Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Konfiguracja bascoma

e-11
-
-
Posty:3
Rejestracja:9 kwie 2005, o 20:59
Lokalizacja:Dolnośląskie
Konfiguracja bascoma

Postautor: e-11 » 26 sty 2007, o 01:07

Mam taki problem .Napisałem program sterowanie pompą , przećwiczyłem na płytce testowej orginalnej z AVT wszystko cacy ładnie chodzi. Wykonałem docelową płytke i w programie wcześniej napisanym i sprawdzonym zmieniłem dla potrzeb mojej płytki przyporządkowanie portów do sterowania LCD, wgrałem do procka i lipa. Wróciłem do płytki testowej tam zworkami zmieniłem porty sterujące LCD zgodnie z programem i też lipa . Moje pytanie czy w bascomie jak napiszę program z jednym ustawieniem w zakładce "LCD" portów skonfigurowanym przy instalacj później nie można zmieniać tego przyporządkowania, trochę to bez sensu ale pytam może coś podpowiecie . dlaczego działający program po zmianie przyporządkowania portów przestał działać . kompilacja przeszła bez problemów , wgranie do procesora też . Pozdrawiam

RcTomek
-
-
Posty:357
Rejestracja:18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja:Głogów / Wrocław

Re: Konfiguracja bascoma

Postautor: RcTomek » 26 sty 2007, o 14:17

Moje pytanie czy w bascomie jak napiszę program z jednym ustawieniem w zakładce "LCD" portów skonfigurowanym przy instalacj później nie można zmieniać tego przyporządkowania, trochę to bez sensu ale pytam może coś podpowiecie .
Można to zmienić.
Ja proponuję wypróbować coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

CONFIG LCDPIN = PIN , DB4 = pin , DB5 = pin , DB6 = pin , DB7 = pin , E = pin , RS = pin
gdzie pin, to nazwa końcówki portu pełniąca określoną funkcję.
To jest przykład dla komunikacji 4-bitowej. Szczegóły znajdują się w pliku pomocy Bascoma.

michal17
-
-
Posty:17
Rejestracja:5 sty 2006, o 16:28
Lokalizacja:Łódż
Kontaktowanie:

Postautor: michal17 » 26 sty 2007, o 23:16

Po co piszesz na dwóch forach to samo ?? Na jednym wystarczy

e-11
-
-
Posty:3
Rejestracja:9 kwie 2005, o 20:59
Lokalizacja:Dolnośląskie

Postautor: e-11 » 26 sty 2007, o 23:54

Po co piszesz na dwóch forach to samo ?? Na jednym wystarczy
A po co zaglądasz na dwa fora ,na jedno nie wystarczy?

Częściowo juz rozwiązałem problem a mianowicie:
Wróciłem do oryginalnej konfiguracji (takiej jak przy instalacji programu )portu sterującego LCD tzn. DB7-P1.7; DB6-P1.6;DB5-P1.5 ; DB4-P1.4 EN-1.3 ; RS-1.2 i wszystko wróciło do normy. Nie dałem za wygraną i okazało się że jak przyporządkuje EN do portu P1.1 lub P1.0 to wyświetlacz jest martwy świeci się tylko cała linia górna tak jak przy podaniu napięcia. Myślałem że mam coś tam zadeklarowane oprócz EN , więc napisałem parę linijek tylko na wyświetlacz i potwierdziło się . EN nie pracuje na P1.1 lub P1.0, przynajmniej u mnie . Prośba czy ktoś mając taką płytkę mógłby sprawdzić u siebie jak to jest , czy to moja wersja programu taka dziwna . Mam oryginał z płyty Elektroniki dla Wszystkich.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pantera33
-
-
Posty:62
Rejestracja:25 sie 2004, o 15:23
Kontaktowanie:

Postautor: Pantera33 » 27 sty 2007, o 10:14

Wszystko jest poprawnie. Jeśli masz p1.0 i p1.1 to to są wejścia analogowego komparatora i w 89ATX051 nie są podciągnięte. Daj podciąg 10k do +5 i będzie ok.

e-11
-
-
Posty:3
Rejestracja:9 kwie 2005, o 20:59
Lokalizacja:Dolnośląskie

Postautor: e-11 » 29 sty 2007, o 17:24

Problem rozwiązany rzeczywiście zapomniałem o tym to jest wejście komparatora. tak po zatym to jest mój pierwszy program w całości na mikrokontrolerze . P za tą wpadką z wejściami działa bez problemów i odrazu . Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości