Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

zwikszanie mocy silnika.Pomocy

Leon321
-
-
Posty:2
Rejestracja:12 maja 2005, o 18:47
Lokalizacja:lubin
zwikszanie mocy silnika.Pomocy

Postautor: Leon321 » 12 maja 2005, o 19:01

Muszę zrobić do szkoły pracę, i miałem zrobić zeby silnik otwierał ściankę.
Ale silnik nie daje rady podnieść płytki. jak mam zwiekszyc moc silnika, lub coś innego by silnik podniósł płytkę.

Jeśli chciecie coś wiecej sie dowiedzieś to pisce to podam dokładniejsze szczeguły.

Bardzo proszę o odpowiedz.[shadow=darkred][/shadow]

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 12 maja 2005, o 19:07

:) Z tego co podales to nic nie wiadomo musisz podac wiecej szczegolow. Napisz wszystko co wiesz o tym silniku jaka moc napiecie zasilania itp :wink:
:D

Promi
-
-
Posty:10
Rejestracja:10 lut 2004, o 19:40
Lokalizacja:Kielce

Postautor: Promi » 13 maja 2005, o 15:11

Zastsuj przekladnie, zwiekszysz wtedy moment na wale wyjsciowy

Leon321
-
-
Posty:2
Rejestracja:12 maja 2005, o 18:47
Lokalizacja:lubin

Postautor: Leon321 » 13 maja 2005, o 15:16

silnik jest do 12 V. Rozmiary jego to około 180mm x110mm x 150mm ,a wirnik(chodzi mi o ten wałek który wystaje) ma ok. 10mm.Wirnik silnika jest zakończony zębatką.Nic więcej nie pisze a jak pytałem sprzedawcy to nic nie wiedział(obrotów na minute itp.).

A teraz do pracy którą robie:
Na silnik załorzyłem kołko z otworem wokół na gumkę.Gumka jest przecągnięta do środka piramidy na następne kułko i przez środek jest wsunięty metalowy pręt o średnicy 4mm i długości 115mm.Do tego pręta jest przywiązany snurek o średnicy 1mm i przecingnięty do góry na następne kułko przez które przełorzyłem. Następnie snurek przyczepiłem w dwóch miejscach do prostokątnej sklejki o wymiarach 123mm x 80mm x 5m.

Chodzi oto żeby ,jak się właczy silnik zeby zaczeło nawijać snurek na ten metalowy pręt i zarazem by podnosiło ściankę a pozniej po naciśnięciu drugiego przycisku by sznurek odwijał się z pręta i ścianka żeby opadała.
A u mnie jak silnik się włączy to letko pręt się poruszy ok.1-2m a pozniej sie blokuje i tylko gumka zaczyna sie slizgac i krecic.
Jak cos wiecej chcecie wiedziec to piszcie to wam powiem.
Prosze o odpowiedz i pomoc.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości