Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Komunikacja z komputerem przez port RS

uli
-
-
Posty:1
Rejestracja:17 paź 2004, o 23:11
Lokalizacja:Ruda Śląska
Komunikacja z komputerem przez port RS

Postautor: uli » 17 paź 2004, o 23:26

Witam

Mam prośbę. Muszę wykonać zasilacz impulsowy, z tym chyba nie będzie problemów, bo schemat dostanę. Ale oprócz tego muszę połączyć tenże zasilacz z komputerem poprzez port RS, tak abym mógł zmieniać napięcia. Nie wiem, od czego zacząć i gdzie tego szukać. Wiem, że to co napisałem, to jest wielkie zero (bo nie zamieściłem żadnych konkretów), ale może ktoś zajmował się podobnym tematem i pamięta jakąś literaturę, z której mógłbym skorzystać i dowiedzieć się czegokolwiek na początek. Nie wiem dokładnie w jakim zakresie ma pracować ten zasialcz, ale to nie będą duże wartości, bo on ma być wykorzystywany do zasilania diody laserowej. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty:683
Rejestracja:24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja:Białystok

Postautor: gawel » 18 paź 2004, o 10:14

Jeżeli chodzi o literaturę dotyczącą transmisji szeregowej, to przykładową pozycją jest
W. Mielczarek "Szeregowe interfejsy cyfrowe" wyd. HELION

vmario
-
-
Posty:23
Rejestracja:4 sie 2004, o 12:39
Lokalizacja:Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: vmario » 19 paź 2004, o 11:31

Ja posłużyłbym się prockiem (o ile jeszcze nie ma go w Twoim zasilaczu), np. AT90S2313, który ma wbudowany UART i umożliwia w miarę prostą komunikację z kompem. Oczywiście do tego trzeba dodać jakiś przetwornik D/A, który umożliwi regulację napięcia zasilacza.

Jeżeli chodzi o program procka to nie ma problemu - można to zrobić w BASCOM-ie, powinno obyć się bez większych problemów. Za to soft ze strony kompa to, przynajmniej dla mnie :(, nieco więcej pracy. Chociaż, np. do Delphi powinieneś bez większych problemów znaleźć w Sieci jakieś FAQ-i, później to już tylko kwestia posłużenia się gotowymi funkcjami.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości