Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przejście sinusoidy przez zero

Awatar użytkownika
Kamilkozi
-
-
Posty:229
Rejestracja:19 mar 2004, o 11:48
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilkozi » 4 lis 2004, o 22:43

(...) Transoptor praktycznie nadaje się tylko do przekazania informacj w postaci cyfrowej, więc ja upierałbym się przy tym rozwiązaniu z EdW.(..)
Nie zgodzę się ze zdaniem dotyczącym transoptorów, wystarczy zastosować transoptor IL300 i nawet napięcie stałe przeniesiesz przez barierę.
Przyznaję rację, jeśli chodzi o IL300 to nadaje się do tego bardzo dobrze. Pisząc powyższe miałem na myśli prostrze transoptory np. z serii CNY, a znimi sprawa liniowego przenoszenia napięć(prądów) juz nie jest tak banalan(ale oczywiście też się da).

:569: PiotrekP niestety nie posiadam całego artykułu w PDFie, mam tylko fragment achematu, który sam przerysowałem dla swojego układu. Jest to tylko część wykrywania przechodzenia sinusoidy przez zero.
Ale prześlę Ci schemat bardzo prostego regulatora mocy (230V), także z EdW (chyba z numeru 3/97).

spoli
-
-
Posty:4
Rejestracja:13 mar 2003, o 11:54
Lokalizacja:Gorzów
Kontaktowanie:

Przejście sinusoidy przez zero

Postautor: spoli » 4 lis 2004, o 22:55

Niedawno poruszałem ten temat na forum Elektroda.pl
Tam też można znaleźć schemat izolowanego galwanicznie od sieci energetycznej układu podającego do mikrokontrolera informację o kształcie napięcia zasilającego. Wykrywaniem "zera sieci" zajmuje się sam mikrokontroler. Dokładność zależy tylko od pomysłowości twórcy programu...
Cały hardware to dioda i dwa rezystory. :lol:

LucASWw
-
-
Posty:248
Rejestracja:23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja:UK

Postautor: LucASWw » 5 lis 2004, o 15:28


PiotrekP
-
-
Posty:6
Rejestracja:30 paź 2004, o 21:02
Lokalizacja:Zabrze

Postautor: PiotrekP » 5 gru 2004, o 19:48

Znalazłem kilka fajnych propozycji na forum Elektrody: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 903#526903
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za przekierowanie do "konkurencyjnego" forum

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości