Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Aparat cyfrowy i twardy dysk pod namiotem.

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno
Aparat cyfrowy i twardy dysk pod namiotem.

Postautor: Tom27 » 20 cze 2005, o 22:03

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu cyfrowego, ale mam pewien problem a mianowicie mam dość małą kartę, bo zaledwie 128MB. Zbliżają się wakacje i kilkunasto dniowy urlop może się okazać za długi dla mojej karty pamięci. Skoro już zajmuję się rezystorami to zastanawiam się czy nie można jakoś podłączyć dysku twardego do aparatu no oczywiście nie wieżę w bajki i nie spodziewam się, że będzie to za pomocą pary kabelków. Ostatnio dużo jest w EP układów pośredniczących po między USB a dyskiem twardym itp. Niestety moja znajomość elektroniki nie jest na tak wysokim poziome żebym mógł sobie sam poradzić z tym problemem. Tu moja prośba czy ktoś mógłby mnie naprowadzić, co potrzebuję i do których drzwi zapukać żeby podłączyć aparat cyfrowy do dysku twardego.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za każdą podpowiedź.

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty:389
Rejestracja:10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 21 cze 2005, o 04:01

Oj cos mi sie wydaje, ze jedyna możliwościa budowy takiego urządzenia pośredniczacego między cyfrówką, a HDD będzie budowa laptopa ;) Ale moze sie myle i faktycznie da sie zbudowac coś prostszego.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 21 cze 2005, o 05:07

Oczywiscie ze mozna nie brac ze soba komputera aby moc robic dlugo zdjecia majac jedynie 128MB karte, wystarczy kupic za jedyne 600 do 700 zl przenosny dysk twardy :) Moze jednak warto zorientowac sie ile kosztuje taki gadzet jak "portable usb data transfer" ktory umozliwia wymioane danych miedzy np aparatem cyfrowym a "pendrivem"

Vinnic
-
-
Posty:25
Rejestracja:18 cze 2003, o 10:29
Lokalizacja:Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Vinnic » 21 cze 2005, o 06:42

A może nie wydawać tyle pieniędzy i kupić coś tańszego np drugą kartę?

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 21 cze 2005, o 08:29

:) A moze zabrac ze soba plyte cd. Jak bedzie pelna pamiec to pojsc na kawe do internet cafe zrobic sobie kopie na plyte i cykac nastepne fotki :wink:
:D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 21 cze 2005, o 11:34

Oj cos mi sie wydaje, ze jedyna możliwościa budowy takiego urządzenia pośredniczacego między cyfrówką, a HDD będzie budowa laptopa ;) Ale moze sie myle i faktycznie da sie zbudowac coś prostszego.
Mysle ze laptop niebyl by konieczny.

- Najprosciej (chyba) byloby podlaczyc dysk do zlacza CF w aparacie.
- Gorzej, jesli aparat ma zlacze SD/MMC, wowczas po srodku uC komunikujacy sie z aparatem po SPI, i z dyskiem z drugiej strony (kilka portow potrzebne).

Oczywiscie sa to baaardzo luzne idee zapisu zdjec z aparatu bezposrednio na dysk (uC tylko jako traslator magistral), za konkretne rozwiazania nie odpowiadam ;P
Jesli zas chodzi o oproznienie karty, to najprosciej bedzie kupic (lub zbudowac ;) ) foto-bank. Z dyskiem 20G to o ile pamietam ok 600-700 zl, przy okazji sluzy rowniez jako czytnik (zwykle) 5-8 typow kart pamieci.

Apacz2
-
-
Posty:32
Rejestracja:12 maja 2005, o 20:42
Lokalizacja:Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Apacz2 » 22 cze 2005, o 19:49

Hejta ludziska!

Właśnie znalazłem takie urządzenie na Allagro!

Działa jak twardziel, ale jest wykonany na fleszu - zasilanie z baterii.

Bezpośrednie podłączenie aparatu cyfrowego i innych ustrojstw usb i zgrywanie na niego czego dusza zapragnie - transfer w obu kierunkach!!!! Daje to możliwość wymiany MP3 w przenośnych odtwarzaczach.

Po podłączeniu do kompa działa jak zewnętrzny HDD - cena 127 złotych
Dzyski przenośne i kieszenie

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 23 cze 2005, o 10:52

Apacz2 daj link do tej aukcji.

Apacz2
-
-
Posty:32
Rejestracja:12 maja 2005, o 20:42
Lokalizacja:Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Apacz2 » 24 cze 2005, o 17:04

Sorki, ale tej aukcji już nie ma :x ale znalazlem cos podobnego, z tym że trzeba tam wlozyc wlasny HDD - reszta jak pisalem. Śledźcie temat, bo sam chcialbym trafic jeszcze na takiego flesza jak widzialem.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55635858

do tego dysk 2.5" poj ok. 2 GB to koszt ok 50zł jak sie dobrze poszuka

Zresztą szperajcie na giełdach sami
Pozdrawiam.

PS. Nie nabijam sobie kasy - to nie moja aukcja ani osób których znam.

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 27 cze 2005, o 12:51

To jest to, o co mniej więcej mi chodzi, zastanawiam się czy nie można tego poskładać samemu skoro się już bawię w elektronikę. Jeśli budujemy takie rzeczy jak yampp, GPS-y, i inne dość skomplikowane układy z EP to może i to również da się zrobić. Chyba, że koszt elementów składowych wyniesie sporo więcej, co jest dość prawdopodobne. Ostatnio składałem ładowarkę do akumulatora Li-ion na MAX745 i cena elementów wyniosła mnie dwukrotnie to za co mógłbym kupić już gotowy produkt (nowy made in China) na allegro w dodatku budowana ładowarka nie chce ruszyć.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 27 cze 2005, o 18:13

Ostatnio składałem ładowarkę do akumulatora Li-ion na MAX745 i cena elementów wyniosła mnie dwukrotnie to za co mógłbym kupić już gotowy produkt (nowy made in China) na allegro w dodatku budowana ładowarka nie chce ruszyć.
Ale zato ile miales z tym roboty :lol:

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 28 cze 2005, o 09:44

I żebyś wiedział. Ale nie żałuję jedyne, co mnie wkurza to, że dalej nie mam ładowarki muszę jeszcze z nią powalczyć. Faktycznie roboty było sporo przede wszystkim, pcb, bo MAX-a miałem z pinami, co 0.5 mm. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to, że ale płytka wyszła perfekcyjnie (Positiv). Tak przy okazji zachęcam do Positiv-a wszystkich, którzy jeszcze nie próbowali. Zazwyczaj robię płytki z papierem kredowym, ale przy tak małych nóżkach bałem się, że za bardzo rozprasuję toner i będzie kiepsko, więc się przeprosiłem z Positiv-em. Płytka wyszła za pierwszym razem przerażony byłem tylko, kiedy to trzeba było polutować, pierwszy raz w życiu lutowałem SMD i znowu okazało się, że nie jest to takie straszne jak wygląda szkoda tylko, że ładowarka nie działa. Ale odbiegłem od tematu, który jest sednem tego postu czyżby nikt więcej nie miał nic do powiedzenia?

LucASWw
-
-
Posty:248
Rejestracja:23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja:UK

Re: Aparat cyfrowy i twardy dysk pod namiotem.

Postautor: LucASWw » 2 lip 2005, o 12:21

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu cyfrowego, ale mam pewien problem a mianowicie mam dość małą kartę, bo zaledwie 128MB. Zbliżają się wakacje i kilkunasto dniowy urlop może się okazać za długi dla mojej karty pamięci. Skoro już zajmuję się rezystorami to zastanawiam się czy nie można jakoś podłączyć dysku twardego do aparatu no oczywiście nie wieżę w bajki i nie spodziewam się, że będzie to za pomocą pary kabelków. Ostatnio dużo jest w EP układów pośredniczących po między USB a dyskiem twardym itp. Niestety moja znajomość elektroniki nie jest na tak wysokim poziome żebym mógł sobie sam poradzić z tym problemem. Tu moja prośba czy ktoś mógłby mnie naprowadzić, co potrzebuję i do których drzwi zapukać żeby podłączyć aparat cyfrowy do dysku twardego.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za każdą podpowiedź.
Za bardzo Ci i to tak nic nie da, bo cyfrówka i HDD są slave'ami, a do szczęścia potrzebują jeszcze master'a, czyli jakiegoś notebook'a. Myślę, że najlepiej będzie kupno pojemniejszej karty pamięci np. 512MB.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości