Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z dyskiem Segate baracuda 4 40 gb

qpa
-
-
Posty:24
Rejestracja:11 kwie 2004, o 19:06
Problem z dyskiem Segate baracuda 4 40 gb

Postautor: qpa » 28 wrz 2007, o 11:10

Witam

Mrygneli prądem i dysk

C: nie jest dostępny!
Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna

I tak dysk prawdopodobnie bedzie sie dało bez problemu zformatować i dalej używać jednak jak odzyskać z niego dane? Jak ktoś ma 100% sprawdzone programy lub sposoby to prosze o pomoc

pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 28 wrz 2007, o 11:23

Partition recovery do odzyskania, badz tylko dowiedzenia sie o dokladnym zpartycjonowaniu dysku.

Pozniej fdisk (linux) lub inny tego typu program i ponowny podzial dysku, ale BEZ FORMATOWANIA. (o ile pamietam, dosowym fdisk'iem sie tego nie da zrobic).

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty:59
Rejestracja:8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 28 wrz 2007, o 23:14

a czy nie lepiej i łatwiej jest zainstalować nową windę na inej partycji, bez jej formatowania? kiedy już wszystko odzyskasz z dysku C to go formatujesz i wgrywasz nań windowsa, zaś ten biegający z innej partycji po prostu usuwasz..przez pewien czas nie wszystkie pliki będziesz mogł usunąc...ale z czasem i to da się zrobić, troche tylko kombinując :) Ja kilkaktotnie musiałem tak zrobić, ze względu na wariujący dysk C oraz zasilacz.. i w sumie nie narzekam na efekty :)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 29 wrz 2007, o 00:26

Nie zawsze sie tak da, zalezy co padlo ;) (podany przezemnie sposob, tez nie zawsze przynosi efekty - pytales jednak o programy, to mi sie nasunely jako pierwsze, czy tez ostatnio uzywane w podobnym celu).

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości