Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

sterowanie sterownikami silników krokowych

Bartek zielu
-
-
Posty:4
Rejestracja:16 sty 2005, o 19:40
Lokalizacja:wrzosowo
sterowanie sterownikami silników krokowych

Postautor: Bartek zielu » 17 sty 2005, o 19:42

Cześć mam pytanko. Chcę kupić silniki typu 42BYGH118-01 o parametrach 12V , 0,5A , bipolarny , 42 Ncm . mam problem ze sterownikiem. Chodzi mi o sterowanie tymi silnikami bez udziału kompa. Firma wobit poleca sterowniki SMC51 , SMC62. Chcę żeby sterownik mógł sterować dwoma silnikami. Silniki będą wykonywały bardzo prostą pracę ( wciskam przycisk jeden przesunie się liniowo następnie wciskam drugi przycisk i drugi przesunie się liniowo na koniec wrócą do punktu wyjścia ) , a mi zależy na tym żebym mógł regulować prędkość , oraz ilość kroków lub zamiast zadawania ilości kroków zastosować wyłączniki krańcowe. Czy mogę wysterować ten sterownik podłączając do kompa za pośrednictwem złącza firmy wobit RS z oprogramowaniem ( wprowadzić do sterownika określoną prędkość i liczbę kroków i odłączyć go od komputera a on będzie działał sam) czy też muszę użyć generatora ,,gen1 lub gen2” który mi będzie dawał określoną prędkość a wyłączenie będzie przy użyciu wyłączników krańcowych. Bo jak się domyślam generator jest tylko do generowania impulsów. Proszę o pomoc w tym sterowaniu może ktoś zna lepsze rozwiązanie inne sterowniki. Zależy mi na małych kosztach. Do mojego załączam opis tych produktów.
Za jakiekolwiek informację bardzo dziękuję.
Bartekaudi@op.pl

Luki
-
-
Posty:15
Rejestracja:22 lip 2004, o 18:39

Postautor: Luki » 18 sty 2005, o 18:14

Za niedługo będę sie zabierał za coś takiego. Z tą różnicą że będą to mocniejsze silniki , około 2Nm. Same drivery ( np. SMC62 ) można kupić, sterownik trzeba zrobić.
Myślałem o atmega8535, Regulacja prędkości potencjometrem, jazda o zadaną odległość,
Krzywa ruszania i hamowania, zapamiętanie pozycji przy zaniku zasilania.
Opcjonalnie enkodery (to to nie wiem czy mi sie uda).

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości