Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

co to za układ ?

21777
-
-
Posty:137
Rejestracja:3 mar 2004, o 13:49
co to za układ ?

Postautor: 21777 » 3 sie 2006, o 14:26

Witam
mam drukarkę Kodak Diconix 180 si, którą w żaden sposób nie mogę podłączyc do PC. Drukarka zamiast centronixa posiada zwykłe wyjście HD25 żeńskie. Rozebrałem to cudo i stwierdziłem, że układem wpiętym w interfejs jest kostka o oznaczeniu D4712A. Niestety producent (NEC) twierdzi, że od 1993 jej nie produkuje i nie ma specyfikacji technicznej (widocznie wszyscy pracownicy zajmujący się tym układem scalonym wymarli, albo zostali wyeliminowani - cóż konkurencja nie śpi). Czy ktoś ma notę techniczną tego układu ? Jeśli tak to bardzo prosiłbym o pomoc.
pozdrowienia
Marek

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty:456
Rejestracja:17 sty 2005, o 10:52

Re: co to za układ ?

Postautor: tasza » 3 sie 2006, o 14:54

mam drukarkę Kodak Diconix 180 si, którą w żaden sposób nie mogę podłączyc do PC. Drukarka zamiast centronixa posiada zwykłe wyjście HD25 żeńskie.
a spróbuj zmontować własny kabelek...potrzeba dwie wtyczki DB25 - męskie.
ponieważ PC ma żeńską złączkę, drukarka też...a wszystkie linie podłącz numerkami 1:1
wiesz, to chyba jest normalny centronics ale nie ze złączem Amphenol, tylko 'zwykłym'
znalazłam jakiś śmieszny dokument z ustrojstwem co ma tę drukarkę zapiętą...
http://www.dlg-test.de/pbdocs/4643.pdf nie dopatrzyłam się tam niczego, co by wskazywało
że ona ma port szeregowy ( niepokoiło mnie co to znaczy to "si", że niby "serial interface")
sprawdź proszę - to Ci zajmnie kilkanaście minut....drivery w googlu są....

tasza

21777
-
-
Posty:137
Rejestracja:3 mar 2004, o 13:49

Postautor: 21777 » 3 sie 2006, o 15:48

Witam ponownie
dziękuje za podpowiedź, jednakże biorą pod uwagę napięcia ( i zresztą prądy) występujęce w LPT wolałbym najpierw rozważyć to na suchu, a nie eksperymentować na komputerze.
pozdrowienia
Marek

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości