Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z emulatorem AVT-2501

RaRo
-
-
Posty:10
Rejestracja:28 lut 2004, o 14:40
Problem z emulatorem AVT-2501

Postautor: RaRo » 17 wrz 2004, o 17:33

Bardzo prosze o wyjasnienie pewnego problemu, z ktorym spotkalem sie montujac emulator mikrokontrolerow 89CX051 (AVT-2501 - BASCOM College). Jak nalezy polaczyc odcinek tasmy 20-zylowej do wtyku emulacyjnego? Jesli skrajna (czerwona) zyla tasmy jest przylutowana do punktu "1" zlacza CON1 na plytce drukowanej emulatora to czy ma ona byc podlaczona do tej "szpilki" wtyku emulacyjnego, ktory po wlozeniu do podstawki CON1/IC5 na plytce testowej (glownej BASCOMA) wchodzi do pinu "1"? Mysle, ze tak powinno byc ale w wtyku emulacyjnym, ktory posiadam jest to niemozliwe (czerwona zyla zaciska sie do pinu, ktory wchodzi do pinu "20" w podstawce lub po obroceniu wtyku do pinu "10").
Bardzo prosze uzytkownikow BASCOM-a o sprawdzenie tego polaczenia na swoim "sprzecie" i szybka informacje.
RaRo

Marek
-
-
Posty:74
Rejestracja:28 lut 2003, o 18:09
Lokalizacja:Podlasie

Postautor: Marek » 18 wrz 2004, o 19:58

Nie mam tego zestawu, ale na fotografii w EPLUS BASCOM widze, ze zlacze CON1 wlutowane jest od spodu plytki.

RaRo
-
-
Posty:10
Rejestracja:28 lut 2004, o 14:40

Postautor: RaRo » 19 wrz 2004, o 14:57

Tak to widac jak na dloni, ale nie o to mi chodzi. Problemem jest jakm zalozyc tasme w wtyku emulacyjnym.
Chyba czyta te posty ktos kto uzywa emulatora AVT2501 i wie jak to polaczenie wykonac.
RaRo

Darek67
-
-
Posty:4
Rejestracja:26 cze 2004, o 15:24
Lokalizacja:Knurów
Kontaktowanie:

Postautor: Darek67 » 19 wrz 2004, o 21:07

Mam zmontowany ten emulator i działa bardzo dobrze.
Przez to zdjęcie z czasopisma zniszczyłem sobie jedna płytkę i wtyk emulacyjny. Należało najpierw pomyśleć.
Czerwona żyła taśmy nie jest 1! tylko 20, druga żyła po czerwonej jest 1.
Wtedy taśmę za pomocą łącza zaciskanego lutowanego do płytki lutujesz od strony elementów (odwrotnie niż na zdjęciu)a z drugiej strony zakładasz wtyk emulacyjny tak aby czerwona żyła była 20 a druga po czeronej 1. Najlepiej włóż sobie ten wtyk emulacyjny jeszcze bez taśmy do podstawki od mikroprocesora a sam zobaczysz że wszystko pasuje.
Pozdrawiam Darek.
Gdybyś dalej miał problemy to pisz.

RaRo
-
-
Posty:10
Rejestracja:28 lut 2004, o 14:40

Postautor: RaRo » 22 wrz 2004, o 18:57

Bardzo dziekuje za informacje. O to wlasnie mi chodzilo. Teraz wszystko jasne!
RaRo

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości