Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

instalacja linuxa FC3 na dysku sata

maroo
-
-
Posty:7
Rejestracja:2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja:świętokrzyskie
Kontaktowanie:
instalacja linuxa FC3 na dysku sata

Postautor: maroo » 23 cze 2006, o 08:05

Witam,

ostatnio kupiłem nowego kompa z dyskiem sata nie mogę na nim zainstalować Fedora Core 3 - instalator nie widzi dysku sata. Proszę o ew. sugestie jak rozwiążać ten problem.

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 23 cze 2006, o 09:19

Instalator musi sie odpalic z kernelem obslugujacym dysk sata. Pewnie domyslny nie obsluguje... zobacz przy starcie jakie masz mozliwosci do wyboru... nie mam pod reka fedory, wiec Ci nie pomoge lopatologicznie. Ew. moge gdzies udostepnic skompilowany kernel (jak znajde ktorys ze swoich - bo na rekompilacje nie mam chwilowo czasu).

maroo
-
-
Posty:7
Rejestracja:2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja:świętokrzyskie
Kontaktowanie:

Postautor: maroo » 23 cze 2006, o 09:23

Witam ponownie,

dzięki za zainteresowanie. Na necie znalazłem jeszcze coś takiego jak wpisanie przed uruchomieniem właściwego instalatora opcji linux nodma ale niestety to nie pomogło.

pozdr.
Marek

kielich
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 sie 2006, o 22:55
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: kielich » 30 sie 2006, o 23:31

A może przerzuć sie na Ubuntu bezproblemowa obsługa wsparcie możesz zamówić płytki do domu PRZYŚLĄ CI ZA DARMO tyle ile wybierzesz w zamówieniu jeżeli jesteś z Poznania to mogę ci odstąpić parę płytek bo mam mnóstwo tego. Jedyny minus tej wysyłki to to że idzie do 3-4 tygodni

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 31 sie 2006, o 00:17

Kielich:

Milo ze trafiles na "wspaniala" distro, i ze Ci sie dobrze z nia wspolpracuje, ale to nie znaczy ze jest to panaceum na cale zlo :wink:

Wiekszosc distro (jeszcze do niedawna) mialo domyslny kernel instalatora bez obslugi sata, nie znaczy to wcale ze nie ma tam jeszcze z 5 kerneli do wyboru, z czego 1 (lub wiecej) bedzie nam sata obslugiwal. I zareczam Ci ze nie tylko Ubuntu umozliwia wybor kernela przy starcie instalacji (nie chodzi mi o kernel ktory zostanie zainstalowany).

kielich
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 sie 2006, o 22:55
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: kielich » 31 sie 2006, o 00:20

Nie nie ja nie mówie że on jest taki idealny ale po prostu z nim pracuje i nie mam większych problemów. Wszystko jest proste w obsłudze itd ale to jest tylko moje zdanie komuś innemu może się lepiej pracować na innym distro

maroo
-
-
Posty:7
Rejestracja:2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja:świętokrzyskie
Kontaktowanie:

instalacja linuxa fc3 na dysku sata

Postautor: maroo » 7 wrz 2006, o 07:07

Witam po dłużej nieobecności.

kielich
Dzięki za info o ubuntu, ale tak jaoś dziwnie wyszło, że przyzwyczaiłem się do fedory i z tą dystrybucją chciałbym dłużej popracować. Tak na marginesie to zwracaj większą uwagę na to co jest napisane pod nickiem - nie jestem z Poznania.

pajączek
Z instalacją na sata dałem sobie na razie spokój i zainstalowałem na dysku ide. Tak więc problem uważam chwilowo za rozwiązany.

Dziękuję jeszcze raz.

pozdr.
Marek

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości