Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

odświeżanie wyświetlacza lcd od NOKII 3310

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:
odświeżanie wyświetlacza lcd od NOKII 3310

Postautor: Sławek5 » 9 lis 2005, o 20:11

Cześć.
Chciałem się Was zapytać o czestotliwość zapisu danych do RAM wyświetlacza od NOKII 3310.
Ponieważ jest to pamięć RAM to czy mogę cały czas robić mu zapis, tzn czy w pętli niesko ńczonej mogę zapsywać dane na wyświetlacz, tzn. w kółko wysyłać dane do LCD.

Co o tym myślicie i jakie są Wasze spostrzeżnia przy budowaniu układów z tymi wyświetlaczami.
Sławek.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 9 lis 2005, o 23:22

A jaki mialby byc cel takiego dzialania ??

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 10 lis 2005, o 06:24

Cel jakiego diałania, bo chyba wysyłanie danych do LCD jest oczywiste.!?
Ja się pytam o częstotliwość odświerzania takiego LCD.

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 10 lis 2005, o 09:54

Witam. Wystarczy ze raz wpiszesz to co chcesz wyswietlic i kontroler zawarty w wyswietlaczu sam odswieza jego zawartosc. Teoretyczna maksymalna czestotliwosc wpisu do wyswietlacza wynosi 4MHz( na podstawie artykulu z EP)

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 10 lis 2005, o 10:42

Oczywiœcie ze wystarczy raz wpisać. Ale mi nie chodzi o to tylko czy mogę dokonywać takiego wpisu nieprzerwalnie.
Czy się nie uszkodzi Lcd od tych częstych wpisów. W programie mi to ułatwiłoby takie cišgłe wpisywanie do lcd a nie na zasadzie wpisu po zmianie na licznika sekund.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 10 lis 2005, o 10:49

:) Jasne ze mozesz wpisywac caly czas i na pewno nie uszkodzisz wyswieltlacza tylko musisz sprawdzic od jakiej czestotliwosc wyswietlacz :no: nadarzy znieniac danych z powodu swojego wlasnego opoznienie :wink:
:D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 12 lis 2005, o 14:11

No wlasnie pytalem o cel takiego dzialania, bo nie wiedzialem czy dobrze rozumujesz.

Wpisywanie danych do pamieci wysiwetlacza, a jego odswiezanie... wpisywac mozesz ciagle, ale i odswiezanie zawartosci tez jest ciagle (nawet jesli nic nie wpiszesz - nie ma zmian - to sterownik odswieza). W skrajnym wypadku mozesz wpisywac szybciej niz jest odswiezane, co spowoduje wyswietlenie co ktoregos obrazu (oczywiscie o ile transmisja Twojego rozwiazania Ci na to pozwoli).[/i]

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości