Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ładowarka do aparatu

krzyho22
-
-
Posty:5
Rejestracja:17 gru 2005, o 11:02
Lokalizacja:Śląsk
Ładowarka do aparatu

Postautor: krzyho22 » 10 kwie 2006, o 08:46

Witam, załatwiłem sobie do mojego aparatu HP Photosmart 735, ładowarkę o takich parametrach co są wymagane na aparacie (3.3 V stały i 2500mA). Teoretycznie moje akumulatorki powinien ładować 2 godziny (w sumie 5000mA) ale nigdy ich nie naładuje do pełna. Chciałbym się zapytać czy rzeczywiście prąd który podaje aparat to 2500mA? Czy jak podłącze ładowarkę do aparatu bez akumulatorków żeby sprawdzić miernikiem prąd to czy się nic nie stanie (spali itp.)?. Jestem amatorem, więc jeżeli jest to śmieszne pytanie to wybaczcie - ale się nie znam, a nie chciałbym zepsuć.

Awatar użytkownika
jarek200
-
-
Posty:64
Rejestracja:25 lip 2004, o 20:25
Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: jarek200 » 10 kwie 2006, o 10:17

Z tego co zrozumiałem, to nie kupiłeś ładowarki tylko zasilacz podłączany do aparatu. Taki w ogóle nie powinien ładowac Ci akumulatorów.

Napisz czy ładujesz akumulatory w postaci klasycznych paluszków, czy Twój aparat ma specjalny typ akumulatorów.

Sprawdź, czy aparat umożliwła ładowanie akumulatorów "w aparacie" Z praktytki wiem, że niewiele urządzeń pozwala na to, a nigdy nie spotkałem się, aby aparat takie ładowanie umożliwiał. (co nie znaczy że takich aparatów nie ma)

Prąd o którym piszesz najprawdopodobniej widnieje na aparacie i oznacza maksymalny prąd pobierany przez Twój aparat a nie prąd ładowania akumulatorów. i faktycznie chwilowo aparat może tyle prądu pobierac.

Kiedy sprawdzisz prąd ładowania w aparacie (zakłądając, że aparat umożliwia ładowanie) z dołączonym zasilaczem zrobisz klasyczne zwarcie ze wszelkimi jego skutkami (nawet z uszkodzeniem aparatu)

krzyho22
-
-
Posty:5
Rejestracja:17 gru 2005, o 11:02
Lokalizacja:Śląsk

Postautor: krzyho22 » 10 kwie 2006, o 11:18

Akumulatorki to klasyczne paluszki. Aparat umożliwia ładowanie akumulatorków jak te są w aparacie i je rzeczywiście ładuje, tylko że nie wiem jakim prądem. Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 10 kwie 2006, o 12:44

Taki klasyczny akumulatorek/paluszek... po operacji ladowania pradem 2500mA, nie przezyje wiecej niz kilku ladowan (a i to kazde nastepne z coraz gorszym skutkiem). Jesli ten zasilacz/ladowarka faktycznie jest przystosowany do ladowania, to pradem nie wiekszym niz ok 150-250mA. Dla pradu 250mA Twoje aku 2500 ladowaly by sie od 0 do pelna ok 13h.
Nie zrob glupoty, i nie mierz pradu bez obciazenia (nie obraz sie, ale sam powiedziales ze jestes :mrgreen: ... a to jak Jarek wspomnial grozilo by zwarciem). Sposob na zmierzenie jest, ale niezbyt wygodny i jednak te podstawy trzeba miec by nie zrobic glupstwa.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości