Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

LCD od nokii

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:
LCD od nokii

Postautor: Sławek5 » 15 wrz 2005, o 03:56

Cześć.
Macie jakiś sprawdzony sposób sterowania wyświetlaczem Lcd od Nokii.
Dokładnie chodzi o sprawdzony schemat i procedury w C lub Bacom, przy zasilaniu procesora 5V i a przede wszystkim bez układu 74LVC245 którego nie mam.

Pytam o to bo widziałem kilka propozycji i każda jest inna.

Jak coś macie to podrzućcie.

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 15 wrz 2005, o 08:46

Witam, gdzies kiedys wyczytalem, ze ten wyswietlacz mozna rowniez zasilac napieciem 5V. Sprobowalem i zadzialalo. Jedynym malym minusem jest ustawiony duzy kontrast(bardziej czarny ekran). Dzialalo i nie mialem problemow. Jesli sie boisz zmniejsz zasilanie procka do okolo 4,5V(jesli mozna). Co do bibliotek znalezc mozna na stronie http://www.microsyl.com/ w dziale Nokia LCD lib. Zycze powodzenia.

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 15 wrz 2005, o 10:45

A co z zerowaniem układu przy podłączeniu zasilania. Nie mam układu DS1813.
Czy można jakoś b. prosto to zastąpić.

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 15 wrz 2005, o 11:08

Jasne ze mozna. Pomiedzy pin RESET a mase wlutuj kondensator 1uF, najlepiej tantalowy, jesli masz troche czasu wpisz w googlach "Nokia LCD" i zapewne cos znajdziesz, ja tak kiedys szukalem czegokolwiek na temat tych wyswietlaczy i znalazlem alternatywny sposob resetowania z kondensatorem. Pozdrowienia 2all.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości