Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy ktoś byłby zainteresowany sklepem dla konst. robotów????

michalxb
-
-
Posty:167
Rejestracja:11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:
Czy ktoś byłby zainteresowany sklepem dla konst. robotów????

Postautor: michalxb » 28 gru 2004, o 15:33

Dzień dobry.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś byłby zainteresowany robieniem zakupów w internetowym sklepie z akcesoriami do robotów.
W sklepie tym byłby takie zeczy jak różnego rodzaju sterowniki, przekładnie, zębatki, magnesy, łożyska, śruby, silniki, serwa itp.
Jeżeli ktoś byłby ewentualnie zainteresowany to proszę o napisanie odpowiedzi (wiedziałby czy to się chcociaż trochę opłaca).

Pozdrawiam.

demon
-
-
Posty:42
Rejestracja:7 wrz 2004, o 15:52

Postautor: demon » 28 gru 2004, o 16:33

Ja na pewno był bym zainteresowany kupowaniem....

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty:100
Rejestracja:6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 28 gru 2004, o 17:19

Powinieneś mieć w tym sklepie coś czego nie mają inni. Inaczej - patrz sklepy modelarskie: wąskie grono zainteresowanych, droga tandeta. BTW w sklepach modelarskich pytani o roboty robią wielkie oczy - nie umieją tego ugryźć, nie wiedzą o takiej niszy. Pamiętaj, że sklep dla konstruktorów to nie sklep z gotowymi zabawkami, chyba, że chcesz jeszcze sprzedawać artykuły do "tuningu".
Ogólnie, to myślę że jeśli pytasz się na forum o to, czy ktoś będzie robił zakupy, to wybacz, ale nie masz pojęcia o temacie, więc sobie daruj. Inaczej, wiedziałbyś czego nie ma w polskich sklepach i już oferował to na aukcjach internetowych.
Powodzenia.

michalxb
-
-
Posty:167
Rejestracja:11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 28 gru 2004, o 17:28

Własnie chodzi o to aby to nie było na aukcjach, poprostu chcę się dowiedzieć czy są ludzie skłonni kupować w SKLEPIE. Nie wiem czy wiesz ale w innych krajach sa już takie sklepy. A ja interesuję się robotyką i wiem jak trudno kupić jakiekolwiek częsci.

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty:100
Rejestracja:6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 28 gru 2004, o 22:57

...Nie wiem czy wiesz ale w innych krajach sa już takie sklepy...
Doskonale o tym wiem, niestety ceny w nich nie odzwierciedlają wartości produktów. Metka "robotics" zwielokrotnia tam cenę. Inną rzeczą jest próżnia edukacyjna. Sklep mógłby zaopatrywać uczelnie - jeśli takowe miałyby stosowny program.
A właściwie to czemu nie aukcje tylko sklep?

Awatar użytkownika
Tawez
-
-
Posty:23
Rejestracja:4 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja:Blonie

Postautor: Tawez » 29 gru 2004, o 12:13

z pewnoscia byli by zainteresowani.
musisz jednak dokladnie zastanowic sie nad asortymentem - ucy74 ma sporo racji, chociaz nie podzielam jego zapalu w zniechecaniu.
na rynku z pewnoscia brakuje szeroko rozumianej mechaniki dobrej jakosci za adekwatna cene.
z elektronika jakos sobie ludzie radza - przewaznie jest to jakoś a nie jakość, ale radza sobie.

mysle jednak ze polski rynek jest troche za maly aby myslec tylko o nim i otwierac sklep.
nawet zachecajacy "rynek uczelniany" jest iluzja, bo nikt Ci na poczatku nie da kontraktu
i musial bys zaoferowac cos, czego by sami nie zrobili we wlasnym zakresie.
jezeli masz produkt porownywalny do khepery -> http://www.k-team.com to mozesz smialo startowac, jesli nie to cienko to widze :>

trzeba chyba myslec przynajmniej w kategori UE.
a to pociaga za soba kwestie jakosci i ceny oraz dodatkowych kosztow.

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty:100
Rejestracja:6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 29 gru 2004, o 18:11

...nie podzielam jego zapalu w zniechecaniu...
Dla jasności: też bym kupował jeśli atrakcyjny towar będzie w dobrej cenie.
Takie np.: Acroname niezbyt mnie zachęca. Oferta super, ale jednak nie na kieszeń z PLN.

Awatar użytkownika
maxipalia
-
-
Posty:63
Rejestracja:30 lip 2004, o 17:41
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: maxipalia » 30 gru 2004, o 08:23

o w morde ... faktycznie, ceny mają z kosmosu - a sama oferta jest dość rozbudowana, ale nie stanowi jakiś ogromnych wyzwań. Może za wyjątkiem tych DSP wizji :D a jak otworzysz ten sklep to daj znać bo mogę projektować/produkować i zaprogramować wszelakie komponenty :D

Awatar użytkownika
Tawez
-
-
Posty:23
Rejestracja:4 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja:Blonie

Postautor: Tawez » 30 gru 2004, o 12:13

z całym szacunkiem, ale tak się wydaje większości bardziej zaawansowanych elektroników - "mogą projektować/produkować etc..."
z reguły powstają w ten sposób zabaweczki na poziomie http://www.robotbooks.com/

po kilku latach "zabawy" muszę stwierdzić, że niestety
ani elektronik nie zrobi dobrego komponentu
ani programista
ani mechanik...
nie mówiąc już o całym robocie albo szerzej rozumianej platformie robotycznej
potrzebni są wszyscy trzej, niekoniecznie w jednej osobie ;)
plus osoba z otwartym umysłem :>

co do Acroname, niektóre ceny są do przełknięcia,
ale niektóre wręcz z kosmosu, zwłaszcza jak się policzy koszty elementów i wykonania...
to koszt myśli technicznej wychodzi astronomiczny :mrgreen:

Na Politechnice poznańskiej robią "cuda", które sprzedają nawet.
startowali swego czasu w RoboCup i teraz sprzedają swój pomysł w postaci robocików.
nie wiem czy cena jaką słyszałem jest prawdziwa,
ale jeśli tak, to stanowi ona mniej niż 1/6 kosztów materiałów.
W zamian otrzymujemy niewielkie urządzenie (rozmiar nie jest wadą),
które nic nie potrafi zrobić samodzielnie (nie licząc PIDa)
- myśli za nie komputer PC
i praktycznie nie daje się go zaadoptować do innych celów, w każdym razie nie daje się łatwo.
(do innych celów poza grą w piłkę)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości