Aktyw Forum
Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.
Sprawdź punkty Zarejestruj sięProcesor dźwięku na LM1036 strasznie szumi
Moderatorzy:Jacek Bogusz, Tomasz Gumny, Futrzaczek, Adam Tatuś, Moderatorzy
-
- -
- Posty:4
- Rejestracja:6 cze 2006, o 10:28
- Lokalizacja:Rzeszów
Zrobiłem sobie prosty procesor dźwięku na LM1036. Problem w tym że układ daje strasznie dużo szumu na wyjściu. Na wejściu układu szumu nie ma wcale(przynajmniej nie słychać jak ominę procesor). NIe wiem co jest tego przyczyną. A może ten układ taki po prostu jest...
Re: Procesor dźwięku na LM1036 strasznie szumi
Podeślij schemat na początek i sprawdź czy wszystko dobrze podłączyłeś.Zrobiłem sobie prosty procesor dźwięku na LM1036. Problem w tym że układ daje strasznie dużo szumu na wyjściu. Na wejściu układu szumu nie ma wcale(przynajmniej nie słychać jak ominę procesor). NIe wiem co jest tego przyczyną. A może ten układ taki po prostu jest... :609:
Z czego to zasilasz?
Re: Procesor dźwięku na LM1036 strasznie szumi
odpuść sobie podobnie miałem z TDA.... szumy i szumyZrobiłem sobie prosty procesor dźwięku na LM1036. Problem w tym że układ daje strasznie dużo szumu na wyjściu. Na wejściu układu szumu nie ma wcale(przynajmniej nie słychać jak ominę procesor). NIe wiem co jest tego przyczyną. A może ten układ taki po prostu jest...
re
o dziwo robiłem z projektu przedstawionym w EP..... czy tam EdW-nie pamiętam
moze by tak poruszyć ten problem w czasopiśmie EP????
aby jednoznacznie wskazać gdzie szukac błędu
a scalak to TDA1524 -miał szumy w całym paśmie.Próbowałem nawet z zasilacza o niskich szumach i nic
moze by tak poruszyć ten problem w czasopiśmie EP????
aby jednoznacznie wskazać gdzie szukac błędu
a scalak to TDA1524 -miał szumy w całym paśmie.Próbowałem nawet z zasilacza o niskich szumach i nic
re
co ja nie próbowałem robic-ale sadzę że szumy generowane były z scalaka...niewiem juz
pswykluczyłem zasilanie-na bank
pswykluczyłem zasilanie-na bank
Trenowałem te scalaki dość długo i z doświadczenia wiem już że po pierwsze;trzeba dobrać poziom wejściowy blisko jego czułości max.,ale dla nieco obniżonego napięcia.Miałem poważne problemy gdy zasilałem z napięcia bliskiego max (wg.katalogu).Dopiero obniżenie napięcia spowodowało,że większość szumów ( o charakterze śrutowym ) ustąpiła.Ponadto stopień wejściowy MUSI mieć niską oporność wyjściową (wtórnik).No i na koniec czułość samej końcówki mocy musi być przystosowana do poziomu wyjściowego z "procesorka".Powyższe działania zmniejszają dość skutecznie szumy na wyjściu,ale niestety i tak nie do końca.Ostatecznie nie ma się co dziwić-układ należy do popularnych i nie drogich,a niskie napięcie zasilania wskazuje na zastosowania...W moim układzie zszedłem zasilaniem do 11V i dopiero wtedy ustąpiły śrutowe szumy ( czy raczej cieplne może).Generalnie nie można ustawiać wzmocnienia na full a jedynie na max 1/2.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości