Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ultradźwięki

franc
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 maja 2005, o 23:37
Lokalizacja:aa
ultradźwięki

Postautor: franc » 30 maja 2005, o 23:44

Poszukuję wszelkich (schematy, elementy) informacji na temat myjek ultradźwiękowych.

awatar100
-
-
Posty:420
Rejestracja:27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: ultradźwięki

Postautor: awatar100 » 31 maja 2005, o 08:13

Poszukuję wszelkich (schematy, elementy) informacji na temat myjek ultradźwiękowych.
w tajemniczej stronie internetowej o adresie google.pl jest pelno materialow na ww temat wystaczy wpisac ! i o dziwo wyskakuja informacje i nawet schematy :wink: :wink:

franc
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 maja 2005, o 23:37
Lokalizacja:aa

Re: ultradźwięki

Postautor: franc » 31 maja 2005, o 21:09

Może jestem niedouczony ale poza jednym opisem na forum elektrody nie znalazłem nic!

Spark89
-
-
Posty:62
Rejestracja:28 mar 2005, o 11:18
Lokalizacja:pl
Kontaktowanie:

Postautor: Spark89 » 31 maja 2005, o 21:15

Witam

Tak jak Ci radził Awatar100 wejdź na gogle.pl i wpisz chociarzby hasło "Myjki Ultradźwiękowe". Mi wyszło bardzo wiele wyników. A już sam sobie znajdziesz cio Ci pasuje.

Pozdrawiam

franc
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 maja 2005, o 23:37
Lokalizacja:aa

Postautor: franc » 31 maja 2005, o 21:33

Może jestem idiotą (a może to nie ja ?) ale ja tam widzę same oferty sprzedaży itp. Może otrzymujecie inne wyniki szukania? To napiszcie je dla mnie proszę.

Spark89
-
-
Posty:62
Rejestracja:28 mar 2005, o 11:18
Lokalizacja:pl
Kontaktowanie:

Postautor: Spark89 » 1 cze 2005, o 09:19

Wiesz, ja myślę, że to jest tak iż nie znajdziesz schematu ideowego Myjki Ultradźwiękowej.
Dlaczego?
Wydaje mi się, że gdyby owy schemat ideowy znalazł się w internecie czy w innym źródle, firmą sprzedającym te myjki wogóle nie opłacałoby się tego robić, gdyż marnie by na tym zarabiali.
Faktycznie, my elektronicy (i Ci którym się wydaje, że nimi są :P) nie potrzebujemy kupować niczego elektronicznego. Wystarczy, że klikniemy dwa razy w internecie i znajdziemy odpowiedni schemat ideowy i projekt, który po zakupie bardzo tanich części, po chwili powstanie w naszym warsztacie. Z tego np. zamiast kupować drogiego firmowego urządzenia za kilkadziesiąt złotych, my możemy stworzyć prawie to samo za niecałe 10 zł.
To są pewne materialistyczne uroki Elektroniki.
Jednak 99% ludzi interesujących się elektroniką robi to tylko i wyłącznie dla przyjemności :D

Także zostało Ci tylko kupić myjkę w normalnym sklepie...

Pozdrawiam
IVAN

awatar100
-
-
Posty:420
Rejestracja:27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 1 cze 2005, o 16:43

Wiesz, ja myślę, że to jest tak iż nie znajdziesz schematu ideowego Myjki Ultradźwiękowej.
Dlaczego?
Wydaje mi się, że gdyby owy schemat ideowy znalazł się w internecie czy w innym źródle, firmą sprzedającym te myjki wogóle nie opłacałoby się tego robić, gdyż marnie by na tym zarabiali.
Faktycznie, my elektronicy ( i Ci którym się wydaje, że nimi są :P ) nie potrzebujemy kupować niczego elektronicznego. IVAN

nie opowiadaj glopot schemat jest znalezienie jego zajelo mi 4s slownie - cztery sekundy
kolego masz malo lat malo wiesz wiec nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nic nie wiesz :O
Wystarczy, że klikniemy dwa razy w internecie i znajdziemy odpowiedni schemat ideowy i projekt, który po zakupie bardzo tanich części, po chwili powstanie w naszym warsztacie. Z tego np. zamiast kupować drogiego firmowego urządzenia za kilkadziesiąt złotych, my możemy stworzyć prawie to samo za niecałe 10 zł.
To są pewne materialistyczne uroki Elektroniki.
Jednak 99% ludzi interesujących się elektroniką robi to tylko i wyłącznie dla przyjemności :D
Pozdrawiam
IVAN
to to juz mnie totalnie rozbawilo :O jak za 10 zl zobisz mi pozadny zasilacz 10kW to gratuluje :O i tak btw masz jakis dziwny obraz elektronikow :O mitomania sie szerzy w necie

franc jak nie znajdziesz go w google :> po tej wypowiedzie co ci zrobie screena krok po kroku jak szukac czegos w google wraz z linkiem
btw taki schemat to mozna samemu opracowac potrzeujemy generator najlepiej sinusa z regulacja i jak sama nazwa wskazuje w czestotliwosciach ponad akustycznych tj 23khz >> 2mhz do tego stopen mocy i przetowniki piezo :O

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=55681
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... ight=myjka

franc
-
-
Posty:5
Rejestracja:30 maja 2005, o 23:37
Lokalizacja:aa

Postautor: franc » 1 cze 2005, o 21:19

Doprawdy awatar100 nie musisz być opryskliwy ! Tym bardziej że nie wszystko znajdziesz w necie, choć faktem jest że często jest to kwestią umiejętnego szukania.
franc jak nie znajdziesz go w google :> po tej wypowiedzie co ci zrobie screena krok po kroku jak szukac czegos w google
Bardzo chętnie - może nauczę się częgoś nowego.
Tym bardziej że nie znajduję podanych przez ciebie linków za które : serdeczne dzięki.
taki schemat to mozna samemu opracowac potrzeujemy generator najlepiej sinusa z regulacja i jak sama nazwa wskazuje w czestotliwosciach ponad akustycznych tj 23khz >> 2mhz do tego stopen mocy i przetowniki piezo :O
Po pierwsze jestem skromnym amatorem który nie z wszystkim i nie z każdym schematem sobie sam poradzi.
Po drugie po co wyważać otwarte drzwi?
Po trzecie pytając o elementy nie miałem an myśli kondensatorów a właśnie
elementy wykonawcze jakimi mogą być przetworniki piezo oczym wiem, nie wiem za to nic o takich które dostarczą odpowiednio dużą moc.

Gdyby kogoś interesowało to ja dogrzebałem się forum ciekawie i całościowo traktujące ten temat:
http://elektroda.pl/rtvforum/topic125543.html

Spark89
-
-
Posty:62
Rejestracja:28 mar 2005, o 11:18
Lokalizacja:pl
Kontaktowanie:

Postautor: Spark89 » 1 cze 2005, o 21:45

OK chciałem pomóc jakby co to w przyszłości wogóle się nie będę udzielał w twoich sprawach avatarze100.

A tak na marginesie to co ma z tym wspólnego wiek? Nigdy bym nie pisał rzeczy o których nie mam pojęcia. Wszystko to co napisałem wiem z doświadczenia i przeżyłem na własnej skórze. Więc nie wmawiaj mi, że czegoś nie rozumiem.

A tak przy okazji ta setka przy twoim nicku to wiek czy twój IQ?

Nienawidzę ludzi, którzy opierniczają za chęć pomocy innym...
W końcu są ludzie i taborety...
Świat nie jest doskonały...

Przecierz wystarczyło zwykłe "Sorry Ivan ale się z tobą nie zgadzam" albo po prostu "nie masz racji" czy opierniczanie sprawia ci taką frajdę, że nie możesz się jej oprzeć?

Swoje problemy i swoją wrogość wyżywaj na swoich kolegach z podwórka... nie na mnie...

PS. Właśnie wykazał się ten jeden procent materialistów o których wspomniałem... Dobrze, że jest ich tylko jeden procent...

awatar100
-
-
Posty:420
Rejestracja:27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 2 cze 2005, o 07:37

Nienawidzę ludzi, którzy opierniczają za chęć pomocy innym...
W końcu są ludzie i taborety...
Świat nie jest doskonały...

Przecierz wystarczyło zwykłe "Sorry Ivan ale się z tobą nie zgadzam" albo po prostu "nie masz racji" czy opierniczanie sprawia ci taką frajdę, że nie możesz się jej oprzeć?

Swoje problemy i swoją wrogość wyżywaj na swoich kolegach z podwórka... nie na mnie...

PS. Właśnie wykazał się ten jeden procent materialistów o których wspomniałem... Dobrze, że jest ich tylko jeden procent...
ale ty mu wogle nie pomogles ja dalem linki , ty wyglosiles jakas tyrade o tym jaacy to elektronicy sa ;O boshe brak mi slow
a Ja mu pomoglem bo zobacz sa takie minimini linki , jak chesz o tym pogadac jacy to elektronicy sa i czemu nie mam racji zapraszam na forum filipinka albo o2 :twisted: tam beda pasowac takie posty a wiek ma to do siebie ze im czlowiek starszy tym bardziej pisze na temat ..dlatego na forum o2 albo filipinka jest tak duzo postow :> i to zdanie o IQ to stricke wypowiedz :562: maolata :562:


franc te linki sa naprawde tylko na 3 czy na 4 karcie w google btw duzo info mozna znalesc w jecyku angielskim wpisujac ultrasonic bath

EOT

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 5 cze 2005, o 16:25

Ale sobie ladnie wymyslacie ;) :evil:
a wiek ma to do siebie ze im czlowiek starszy tym bardziej pisze na temat ..dlatego na forum o2 albo filipinka jest tak duzo postow :> i to zdanie o IQ to stricke wypowiedz :562: maolata :562:
No to stwierdzenie bylo bardzo dojrzale, tak samo jak
kolego masz malo lat malo wiesz wiec nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nic nie wiesz
oraz
A tak przy okazji ta setka przy twoim nicku to wiek czy twój IQ?
Swoja droga, ivanek, jesli tamto oznacza wiek, albo IQ, to co znaczy u Ciebie... chyba gorzej by to wygladalo :lol:

Ale faktycznie Ivanek, troche sie wygoopiles. Przypadki urzadzen ktore sie oplaca wykonac samemu, mimo ze mozna je rowniez kupic wykonane seryjnie, sa sporadyczne. Glownie dlatego ze masowa produkcja ma to do siebie ze jest cholernie tania.

Spark89
-
-
Posty:62
Rejestracja:28 mar 2005, o 11:18
Lokalizacja:pl
Kontaktowanie:

Postautor: Spark89 » 7 cze 2005, o 16:08

Ech dajcie spokój. Nie chcę się kłócić no ale to mnie dotknęło, że mam mało lat i mało wiem. Chociarz tak nie zasze jest. Może być tak, że ktoś ma 50 lat i jest głupszy od 12-15 latka. Są przypadki, że jajko mądrzejsze od kury :) nie? Nie mam teraz na myśli, że ja tam jestem gienialny itp. bo wiem, że tak nie jest. Jestem dopiero na samiuśkim początku a cała ta moja wiedza o elektronice to tylko stare książki, które sięgają już zaawansowanych projektów i układów. Mogę nawet sam o sobie powiedzieć, że w porównaniu do innych jestem po prostu tumokiem :D. Ale staram się to nadrabiać powoli. Możecie powiedzieć, że mam niską samo ocenę, ale tak to jest gdy ktoś wmawia wam, że z tego powodu iż ma się za mało lat to esteście głupi jak but. To naprawdę może odniechęcić człowieka od wszystkiego. Wtedy byłem "trochę" wkurzony na Avatara i chciałem to jakoś wyładować dlatego te powyższe odpowiedzi. Chciałbym Cię Avatarze przeprosić za to bo wiem, że się pomyliłem i nie tylko Ciebie ale też i wszystkich. Ale Chciałbym żebyś wiedział... to zabolało.

Pozdrawiam i Przepraszam
Ivanek

PS. Te 89 przy moim nicku to skrót od 1989 :P roku moich urodzin. IQ mam zdeczka wyższe :P.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 cze 2005, o 22:25

Panowie, linki do innych for przesyłajcie sobie na PW, bo jak na innym form zobaczą link do ep to od razu kasacja i prawdopodobne ostrzeżenia od moderatorów.
To samo dotyczy: kłótni, docinek itp. (po co?)
Dziękuje za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, o 10:05 przez end, łącznie zmieniany 1 raz.

swstr
-
-
Posty:23
Rejestracja:17 lut 2004, o 15:56

Postautor: swstr » 9 cze 2005, o 22:41

kosz

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości