Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Płytka Easy TCP/IP zakupiona w BTC/Kamami

harriet
-
-
Posty:28
Rejestracja:28 maja 2003, o 14:44
Lokalizacja:Kraków

Postautor: harriet » 5 maja 2005, o 13:36

Witajcie.

Jak oglądałem płytkę to nic nie widać bo dobrze pomalowana ale widać że jakaś ścieżka mogła się np. niedotrawić...hmmm... w sumie to nie wiaem jak oni robią te płytki ale błąd był napewno na płytce. Może trafiłeś na taką samą.

Pracuję na mega162 5V i module 7010A - fajnie bo nie jest droższy od 7000A a ma już wlutowanego RJ45. reset DS1813. Stabilizator 3.3v z lm317
a reszta to jak pisałem wyzej.

Pisz jak wykonasz pomiary.

Pozdrawiam
Łukasz

[ Dodano: 05-05-2005, 14:40 ]
Witaj Adamie

Mogę robić zdjęcia tylko komórką więc jutro podeślę jak zamontowałem moduł 7010A.

Pozdrawiam
Łukasz

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 6 maja 2005, o 00:10

Cześć wszystkim.

Sablik – sprawdź czy masz na pewno ustawione dobrze adresy IP na Easy i na karcie sieciowej. To samo dotyczy maski. Przeprowadziłem test polegający na ustawieniu adresu IP na karcie sieciowej z innego zakresu niż adres zapisany w „config tcpip” i ping przestał działać. W dokumentacji jest opisane jak powinny wyglądać adresy, na przykład: jeśli karta sieciowa ma adres Ip = 192.168.0.2 to IP modułu powinien być Ip = 192.168.0.XXX gdzie XXX jest dowolną liczbą z zakresu 0-255 z wyłączeniem już używanych w twojej sieci. Oczywiście maska sieci musi być identyczna w obu przypadkach. Mam nadzieję, że się nie wymądrzam.

Teraz dla Łukasza – jeśli pracujesz na ATmega162 to będziesz miał problemy z programem webserwer.bas. Rozwiązanie znalazłem na forum Bascoma w MCS pod adresem http://www.mcselec.com/forum/viewtopic.php?t=376. "I started with webserver.bas but but could not compile so read the Atmel datasheet and changed locations "Dim S As String * 160 At &H200" and "Dim Buf(160) As Byte At &H200 Overlay". I set the HW stack to 40, Soft Stack to 80 and Framesize to 40 and turned on External Access and turned off JTAG."
Można wtedy zrezygnować z pracy w trybie kompatybilności z Atmega161 (opisywałem to wcześniej).

Pozdrawiam,
Adam.

sablik
-
-
Posty:101
Rejestracja:7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja:Czaniec
Kontaktowanie:

Postautor: sablik » 6 maja 2005, o 08:40

Witam wszystkich.
Dzięki za uwagi, bardzo mi pomogły.
Znalazłem dwa błędy w moim toku myślenia :
1 najpoważniejszy niedoczytałem w angielskiej instrukcji o załaczeniu "External acces enable"- pamięci,
2 z uporem maniaka czekałem na pinga w programie tcpip, a własnie to jest jedyny program który mi nie działał.
Sprawdziłem i działają mi :
clienttest
servertest
webserver

Pozdrawiam wszystkich .
PS wyświetlacz LCD dalej nie daje się uruchomić - ale to już jest mały problem

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 6 maja 2005, o 09:48

Witam.
Na płytce Easy TCP/P nie ma regulacji kontrastu dla wyświetlacza LCD. Możliwe, że wyświetlacz działa tylko tego nie widzisz. Wystarczy dołożyć PR-ka

Pozdrawiam,
Adam.

harriet
-
-
Posty:28
Rejestracja:28 maja 2003, o 14:44
Lokalizacja:Kraków

Postautor: harriet » 6 maja 2005, o 16:25

Witam

Napisałem że wszysko działa i webserver też mi zadziałał bo wcześniej pisałem już program który alokował pamieć przez wskaźnik dlatego po błędzie kompilacji zmieniłem adres i poszło pięknie do tego na sstack 64.

Wszystko mi pięknie działa i teraz pytanie: Chcę zrobić urządzenie które bedzie wysyłać, zapisywać na innym kompie w pliku różne rzeczy np. temp. i bedzie się je dało setować przez jego stronę www czyli ustawiać np. adres pod który ma wysyłac. Rozumiem, że na kompie musi być aplikacyjka która będzie zbierać to co wyśle procek. Chciałbym napisać to VB ale nie wiem jakie komponenty do tego są potrzebne...

znacie namiary na przykładowe programy które piszą na sieć i zapisują z niej dane??
Najlepiej się uczyć na przykładach.

i może jakieś przykładowe programy w bascomie?? ze stronką www...
Dzięki za wszelką pomoc.

Adamie
Miałem przesłac zdjecia modułu zamontowanego na płytce ale są zupełnie nie ostre z komórki. Opisze to obrazowo:
Patrząc na płytkę od strony elementów tak że złącza są na górze a część prototypowa na dole wkładasz 7010A w podstawkę pod 7000A tak że gniazdo RJ45 jest po lewej stronie a kwarc od prawej.

patrząc od lewej masz włozyć go tak aby nie został żaden pin natomiast od strony kwarcu zostaną po 4 piny nie włożone w powietrzu po dwóch stronach. Te piny umożliwiają komunikację po i2c oraz konfiguracje modułu. Mogą wisieć ponieważ są podciągnięte wewnętrze piny od modu do zera a od i2c do plusa.

i to wszystko przeanalizowałem noty i obydwa moduły mają rozstaw identyczny z tym że inaczej są opisane piny na płytce.

Pozdrawiam
Łukasz

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 6 maja 2005, o 21:35

Cześć Łukaszu.

Twój opis jest tak klarowny, że zdjęcia nie są potrzebne. Niestety nie przetestuje u siebie w ten sposób 7010A, mam zamontowane U3, C19 i C26 – są za wysokie i uniemożliwiają instalację.

Wydaje mi się że rozsądnie pisząc program (i strony w HTML) nie będziesz musiał stosować VB – oczywiście możesz odbić się od pojemności pamięci programu w procku – nawet w ATmega128. Co do zmiany IP to trzeba sprawdzić czy będzie możliwe ponowne wywołanie „config ip”. Jeśli nie to trzeba będzie coś wykombinować. Mam pewien pomysł ale nie chcę się z nim wychylać bo to może bzdura. Postaram się przetestować i dam Ci znać.

Adam.

sablik
-
-
Posty:101
Rejestracja:7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja:Czaniec
Kontaktowanie:

Postautor: sablik » 19 maja 2005, o 12:56

Witam mam mały problem: łatwo się wyświetla napis i jedną linijkę w tabelce niż całą dużą tabelkę i co jeszcze zauważyłem , ze jeżeli czytam tabelkę linijka po linijce to wychodzi gorzej niż zapisałbym kilka linijek tabelki odbok siebie.(przykład poniżej)
Zapis tabelki (html) jeden pod drugim ma mi ułatwić wpisywanie zmiennych za dane umieszczone osobno w wierszu data np liczba1 a za nią wpiszę jeżeli jest liczba1 to wstaw jakąś daną.
Jeżeli któryś z kolegów ma jakąś sugestię to chętnie z niej skorzystam.

Strona docelowo ma się składać z ramki z 3 przyciskami i z trzech tabelek które będą się odswieżały w ramce
Pozdrawiam AS



Kod: Zaznacz cały

S = "<html><head><title>Easy TCP/IP</title></head><body><p><b>Strona akwizycji danych A & J Sablik <br></b> " S = S + "Liczba odnowień " + Str(ihitcounter) + "</p><p>&nbsp" Incr Ihitcounter Wsize1 = Len(s) '------------------------------------------------------------------------------- Wsize2 = 0 Restore Dta1 Wsize2 = Len(s1) Do Read S1 Wsize2 = Wsize2 + Len(s1) Loop Until S1 = "</p></body></html>" '------------------------------------------------------------------------------- Wsize = Wsize1 + Wsize2 Sheader = "Content-Length: " + Str(wsize) + "{013}{010}" Tempw = Tcpwritestr(i , Sheader , 255) ' add additional CR and LF Tempw = Tcpwritestr(i , S , Wsize1) ' send body Restore Dta1 Do Read S1 Tempw = Tcpwritestr(i , S1 , Wsize2 ) Loop Until S1 = "</p></body></html>" End If Return Dta1: Data "<table border=1 cellspacing=0 width=100% cellpadding=10 bordercolor=#800000 Valign = Center> " Data "<TD>Nazwa urządzenia</TD> <TD>Czas cyklu</TD> <TD>Sredni czas cyklu</TD>" Data "<TD>Ilość cykli</TD><TD>Rezerwa</TD><TR><TD>WT1</TD><TD>1a</TD>" '( Data "<TD>1b</TD>" Data "<TD>1c</TD>" Data "<TD>1d</TD>" Data "</TR>" Data "<TR> " Data "<TD>WT2</TD>" Data "<TD>2a</TD>" Data "<TD>2b</TD>" Data "<TD>2c</TD>" Data "<TD>2d</TD>" Data "</TR>"


[ Dodano: 20-05-2005, 15:06 ]
Przed wysłaniem długości strony dodałem 255 Wsize =wsize+255 i działa.
Czyli gdzieś się źle liczy długość kodu .

patyk
-
-
Posty:21
Rejestracja:23 maja 2004, o 15:10
Kontaktowanie:

7010A i I2C

Postautor: patyk » 20 maja 2005, o 21:19

Witam

Widzę że kilku osobom udało się uruchomić ten fajny moduł.
A może ktoś ma jakieś doświadczenia ze sterowaniem 7010A po magistrali I2C???
Może to nie jest najwydajniejsze rozwiązanie, ale za to może działać z każdym ATMEGA
Oraz prostota w podłączeniu

pozdrawiam
patyk

harriet
-
-
Posty:28
Rejestracja:28 maja 2003, o 14:44
Lokalizacja:Kraków

Postautor: harriet » 23 maja 2005, o 08:30

Cześć

Mam ten moduł ale nie sterowałem go przez i2c - Dobra wiadomoć to dla Ciebie jest taka że biblioteka tcpip.lib ma wbudowane 2 funkcje di i2c które nie są opisane w instrukcji EasyTCP ale można zobaczyć ich nazwy we właściwościach biblioteki w bascomie - z menu tools/libmanager/tcpip.lib.

Udało mi się na płytce EasyTCP w końcu zrobić rejestrator który pobiera czas z serwera apache i zapisuje dane do Mysqla.... Pozdrawiam
Łukasz

tomaszwiewiorka
-
-
Posty:32
Rejestracja:2 mar 2005, o 11:07
Lokalizacja:Hajnówka
Kontaktowanie:

Postautor: tomaszwiewiorka » 6 cze 2005, o 21:40

Witam.

Mam podobny problem jak Harriet. Wszysto ustawiam zgodnie z powyższymi podpowiedziami, płytka sprawdzona, niestety program staje na config tcpip=... Już nie wiem co może być... Używam rezonatora 11,0592MHz, może zbyt duża częstotliwość. Czy to może byćprzyczyną mego problemu?

Bardzo proszę o jakąłś podpowiedź.

harriet
-
-
Posty:28
Rejestracja:28 maja 2003, o 14:44
Lokalizacja:Kraków

Postautor: harriet » 7 cze 2005, o 17:15

CZE
Jeżeli nie działa a wszystko ustawiłeś jak wszyscy tu piszą to musisz przemierzyć dokładnie płytke. To wygląda tak jakby procek nie widział modułu. Ja też moją mierzyłem dwa razy i wydawało mi się że jest ok a za trzecim razem znalazłem że a15 ma zwarcie do masy.
Bo miałem dokładnie to samo i włosy rwałem z głowy.
Jeżeli wszystko jest prawidłowo ustawione to musi działać.

Adamie wiem już jak zmieniać adres IP układu z jego strony www. Na dodatek to działa :)
Jak potrzebujesz to o tym napisze.

Pozdrawiam
Łukasz

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 7 cze 2005, o 22:05

Cześć!

Witam wszystkich po długiej przerwie.
Łukaszu, o ile nie sprawi Ci to kłopotu to BARDZO PROSZĘ podziel się tym jak to zrobić. Mówiąc szczerzę miałem się zmierzyć z tym problemem, ale ostatnimi czasy nie za bardzo mam czas na kontynuowanie swojego projektu.

Kolego Tomku – postaram się sprawdzić czy kwarc 11,0529 na taki wpływ na działanie układu.

Pozdrawiam,
Adam.

[ Dodano: 10-06-2005, 10:31 ]
Witam.

Podmieniłem kwarc na 11,0529. Program przeszedł przez config tcpip natomiast nie mogłem nawiązać łączności z modułem. Co ciekawe po zmianie kwarcu na 8MHz bez rekompilacji programu moduł zaczął odpowiadać. Prawdopodobnie przy zastosowaniu AVR maksymalna częstotliwość kwarcu to 8MHz (ale nie sprawdzałem tego nocie katalogowej). Należy pamiętać że ’51 i AVR całkowicie odmiennie traktują zegar taktujący procesor.

Tomku – prawdopodobnie musisz szukać błędu na płytce.

Pozdrawiam,
Adam.

harriet
-
-
Posty:28
Rejestracja:28 maja 2003, o 14:44
Lokalizacja:Kraków

Postautor: harriet » 13 cze 2005, o 17:45

Witajcie
Za kilka dni opisze jak zmienić adres płytki Easy Tcp z jej własnej strony www ale jest to dużo pisania a ja teraz mam urwnie tyłka w pracy.... za kilka dni napisze. idea jest prosta ale program zagmatwany. Muszę przemyśleć jak to wyłożyć żeby każdy chwycił. :)

Pozdrawiam
Łukasz

PS.
Proszę o cierpliwość :)

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 31 lip 2005, o 21:23

Cześć.
Łukaszu czy spełnisz swoją obietnicę z 13 czerwca.

Pozdrawiam,
Adam.

manolo
-
-
Posty:6
Rejestracja:28 lut 2007, o 21:35
Lokalizacja:Poznań

Postautor: manolo » 14 mar 2007, o 23:47

Udało mi się uruchomić EASY TCP/IP z atmega162 i nawet po części działa. Do zasilania 3,3V użyłem LF33CV tylko trzeba było pomajstrować z wlutowaniem bo ma inaczej nóżki :), tych stabilizatorów co były w instrukcji nie mogłem znaleźć. Niestety nie mogę uruchomić tcpip.bas, tak żeby na pingi odpowiadał, udało mi się uruchomić webserver.bas według instrukcji Adama Ruta (thx). Czy ktoś może wie co mogę mieć nie tak?

harriet
-
-
Posty:28
Rejestracja:28 maja 2003, o 14:44
Lokalizacja:Kraków

Postautor: harriet » 25 mar 2007, o 19:05

Witam
Dawno nie pisałem bo i czasu nie mam. Ale czasem siedzę i patrzę co tu piszecie.

Złożyłem już dużo projektów na EasyTCP i muszę swierdzić że płytki mają dużo błędów. Kiedyś w EP pisali że to napewno niestarannośc w lutowaniu ale leżą u mnie 2 płytki z kamami i za nic ich nie uruchomie. W sumie złożyłem okoiło 15 urządzeń dla różnych osób opartych oryginalną płytkę z 15 płytek 5 było rąbniętych. 3 z nich naprawiłem - znalazłem błędy a 2 leżą naszczęście moduł IIM7000 zawsze wlutowywałem na końcu jak już płyka działała z prockiem i wszystkjie linie od modułu przemierzyłem i było ok. także w stratę poszły tylko płyki.

Szukałem innych płytek zgodnych z EASYTCP ale te z EP to zabawki. Ostatnia płytka Wiązani też nie jest doskonała. Choć mam pełen szacunek do gościa. Szkoda że ja nie mam czasu na hobby czyli elektronikę :( Fajne rzeczy gość składa :). Pozdrawiam Cię Marcinie.

Sam nie znam dobrze protela i nie mam czasu projektować płyki a przydała by się płytka - moje marzenie to:
Tak by się mieściła w obudowie Fibox MNX slim czyli żeby miała wymiary 80x95mm
- miała możliwość wlutowania espandera portów po i2c
- zewnętrzny watchdog do resetu właśnie modułu i procka np. na PE0
- wyprowadzenie jako goldpin 3 pin (1 wire np. PE2)
- wypuszczony rs232 ale bez konwertera tylko port na goldpin (masa, tx,rx,vcc)
- możliwość wlutowania wyświetlacza (2x16 - własnie szerokiego na 8cm)
- płytka stabilna cała pokryta masą ja EASYTCP
coś bym jeszcze wymyślił :)

W projekcie też Wiązani też nie ma ustawień adresów IP ze strony WWW więc jak ktoś jest zainteresowany to już nic nie będę wycinał tylko pośle mu listing mojego przedostatniego projektu (bo nad ostatnim właśnie pracuje - na karty zbliżeniowe)

Jak obiecałem dawno temu.

Listing do:
Terminala RCP który czyta numery kart chipowych (telefonicznych) i wysyła po zczytaniu do serwera mysql który rejestruje zdarzenie wejścia lub wyjścia osoby potem czeka na odpowiedz. Serwer zwraca imie i nazwisko rozpoznanej osoby na LCD - to oznacza że osoba jest zarejestrowana.
Dodatkowo terminal obsługuje 1-wire i układy tylko ds2438+hih3610 czyli monitor do bateryjek który robi za przetwornik a/c - DS odczytuje temperature, napięcie którym jest zasilany i napięcie na wejściu do którego jest podłączony czujnik wilgotności i to wszystko wysyła do procka który oblicza temp i wilgotność i potem wysyła to ethernetem do mysqla i zapisuje pomiary co około 20 min.

stronka umozliwia zmianę adresów oraz hasła dostępu do strony (nie trzeba co chwilę rekompilować)

Najlepsze że to wszystko w bascomie na procku AT162
I nadawało by się na niezły artykuł ale ja nie mam czasu :(. Jakby ktoś chciał to przystąpię jako współtwórca.

Jak ktoś jest zainteresowany współpracą ze mną przy budowie jakiegoś projektu niech pisze ale ostrzegam że nie mam wiele czasu bo całymi dniami siedzę w pracy.

Stara ekipa walcząca z płytkami może się do mnie odezwie - piszcie na forum.

arturmodz
-
-
Posty:1
Rejestracja:12 kwie 2007, o 19:14
Lokalizacja:Lublin

Postautor: arturmodz » 14 kwie 2007, o 01:22

Szukałem innych płytek zgodnych z EASYTCP ale te z EP to zabawki.
Znalazłem coś takiego: TCP/IP Pro PCB
http://www.em-bud.com

Co o tym sądzicie? Albo Zestaw startowy dla adaptera Easy TCP/IP TWI-I2C.

Chciałem trochę pobawić się Ethernetem/Internetem w Bascomie, ale szczerze mówiąc nie mam ochoty na samodzielne składanie zestawu do kupy. Umiejętności mam, tyle że czasu wolnego niezbyt wiele. Szukam gotowego kitu z Wiznetem pracującym z Bascomem. Wie ktoś gdzie coś takiego kupić?

Jeśli nie znajdę nic gotowego, to trudno, zmontuję zestaw samodzielnie, dlatego pytam co warte są powyższe płytki.

__karol
-
-
Posty:2
Rejestracja:21 cze 2007, o 15:18
Lokalizacja:Augustów

Zmiana IP na stronie WWW

Postautor: __karol » 21 cze 2007, o 15:29

Witam,
Czy mógłby mi ktoś napisać choćby w skórcie jak zmieniać adres IP modułu ze strony WWW.
Ja próbowałem instrukcją Settcp 00.08.220.03.07.24 , 10.0.0.19 , 255.0.0.0 , 10.0.0.0 i w miejsce IP postawiałem jakąś zmienną, ale żadem typ mi nie chce poprawnie skonfigurować modułu (próbowałem ze stringiem i long).
Potrzebuję tego do mojej pracy inżynierskiej, którą muszę oddać do końca czerwca. Urządzenie ma pracować w sieci lokalnej więc zmiana adresu bardzo by sie przydała.
Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę tego wykombinować..

Pozdrawiam Karol

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 21 cze 2007, o 22:22

Cześć __karol!

Na Twoją prośbę o pomoc odpowiem pytaniem.
Czy potrafisz z WWW odebrać jakąś daną zmienna i zapisać ją w eepromie.
Jeśli tak do pod zmienne podstaw sobie pobrane dane i już.
kod może być trochę "pogmatwany" jest to poprostu pare wycinków z dziłającego programu.... ale chyba dasz radę.

Kod: Zaznacz cały

'******************************************************************************* '*** deklaracje dla modułu obsługi zmiany parametrów IP '******************************************************************************* Dim Ip(4) As Byte At &H6E0 Dim Ip_b1 As Byte At &H6E0 Overlay Dim Ip_b2 As Byte At &H6E1 Overlay Dim Ip_b3 As Byte At &H6E2 Overlay Dim Ip_b4 As Byte At &H6E3 Overlay Dim Ip_l As Long Dim Submask(4) As Byte At &H6E4 Dim Sm_b1 As Byte At &H6E4 Overlay Dim Sm_b2 As Byte At &H6E5 Overlay Dim Sm_b3 As Byte At &H6E6 Overlay Dim Sm_b4 As Byte At &H6E7 Overlay Dim Sm_l As Long Dim Gateway(4) As Byte At &H6E8 Dim Ipg_b1 As Byte At &H6E8 Overlay Dim Ipg_b2 As Byte At &H6E9 Overlay Dim Ipg_b3 As Byte At &H6EA Overlay Dim Ipg_b4 As Byte At &H6EB Overlay Dim Ipg_l As Long Dim Mac_str As String * 17 '******bla bla bla*********** 'parametry interfejsu IP przy pierwotnej konfiguracji na sztywno 'adres urządzenia 172.23.3.199 Ip_b1 = 199 Ip_b2 = 3 Ip_b3 = 23 Ip_b4 = 172 'maska sieci 255.255.255.0 Sm_b1 = 0 Sm_b2 = 255 Sm_b3 = 255 Sm_b4 = 255 'brama sieciowa 172.23.3.1 Ipg_b1 = 1 Ipg_b2 = 3 Ipg_b3 = 23 Ipg_b4 = 172 'MAC adres Mac_str = "00.40.12.34.56.78" '******* lub odczyt z eeprom 'czytamy z EEPROM parametry konfiguracji IP 'numer IP Readeeprom Ip_b1 , 621 Readeeprom Ip_b2 , 622 Readeeprom Ip_b3 , 623 Readeeprom Ip_b4 , 624 'maska podsieci Readeeprom Sm_b1 , 625 Readeeprom Sm_b2 , 626 Readeeprom Sm_b3 , 627 Readeeprom Sm_b4 , 628 'nr IP bramy sieci Readeeprom Ipg_b1 , 629 Readeeprom Ipg_b2 , 630 Readeeprom Ipg_b3 , 631 Readeeprom Ipg_b4 , 632 'Mac Adres Readeeprom Mac_str , 633 '* i tutaj najważniejsze 'szykujemy dane w formacie strawnym dla SetTCP Ip_l = Maketcp(ip_b4 , Ip_b3 , Ip_b2 , Ip_b1 ) Sm_l = Maketcp(sm_b4 , Sm_b3 , Sm_b2 , Sm_b1 ) Ipg_l = Maketcp(ipg_b4 , Ipg_b3 , Ipg_b2 , Ipg_b1 ) 'rekonfigurujemy interfejs TCPIP Settcp Mac_str , Ip_l , Sm_l , Ipg_l '*koniec - musi działać.
Na pewno można to zrobić prościej albo ładniej – u mnie tak zadziałało i działa pewnie więc nie poprawiałem.

AAAAA! to na ATmegę128 - na mniejszym procku adresy w deklaracji zmiennych do zmiany albo najlepiej nie deklaruj tych adresów na sztywno.

__karol
-
-
Posty:2
Rejestracja:21 cze 2007, o 15:18
Lokalizacja:Augustów

Postautor: __karol » 22 cze 2007, o 17:54

'szykujemy dane w formacie strawnym dla SetTCP
Ip_l = Maketcp(ip_b4 , Ip_b3 , Ip_b2 , Ip_b1 )
Adam dziękuję bardzo za podpowiedz, brakowało mi tego maketcp. Dziwne bo nie ma tego w moim helpie, ale kompilator jak najbardziej przyjmuje tą instrukcję. Dane z www oczywiście potrafię odbierać i teraz już powinno to zadziałać.


Mam jeszcze pytanie odnośnie wpisywania adresów zmiennych, tych umieszczonych w pamięci SRAM. Czy jest to konieczne?? , na pewno nie, ale jaka jest z tego korzyść?? Czy daje to możliwość lepszego upakowania zmiennych w pamięci?? Na tyle rzadko piszę programy w Bascomie że nie bardzo widzę różnicę oprócz tego, że wiem że dana zmienna znajduje się pod takim adresem, a nie innym. Czy jeśli nie będę wpisywał adresów to kompilator tak zarezerwuje pamięć że pozostaną puste, niewykorzystane adresy i przy dużej ilości zmiennych może mi brakować pamięci.


Pozdrawiam
Karol

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości