Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Telewizor i amplituner z USA

tomkut
-
-
Posty:20
Rejestracja:24 cze 2003, o 08:06
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:
Telewizor i amplituner z USA

Postautor: tomkut » 10 sie 2004, o 00:59

Chcialbym sobie przywiezc jakis uzywany telewizor i amplituner z USA. Potem chcialbym wymienic trafo. Czy to wystarczy zeby poprawnie odbierac stacje telewizje w telewizorze a radiowe w amplitunerze??
Jezeli bylyby konieczne jakies inne zmiany to napiszcie. Po prostu zastanawiam sie czy mi sie oplaca to w ogole przywozic do Polski.
Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 10 sie 2004, o 06:16

:) Podobny temat viewtopic.php?t=6427

Jesli chodzi o trafo mozesz dac przed sprzetem zewnetrzne ktore bedzie obnizac bez ingerencji w srodku. Jedynie pamietaj o zapasie mocy. :wink:

Z tunerem nie powinno byc problemu ale jesli jest stary to moze np do zegara uzywac czestotliwosc sieci ktora tam jest 60Hz a nie 50Hz. :wink:
:D

JAM
-
-
Posty:65
Rejestracja:1 kwie 2003, o 10:31
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: JAM » 10 sie 2004, o 09:38

Przy zakupie zwróć uwagę na to aby telewizor pracował w wielu systemach. Starsze typy odbiorników pracują jedynie w systemie NTSC, a u nas stosowany jest PAL. Z doświadczenia wiem, że żaden sprzedawca w USA nie ma o tym zielonego pojęcia. Pozostaje Ci jedynie studiowanie w sklepie instrukcji obsługi.
Podobny problem występuje również w przypadku magnetowidów.

tomkut
-
-
Posty:20
Rejestracja:24 cze 2003, o 08:06
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: tomkut » 11 sie 2004, o 00:22

Czy w przypadku kina domowego (odtwarzac DVD + amplituner) tez jedyna rzecza (oprocz napiecia)
na ktora trzeba zwrocic uwage to tylko system sygnału video??
czy moze cos jeszcze. Spotkalem sie z takim problemem w USA
ze polskie plyty DVD nie chodzily na amerykanskim odtwarzaczu DVD. Czy jest to mozliwe? Dlaczego??
Pozdrowionka z Kaliforni
Tomek

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 11 sie 2004, o 08:00

:) Plyty DVD podzielone sa na 6 regionow i USA to region 1 natomiast europa (w tym Polska) to region 2 zobacz na okladce filmu z tylu powinna byc jedynka na tle swiata (na pirackich kopiach w miejscu 1 czy 2 jest napisane ALL). Twoj odwarzacz DVD powinien byc multi system (jako region DVD w ktorym pracuje). I to samo dotyczy TV multi system (ale jako system kodowania kolorow). :wink:
:D

http://www.richersounds.co.uk/index.php ... php&c=1201 tu masz przykad roznych typow zaznaczeniem czy multi lub nie. :P

wojwo
-
-
Posty:15
Rejestracja:25 sie 2003, o 15:59

Postautor: wojwo » 11 sie 2004, o 08:17

Z tego co pamiętam jeżeli chodzi o DVD świat jest podzielony na kilka (może kilkanaście) stref. Płyta dedykowana do jednej strefy nie będzie pracować na odtwarzaczu DVD dedykowanym do innej strefy. Wydaje mi się że na każdej płycie powinna być informacja dla jakiej strefy jest przeznaczona.

pozdrawiam

JAM
-
-
Posty:65
Rejestracja:1 kwie 2003, o 10:31
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: JAM » 11 sie 2004, o 09:14

Wydaje mi się, że oprócz tego co zaprezentowali koledzy w swoich postach, pozostają jeszcze tylko drobne niedogodności np. wymiary gniazd w sprzęcie amerykańskiej produkcji wykonane są według rozmiarów w calach. Biorąc jednak pod uwagę, że w naszych sklepach znajduje się spory wybór różnego rodzaju wtyków lub przejściuwek najwyżej poprzerabiasz kable. Problem ten nie występuje w sprzęcie produkcji japońskiej sprzedawanym na terenie Stanów. Japończycy twardo trzymają się systemu metrycznego.
Rozważ możliwość zakupu sprzętu w sprzedaży wysyłkowej (najlepiej pomiędzy dwoma stanami USA). Dojdzie Ci co prawda koszt przesyłki, ale unikniesz konieczności płacenia podatku sprzedażnego ok. 6% (coś w rodzaju naszego VAT). W takim wypadku korzystając z bezpłatnej linii 0-800 (tak jak i u nas) powinieneś uzyskać od sprzedawcy znacznie więcej informacji na temat sprzętu. Jednak aby z tego skorzystać musisz mieć stały adres zamieszkania w USA (hotel odpada) i trochę czasu na realizację zamówienia. Płatności dokonasz przelewając pieniądze drogą elektroniczną na konto firmy lub wysyłając czek bankierski (niestety stanowi to dodatkowy koszt).
Zakupy warto przeprowadzać w małych miastach. Różnice w cenach (za ten sam sprzęt) w małym i dużym mieście mogą dochodzić do 30%.

tomkut
-
-
Posty:20
Rejestracja:24 cze 2003, o 08:06
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: tomkut » 11 sie 2004, o 23:37

Regiony na plytach DVD rozumiem.
A jesli chodzi o sygnal video wychodzacy z DVD. Czy teraz istnieja DVD w ktorych moge przelaczyc sobie NTSC na PAL zeby chodzilo to na zwyklym polskim TV?? Mowie teraz o sytuacji ze kupuje tylko odtwazacz DVD w USA, a filmy ogladam nna polskim odbiorniku TV.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 12 sie 2004, o 06:12

:) Nie wiem jak najnowsze DVD ale moj jak ogladam region 1 to mam obraz czarno bialy czyli DVD wysyla NTSC sygnal a jak ogladam region 2 to wszystko jest OK. TV pracuje tylko w PAL :wink:
:D

Ps. moze rozwiazaniem bedzie magnetowid pracujacy w obu systemach (ntsc i pal) i ogladanie DVD przez niego :?

wojwo
-
-
Posty:15
Rejestracja:25 sie 2003, o 15:59

Postautor: wojwo » 12 sie 2004, o 07:24

Pytam z czystej ciekawości (nie byłem w Stanach), czy różnice w cenach sprzętu tam i u nas są aż na tyle duże, że opłaca się przywożenie sprzętu.

pozdrawiam

JAM
-
-
Posty:65
Rejestracja:1 kwie 2003, o 10:31
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: JAM » 12 sie 2004, o 09:12

Konwersja NTSC na PAL (i odwrotnie) jest możliwa i konieczna w przypadku reemitowania różnych programów telewizyjnych w różnych krajach. Przykładem tego są spoty z wypowiedziami polityków amerykańskich pokazywane w polskiej TV. Tym niemniej sprzęt stosowany do konwersji jest bardzo drogi, głównie za sprawą wymagań dotyczących wysokiej jakości sygnału i niewielkiego zapotrzebowania rynku na tego rodzaju urządzenia.
Magnetowidy działające w systemach NTSC i PAL pracują z dwoma różnymi prędkościami obrotowymi głowicy ze względu na różne częstotliwości odchylania poziomego i pionowego w obu systemach, a także ze względu na różną liczbę półobrazów na sekundę pokazywanych na kineskopie. Zatem magnetowid wielosystemowy jest w stanie wytworzyć sygnał PAL tylko wówczas gdy na taśmie zapisany jest film w tym systemie. Analogicznie na jego wyjściu pojawi się sygnał NTSC gdy film na kasaecie będzie zapisany w tym systemie. Zatem multisystemowy magnetowid nie dokonuje sam z siebie konwersji NTSC na PAL i odwrotnie.
Prawdę powiedziawszy w Stanach opłaca się kupować sprzęt dobrej klasy. Natomiast, w przypadku urządzeń przeciętnych różnice w cenach nie są porażające. Tym niemniej zależy to od rodzaju urządzeń i kraju ich pochodzenia (import do USA i do Polski jest obłożony różnymi co do wartości podatkami).
Najtańszy sprzęt elektroniczny dostępny jest w Chinach (łącznie z Hong Kongiem), ale jego jakość jest dość przeciętna. Sprzęt o najwyższej jakości i względnie tani (lub najtańszy) można zakupić w Japonii.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości