Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z wyświetlaczem 40*4

tomaszwiewiorka
-
-
Posty:32
Rejestracja:2 mar 2005, o 11:07
Lokalizacja:Hajnówka
Kontaktowanie:
Problem z wyświetlaczem 40*4

Postautor: tomaszwiewiorka » 1 lis 2005, o 23:36

Witam. Posiadam wyświetlacz LCD 40*4. Nie wiem jak go uruchomić przy pomocy bascoma avr. Wyświetlacz ten składa się z dwóch części 40*2 i ma dwa wyprowadzenia enable 1 i enable 2. Podłączając go tak jak tradycyjny LCD, działają pierwsze dwie linijki lub dwie kolejne, w zależności od tego który enable podłączę do procka. Może ktoś z was wie w jaki sposób mogę go obsłużyć.
Załączniki
bez tytułu.JPG
Schemat blokowy wyÂświetlacza

KOTECH
-
-
Posty:1
Rejestracja:2 lis 2005, o 10:08
Lokalizacja:oś KNURÓW-KRAKÓW

Postautor: KOTECH » 2 lis 2005, o 10:15

Cześć. Ja bym podłączył te dwie linie Enable do procka poprzez demultiplekser tzn, jedna linia ta którą ustawiłeś jako Enable w BASCOMIE do wejścia demultipleksera, a wyjścią ( są tylko dwa potrzebne) w zależności od tego do którego LCD chciałbyś wysłać dane byłyby sterowane poprzez jedną linię portu procka. Tak jest najprościej moim zdaniem, bo nie musisz się martwić o to jak zmienić kod w bascomie, ale oczywiście zawsze kryje się za tym dodatkowy układ na płytce.
Pozdrawiam Łukasz.

Luki
-
-
Posty:15
Rejestracja:22 lip 2004, o 18:39

Postautor: Luki » 5 lis 2005, o 18:09

Ludzie nie kombinujce
Bascom potrafi obsługiwać takie wyświetlacze
trzeba skorzystać z biblioteki Lcd4e2.lib

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości