Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

jednopinowy jumper

erhaminus
-
-
Posty:10
Rejestracja:8 wrz 2005, o 10:22
Lokalizacja:Poznań
jednopinowy jumper

Postautor: erhaminus » 19 wrz 2005, o 17:25

Czy ktoś wie gdzie mógłbym dostać coś a la jumper tylko na jeden pin do którego mógłbym podłączyć przewód? Potrzebuję to cudo do stworzenia połączenia pomiędzy dwoma punktami (taki urok zestawu), gdzie wyjścia są właśnie na listwach sygnałowych (zwykłe jumpery do tej listwy pasują a jakże ale ja potrzebuję na 1pin a nie na 2).

Identyczny jednopinowy jumper jest w obudowie kompa jak podłącza się bodajże HDD LED czy coś w tym stylu do płyty głównej, przejrzałem strony sklepów internetowych i sklepy elektroniczne w okolicy ale nikt tego nie miał/nie ma/nie będzie miał.

Może można dostać gdzieś jednak taki gotowy przewód z takimi pół-jumperami z obu stron?

Dzięki za info,

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 19 wrz 2005, o 17:44

:) Polecam rozdzial trzeci w artykule krolowej pajeczyny :arrow: EdW :wink:
:D

erhaminus
-
-
Posty:10
Rejestracja:8 wrz 2005, o 10:22
Lokalizacja:Poznań

Postautor: erhaminus » 19 wrz 2005, o 17:58

Uuuuuuu czyżbym nie tylko ja kombinował jak koń pod górę???? :D

A tak prościej się nie da? :P

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 19 wrz 2005, o 18:05

:) Nie rozumie w czym problem :o jesli potrzebujesz tylko jeden to np wtyczka od glosnika w starym PC jest na cztery jumpery z czego dwa srodkowe nie wykorzystane odcinasz to co nie potrzebne i masz to co chcesz :wink:
:D

erhaminus
-
-
Posty:10
Rejestracja:8 wrz 2005, o 10:22
Lokalizacja:Poznań

Postautor: erhaminus » 19 wrz 2005, o 18:20

Gdybym potrzebowal jeden zrobilbym go pewnie jakkolwiek. Kupilem zestaw (za kosmiczne 330 zeta) gdzie polaczenia trzeba wlasnie robic w ten sposob - tzn. jak chce podpiac zwykly LCD to musze miec osobne kabelki na podpiecie linii RS, E, D4...D7 do nozek procesora co daje mi juz 6 kabelkow. Chcialbym zrobic to raz a porzadnie by potem nie szukac pol roku bledu bo kabelek nie bedzie kontaktowal. Dlatego szukam tych wtyczek.

A starego PCta juz nie mam, bo wywalony na zlom (P133), a ATka (286) dalej czasem uzywam i mi go szkoda tak bebeszyc. Tam glosnik to cala karta dzwiekowa, zreszta bylby to dopiero 1 kabelek. :D

A nie da sie jakos ze zworki tego zrobic (jakieś ciach i po krzyku?) albo co? :P

Nie chce mi sie wierzyc ze nikt nie sprzedaje takich pojedynczych wtyczek (sic).

[ Dodano: 19-09-2005, 19:01 ]
Czyzbym znalazl? :D

Prosze bardziej doswiadczonych kolegow o identyfikacje - czy to cudo http://www.tme.pl/arts2/pl/zl_sygnal/zsyg12.html wejdzie mi na pin od standardowych jumperow?

Dzieki!

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty:389
Rejestracja:10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 19 wrz 2005, o 20:02

Oj panowie, a czy nie prosciej kupic listwe goldpinów, polamac na takie ilosci jak trzeba (w tym wypadku na pojedyncze) i wlutowac :|
U mnie zawsze dzialalo ;)

czarutek

Postautor: czarutek » 19 wrz 2005, o 20:26

RH-, to nie to...
Raczej to, na bank: http://www.laro.com.pl/index.php5?action=sklep&t=2698

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 19 wrz 2005, o 21:07

Propox sprzedaje takie kabelki w cenie 5zł netto za 10 szt. Mam razem z ich zestawem i idealnie pasują na goldpiny. Chociaż taniej wyjdzie zrobić samemu.

erhaminus
-
-
Posty:10
Rejestracja:8 wrz 2005, o 10:22
Lokalizacja:Poznań

Postautor: erhaminus » 19 wrz 2005, o 21:46

Dzięki Radzio, niestety zanim dostałem info o Twoim poście już zamówiłem w laro.com.pl tak jak mi wskazał Czarutek. Kupiłem od razu 200 sztuk (plus osłony) także nie dopuszczam myśli że mogłem nie zamówić tego co trzeba. :D

W razie czego zajrze na stronę propoxu.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 19 wrz 2005, o 22:00

No niewiem czy zrobiles dobrze... ja jakos nie widzialem w laro czegos co by odpowiadalo Twojemu zapytaniu, a przyjrzec sie ich towarom moge znacznie lepiej niz na tych zdjeciach w sieci... ale moze i cos przegapilem... wiesz co... chyba ich odwiedze w wolnej chwili ;p

czarutek

Postautor: czarutek » 19 wrz 2005, o 22:05

Wszystko zrobił dobrze, tylko ostatnio nie było pojedyńczych osłon. Czyżby się pojawiły? Też ich szukam.
W razie wątpliwości, Laro się skontaktują.

erhaminus
-
-
Posty:10
Rejestracja:8 wrz 2005, o 10:22
Lokalizacja:Poznań

Postautor: erhaminus » 20 wrz 2005, o 11:01

Nie było pojedyńczych, zamówiłem podwójne, potrójne itd. Przerobię je i będę wreszcie śmigał dalej. :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości