Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

8031 - zaprogEPROM

jarcisz
-
-
Posty:3
Rejestracja:2 lip 2004, o 08:59
Kontaktowanie:
8031 - zaprogEPROM

Postautor: jarcisz » 1 paź 2004, o 13:07

mam kit 2250 (tylko plyte z procesorem bez klawiatury i wyswietlacza), tylko musze zaprogramowac do niego eprom i tu mam zgrzyty
chcialbym zeby moja plyta 8031 zglaszala od razu gotowosc do komunikacje z PC przez com1,
standardowy program z epromu robi laczy sie z PC jesli oczywiscie zatwierdze to na klawiaturze, ktora oczywiscie nie mam ( i tu zaczynaja sie problemy)
pzd i dziekuje za wszelka pomoc
Załączniki
uP51a.JPG
Ostatnio zmieniony 25 paź 2004, o 11:08 przez jarcisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Re: 8031 - zaprogEPROM

Postautor: ACeK » 2 paź 2004, o 09:13

... zatwierdze to na klawiaturze, ktora oczywiscie nie mam ...
:) nie mam schematu tak wiec nie wiem jak zbudowana jest klawiatura ale jesli to jest matryca to mozesz ja zasymulowac i zrobic tylko jeden klawisz ten co ci jest jedynie potrzebny (to moga byc nawet dwa druciki albo zwykly przycisk) :idea:
:D

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: 8031 - zaprogEPROM

Postautor: radzio » 2 paź 2004, o 09:51

... zatwierdze to na klawiaturze, ktora oczywiscie nie mam ...
:) nie mam schematu tak wiec nie wiem jak zbudowana jest klawiatura ale jesli to jest matryca to mozesz ja zasymulowac i zrobic tylko jeden klawisz ten co ci jest jedynie potrzebny (to moga byc nawet dwa druciki albo zwykly przycisk) :idea:
:D
Niestety, tak łatwo nie będzie. Mam ten zestaw (cały) i klawiatura jest dosyć rozbudowana :( . Klawiatura jest widziana w przestrzeni adresowej uK, jak zwykła pamięć. Tak więc trzeba by dorobić dekoder adresu i parę innych rzeczy.

tprzemko
-
-
Posty:6
Rejestracja:27 cze 2003, o 08:03

Postautor: tprzemko » 12 paź 2004, o 09:21

Witam
Kolego poszukaj na forach. Dostępny jest program z tego kitu. Trochę popracujesz nad nim i będziesz miał to co chcesz. Nic natomiast Ci nie da dorabianie czegoś zamiast klawiatury, bo orginalny bios 2250 może tylko odbierać i wysyłać dane po zainicjowaniu z klawiatury. Wyobrażam to sobie że po zgłoszeniu kitu na kompie będziesz mógł za pomocą rs-a robić takie same żeczy jak z klawiaturą.
Pozdrawiam

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości