Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

miernik przesunięcia fazowego - praktyczne wykonanie

dankam
-
-
Posty:11
Rejestracja:28 lut 2006, o 17:51
Lokalizacja:Bolesławiec
Kontaktowanie:
miernik przesunięcia fazowego - praktyczne wykonanie

Postautor: dankam » 28 lut 2006, o 17:56

jak w temacie - muszę zrobić miernik przesunięcia fazowego dla pasma telefonicznego (0,3kHz - 3,4kHz), ale miernik może też pracować w całym paśmie akustycznym - szukam schematu ideowego gotowego miernika wraz ze schematem blokowym - może ma ktoś jakiś pomysł lub gotowy miernik? bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty:532
Rejestracja:21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 1 mar 2006, o 08:23

Na forum jest opcja "szukaj". Skorzystanie z niej wyrzuci taki oto temat:

http://www.forum.ep.com.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0

Radzę go sobie przestudiować, by mieć jakiś ogląd na zagadnienie.

Nie podajesz zbyt wielu szczegółów dotyczących miernika. Nic o dokładności, ani o sposobie odczytu wyniku pomiaru.

dankam
-
-
Posty:11
Rejestracja:28 lut 2006, o 17:51
Lokalizacja:Bolesławiec
Kontaktowanie:

Postautor: dankam » 1 mar 2006, o 08:52

dzięki, ale już czytalem regulamin, wiec poprzez "szukaj" dotarlem do tego samego tematu, który mi podesłałeś :D

wiem , że nie podalem szczegółów, bo takowych ściśle określonych nie ma - generalnie z tego co mi wiadomo miernik musi mieć dużą dynamikę oraz mieć możliwość badania przesunięcia fazowego dla dużej rozpiętości napięć - będzie on stosowany na labolatorium teletransmisji ------> taką mam pracę inżynierską (nie miałem zbyt dużego wyboru), a nie ukrywam, że elektronikę raczej omijam szerokim łukiem, dlatego proszę Was o pomoc

aha... i z całą pewnością miernik musi opierać się na cyfrowych metodach pomiarowych

Awatar użytkownika
panterka
-
-
Posty:7
Rejestracja:15 lut 2004, o 17:56
Lokalizacja:Szprotawa/lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: panterka » 2 mar 2006, o 21:39

Ja znam dwa projekty, jeden był w Elektorze drugi w Elektronice Prakrycznej, obydwa podobne, na cyfrówkach, wyświetlanie na woltomierzu na ICL710x. Pomiar przesunięcia fazowego od 0 do 360 stopni, miały po dwa wejscia.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości