witam
mam wdomu odbiornik podczerwieni na at90s2313 zrobionty wg wchematu z www.cesko.host.sk . Posiada on wyprowadzenie na 8 1 biotowych portow ktore latwo jest obsluzyc z pod winodws. Czy mozliwe jest zbudowanie na podstawie takiego urzadzonka prostego oscyloskopu?? Uklad pracuje z czestotliwoscia 12Mhz wiec wudaje mi sie ze ozna by wyciagnac z tego rozsadne parametry jak na taka cene. Wiem ze avr maja jakies wbudowane przetworniki.. wie ktos moze jak to zastosowac ?? lub ewentulanie prosze o rade jaki zewnetrzy przetwornik ac (mozliwie jak najtanszy) moznaby zastosowac. Z gory prosze o pisanie prostym jezykiem gdzyz dopiero zaczynam 'przygode' z prockami . Pozdrawiam
Aktyw Forum
Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.
Sprawdź punkty Zarejestruj sięoscyloskop na usb ?
Moderatorzy:Jacek Bogusz, Grzegorz Becker, procesorowiec, robertw, Moderatorzy
-
- -
- Posty:651
- Rejestracja:13 sty 2005, o 18:38
- Lokalizacja:Krasnystaw
- Kontaktowanie:
Przetworniczek a AVR-ka pozwoli na probkowanie co kilkanascie us, co da pasmo na poziomie kilkudziesiecu kHz (przy probkowaniu rownomiernym). Niezbyt rewelacyjne, chyba ze zastosujesz rozne sztuczki. IMHO jesli juz robic cos takiego, to lepiej zastosowac zewnetrzny A/C z wyjsciem rownoleglym. '2313 nie ma adc. Obecnie warto zastosowac inny uC (szybszy).
Poza tym, trzeba dodac sporo analogowki. PGA do regulacji czulosci, uklad wyzwalania, itd.... popatrz na amatorskie konstrukcje oscyloskopow.
Poza tym, trzeba dodac sporo analogowki. PGA do regulacji czulosci, uklad wyzwalania, itd.... popatrz na amatorskie konstrukcje oscyloskopow.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości