Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gdy problem w sieci operatora TPSA-pomogę

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:
Gdy problem w sieci operatora TPSA-pomogę

Postautor: PICIA » 7 gru 2004, o 07:24

postaram sie pomóc jak problem
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, o 09:14 przez PICIA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 15 lut 2005, o 22:28

i co zgłosił sie ktoś z TPSA?

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 15 lut 2005, o 22:31

i co zgłosił sie ktoś z TPSA?
jest to mozliwe,ale pstaram sie wyjasnic problem
ustalić przyczynę!!problemu oferuje pomoc jaka cieżko uzyskac...teraz

Apacz2
-
-
Posty:32
Rejestracja:12 maja 2005, o 20:42
Lokalizacja:Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Apacz2 » 21 cze 2005, o 19:48

Jeśli pomagasz w sprawie Tp, to proszę o pomoc.

Kupiłem telefon z funkcą CLIP i zamówiłem tę funkcję w TP.

Teoretycznie wszystko działa, ale bardzo często zdarza się, że:

Telefon nie dzwoni, a na LCD pojawia się w ciągu kilku sekund np. 26 połączeń jeden za drugim z takich numerów jak 99999, czy 00011111000 itp. Jest to bardzo upierdliwe.
Problem pojawia się po dwa, trzy razy dziennie. Jak pierwszy raz zadzwoniłem do serwisu TP, odebrała kobieta, która nie mogła pojąć jak to możliwe i kazała mi iść przetestować telefon do telepunktu - telefon okazał się sprawny, a na ich pożyczonym aparacie problem się też pojawiał.
Dzwonię drugi raz i przedstawiam wszystko od nowa (bo przecież poprzednie nie zapisała zgłoszenia) i przysłali serwisantów, którzy przez 2 minuty popatrzyli na LCD telefonu i stwierdzili brak usterki - PARODIA - a wieczorem znowu to samo.

Dzwonię po raz trzeci - kazano mi zamontować filtr, bo coś mi podobno sieje - JA MAM MONTOWAĆ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No dobra - nie chce juz tam dzwonic bo ich inteligencja w oczy kole!
Skąd wziąść taki filtr i jak go założyć?

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: PICIA » 22 cze 2005, o 06:32

prosze o kontakt na PW podaj mi nr tel i kontakt moze być komorka

[ Dodano: 24-06-2005, 12:34 ]
czy cos sie wyjasnilo...

Apacz2
-
-
Posty:32
Rejestracja:12 maja 2005, o 20:42
Lokalizacja:Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Apacz2 » 27 cze 2005, o 19:23

Ok.
Telefon to MAX COM KXT - 880
(Piszę jednak na tym forum, bo tu zaczęłem i widzę że 400 osób przeglądało ten temat)


PICIA zasugerował:

1. Wymienić baterie bo używane przeze mnie GP mogą mieć "szumy" i to może zakłucać elektronikę - wymieniłem.

2. Wyciągnąć baterie na kilkanaście minut, zresetować ustawienia - odłączyłem na kilka godzin i zresetowałem.

3. Poprawić styki w gniazdku telefonicznym - poprawiłem.

Nic to nie pomogło.

4. Zamienić się telefonami z kimś innym kto ma CLIP'a - zamieniłem. Mój telefon chodził idealnie, a jego u mnie wariował podobnie.



Długo to trfało, ale zrobiłem jak kazałeś i...


......... spotkałem 17 letniego koleżkę, który rozwiążał problem - jest uczniem technikum telekomunikacyjnego. :oops:


Wziął pierścień ferrytowy, i owinął wokół niego kilka razy przewód telefoniczny, w skutek czego powstał filtr jak np na przewodach USB, czy VGA


:o Jest OOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

Człowiek uczy się człe życie.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 28 cze 2005, o 21:05

powinienes zgłosic to do operatora

KaW
-
-
Posty:9
Rejestracja:17 gru 2007, o 15:04
Lokalizacja:LODZ

Postautor: KaW » 19 gru 2007, o 10:47

Nie znamy całej prawdy. Może tak być -że w obrębie domu żle jest wykonana instalacja telefoniczna -np zastosowano do łączności telefonicznej przewód niesymetryczny -domofonowy itp itd.Jesli tak to aparat -KTÓRY JEST SŁABY- W SENSIE TECHNICZNYM -nie jest zdolny pokonać asymetri łącza i jest wrażliwy na zakłocenia.
Wynika to stąd ,że TPSA bierze za konserwacje pieniądze -ale czy mierzy te łącza przewodowe ?-chyba nie ...
Od czasu istnienia TPSA w powietrzu hula najmniej 0,1 Wata różnych śmieci falowych /zakłoceń/-i one wchodzą na sieci przewodowe .Tam gdzie jest symetria łącza -nic się nie dzieje .
Taka firma jak Panasonic -nie robiła kiedyś wejscia w linię telef. asymetrycznego -zawsze sterczało trafo liniowe-ono zmuszało linię telef. do porawnej pracy -taka nawet o trochę pogorszonych parametrach. Po zmianie układu z transf,. na układ elektroniczny większość aparatów jest nieszczelna na zakłocenia. Ale sieci przewodowe to już przeżytek.Sam mam komórkę -taką- prywatną budkę telefoniczną .
A młody zrobił co mógł w tej sytuacji coś najlepszego -najprostszy filtr.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości