2xHB w Zak'u

Gamariel
-
-
Posty:7
Rejestracja:11 mar 2008, o 20:57
Lokalizacja:Włocławek
Schemat na uklad 2xHB w Zak'u

Postautor: Gamariel » 21 mar 2008, o 21:56

Witam

Czytam od jakiegos czasu poruszane na tym Forum rozne tematy. Troszke Wasze dysputy o paczkach gitarowych i do nich wkladanych glosnikach pomogly mi w podjeciu decyzji jaka paczke z jakimi glosnikami stworzyc dla siebie, ktora by nie powalila mnie finansowo :)

Ale do rzeczy...

Mam pytanie. Otoz wpadl mi w rece Zak, ktorego wlasnie odrestaurowuje. Brak w nim przystawki /neck/ ale to juz mam. I pojawil sie w tym momencie problem, gdyz nie mialem przelacznika 3-pozycyjnego (bo taki ma uklad ow Zak = 2xHB i przelacznik 3-pozycyjny slizgowy oraz 2xpotencjometry - volume i tone). Jako ze nie moglem dostac takowego przelacznika 3-pozycyjnego, wiec postanowilem zbudowac, odbudowac wlasciwie ten uklad 2xHB ale na 5-pozycyjnym przelaczniku a'la stratocasterowski.

Moj problem polega na tym ze nie mam pomyslu jak to spiac teraz aby dzialalo. Nie jestem elektronikiem i nie mam w zasadzie wiedzy z tej dziedziny a nie chcialbym czegos odstawic.

Czy macie moze jakies pomysly na schemat ktorym moglbym sie posilkowac lutujac wszystko w jedna poprawnie dzialajaca calosc?

Troche tu sie rozpisalem i moze cos byc niejasne, wiec w miare mozliwosci bede objasnial jakies zawilosci czy niejasnosci:)

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Turgon
-
-
Posty:6
Rejestracja:24 mar 2007, o 16:24
Lokalizacja:Nowy Sącz

Postautor: Turgon » 23 mar 2008, o 10:27

Na stronie Seymour Duncana z pewnością coś znajdziesz :) Choć proponowałbym Ci te kilka złotiszy zainwestować i kupić trójpozycyjny, bo wtedy część będzie niewykorzystana :)

Gamariel
-
-
Posty:7
Rejestracja:11 mar 2008, o 20:57
Lokalizacja:Włocławek

Postautor: Gamariel » 23 mar 2008, o 14:43

Dzieki za odpowiedz :)

Tez chetnie bym zakupil 3-pozycyjny ale mam problemy z zamowieniem takowego. Nawet probowalem z MayShopa i tez problem, nie maja i moga miec za miesiac lub dluzej i juz nie typowe "chinczyki" z lecz z tego co uslyszalem schallerowskie. Jednak nie chce z tego powodu robicc wielkiego halo a mam 5-pozycyjny zapasowy dla mojego strata wiec z nim cos pokombinuje.

Nie omieszkam wejsc na strone Seymora Duncana jak proponujesz. Moze beda miec tam jakies schematy polaczen.

Dzieki i pozdrawiam forumowiczow.

cinson
-
-
Posty:16
Rejestracja:9 lut 2006, o 10:38
Lokalizacja:lublin
Kontaktowanie:

Postautor: cinson » 24 mar 2008, o 10:43

Witam
Może coś takiego:
http://gitara.pl/614.html
co prawda z przełącznikiem 3 pozycyjnym ale można pokombinować.
pozdrawiam

Gamariel
-
-
Posty:7
Rejestracja:11 mar 2008, o 20:57
Lokalizacja:Włocławek

Postautor: Gamariel » 24 mar 2008, o 17:54

Witam

Tak ten temat mam juz rozpracowany ze tak to ujme :) Mimo to dzieki za linka. Troche mam schemacikow ze strony Seymour Duncana oraz Merlin'a i mysle ze cos wyczaruje :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty:145
Rejestracja:30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja:Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 25 mar 2008, o 06:48

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiesz jak powinien taki układ wyglądać ale na 5 pozycyjnym przełączniku i 2xHB da się zrobić ciekawy układ.Np.- 1 pozycja przetwornik przy szyjce, 2 - to samo ale tylko jedna jego cewka (a'la singiel), 3 - obydwa jako humbuckery (po 2 cewki), 4 - przy mostku 1 cewka, 5 - przy mostku obie cewki.Wykorzystasz przełącznik i będziesz miał w 2 pozycjach opcjonalne single.Oczywiście w tej sytuacji przetworniki muszą mieć wyprowadzone łączenie cewek, w niektórych da się to zrobić jeśli nie są na trwałe zalane w obudowie.

Gamariel
-
-
Posty:7
Rejestracja:11 mar 2008, o 20:57
Lokalizacja:Włocławek

Postautor: Gamariel » 30 mar 2008, o 10:53

Tak wiem o co chodzi, ale jest jeden szkopul... pomysl naprawde zacny i sam bym z checia go zrealizowal... ale moje humbucki nie maja rozdzielnych cewek. Ale jakos sobie radze :)

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości