Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Oscyloskop

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków
Oscyloskop

Postautor: Guru » 20 lis 2003, o 00:43

Czy ktoś z czytelników próbował złożyć oscyloskop cyfrowy prezentowany w Ep10 i Ep11, czy te dwa artukuły to już całość, i czy jak kupię gotowy kit to dostanę opis gdzie i co przylutować, a w szczególności czy jest dostępny program komputerowy bo w sumie nie chce mi się pisać swojego no chyba że będę zmuszony :( :x :twisted:
Czy autor przewidział w tym projekcie ewentualne zmiany a dotyczące zwiększenia częstotliwościu próbkowania, a jeżeli tak to chyba poczekam aż się ukażą nie będę dwa razy płacił.
Jeżeli mogę prosić o kontakt z autorem tego projektu :)

thesis
-
-
Posty:5
Rejestracja:5 paź 2003, o 16:33

Oscyloskop

Postautor: thesis » 22 lis 2003, o 06:30

Program, oczywiście, będzie dostępny. Ale możliwe, że będzie tylko pod Linuxa, bo nie mam w tej chwili innego systemu operacyjnego.

Co do zmian w projekcie, układ jest tak zaprojektowany, że dołożenie dwukanałowej karty 8bit / 200 MSPS nie wymaga zmian w elektronice, a tylko programowych.

Jeżeli chodzi o kontakt ze mną - wrzuć do Googla, spamerzy mnie zawsze jakoś znajdują :(

Pozdrawiam,

Stanisław Skowronek

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków

Wielkie dzięki

Postautor: Guru » 22 lis 2003, o 15:58

To chyba zamówię sobie ten oscyloskop, dziękuję za wyjaśnienia. Gdybym miął ewentualnie jakieś problemy ze złożeniem to chyba moge się zwrócić na forum z pytaniami ;)
Dziękuje za wyjaśnienia i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg artykułów na ten temat.

Piotrek
-
-
Posty:3
Rejestracja:17 kwie 2003, o 17:21

Postautor: Piotrek » 25 lis 2003, o 20:21

Czy można by prosić autora o podesłanie plików do zaprogramowania ukladów? Byłby bardzo zobowiązany.
Pozdrawiam
Piotrek

piotrekk5@wp.pl

tplewa
-
-
Posty:64
Rejestracja:12 lis 2003, o 16:53

Postautor: tplewa » 27 lis 2003, o 08:55

Witam !!!

Oprogramowanie pod Linux-a to dobry pomysl, jednak jak wiadomo wiecej dobrego oprogramowania jest tylko pod Windows i wielu ludzi wlasnie uzywa tego systemu. Mam propozycje jednak wymagalo by to udostepnienia obecnego source code. Czesc graficzna mozna by wykonac za pomoca biblioteki wxWindows do tego troche zmian kodu i program dzialal by pod Windowsem i Linuxem. No chyba ze pisac 2 osobne programy

Pozdrawiam
Tomek

thesis
-
-
Posty:5
Rejestracja:5 paź 2003, o 16:33

Oscyloskop

Postautor: thesis » 27 lis 2003, o 09:00

A ja mam taka propozycje. Niech ktos mi powie, jak zrobic ignorowanie wyjatkow procesora w Win32, to sam sobie przeportuje.

tplewa
-
-
Posty:64
Rejestracja:12 lis 2003, o 16:53

Postautor: tplewa » 1 gru 2003, o 10:54

Witam !!

Okresl dokladnie co stanowi problem bo niezbyt rozumiem ?

Wyjatki wystepuja w zasadzie w 3 przypadkach... faults, traps, aborts.
Praktycznie w poprawnie napisanym programie i sprawnym sprzecie ma prawo wystepowac jedynie wyjatek traps...

Windows ma troche inna nature niz linux i trudno szukac czegos takiego jak trap_init() ktora ustala podprogramy obslugi wyjatkow...

Napisz na priv. to cos pokombinujemy z tym softem.

Pozdrawiam
Tomek

spec
-
-
Posty:32
Rejestracja:20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja:Centrum

Postautor: spec » 20 gru 2003, o 01:35

a gdzie dostanę Kit, czy płytkę tego osyloskopu??

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków

No właśnie

Postautor: Guru » 14 cze 2004, o 06:08

No właśnie gdzie dostanę te płytki do tego kitu i dlaczego na zdjęciu widnieją dwie a we wkładce widnieje tylko jedna.
Czy będzie dalszy ciąg artykułów na ten temat.

schmitek
-
-
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2004, o 23:14

Postautor: schmitek » 17 cze 2004, o 23:31

Temat chyba umarł śmiercią naturalną :? ani programu ani kontynuacji artykułów ani kitu - no ale może się mylę :!:

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków

Postautor: Guru » 18 cze 2004, o 05:46

Ja natomiast dostałem info od autora, że temat będzie kontynuowany
Ale KIEDY ! ! ! ! !
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

thesis
-
-
Posty:5
Rejestracja:5 paź 2003, o 16:33

Oscyloskop

Postautor: thesis » 18 cze 2004, o 06:56

In my Copious Free Time...

A tak serio: w sierpniu spróbuję zrobić projekt karty procesora, która pozwoli pracować na oscyloskopie bez PC - tak jest o wiele, wiele wygodniej niż męczyć się z komputerem. Niestety, wątpię, żeby znalazło się wielu amatorów, którzy powtórzą taki wyczyn (płytka 4-warstwowa), ale jak zwykle postaram się, żeby opis (nie wiem, czy będzie to art w EP, czy tylko opublikuję go w Internecie - zależy od Redakcji i od tego, ile będę miał czasu, żeby napisać dobry art) dobrze oddawał szczególnie istotne punkty projektu oraz szczegóły, na które warto zwracać uwagę, kiedy się taki projekt robi.

We wrześniu pewnie karta będzie działać, o ile nie będą się działy jakieś straszne rzeczy.

Stanisław Skowronek

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków

Postautor: Guru » 18 cze 2004, o 08:21

Wszystko w porzšdku, ale czy amatorzy (nawet zaawansowani) będš chcieli zrobić sobie super toper extra oscyloskop na 100 warstwowej płytce drukowanej wg. najnowszych trendów techniki pomiarowej etc.
Dobrze że zadano to pytanie "czy kogoœ będzie na to stać"
zwłaszcza, że do uruchomienia takiego przyrzšdu potrzebne sš jeszcze lepsze przyrzšdy. Może niech częœć, która jest rozpoczęta dojdzie do końca a potem będziemy rozwijali temat i każdy sam zadecyduje czy chce to uruchamiać na PC, Amidze czy Commodore a może Atari, lub też będzie chciał uruchomić to na własnym wyœwietlaczu.
Co do artykułu to rzeczywiœcie opisywał tylko pobierznie punkty projektu i w sumie to sam mógłbym pisać takie artykuły tylko jako inżynier wstydzę się.

thesis
-
-
Posty:5
Rejestracja:5 paź 2003, o 16:33

Postautor: thesis » 18 cze 2004, o 12:30

Hmm, dobra. Następnym razem proszę się przygotować na art w stylu "Kondensator C17 jest podłączony do cewki L42 jako obwód LC, a C42, C43, C44, C45 i aż do C69 to kondensatory odsprzęgające zasilanie, przy czym ich wartości są tak dobrane, żeby ich częstotliwości rezonansu własnego nie nakładały się ani nie tworzyły niskoczęstotliwościowych składowych harmonicznych na elementach nieliniowych. Natomiast układ U15 (tutaj walnę schemat układu z noty aplikacyjnej) jest scalonym wzmacniaczem róznicowym. (Na wypadek, gdyby ktoś nie miał netu, wkleję tu połowę karty katalogowej, a co mi tam. Mi za to płacą.)"

Ponieważ lista elementów w moim ostatnim projekcie (nie, nie ma go w EP i raczej nie będzie) ma 230 pozycji, z czego około 30 to układy scalone, to mogę takie coś ciągnąć przez trzy-cztery numery. Czy naprawdę tego chcecie?

Dawałem mój art do przejrzenia kilku osobom w dwóch wersjach. Pierwsza wersja była bardzo szczegółowa, a druga niezbyt. O ile ja wolałem pierwszą, o tyle wszyscy inni wybierali drugą :(

Guru
-
-
Posty:250
Rejestracja:30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja:Kraków

Postautor: Guru » 18 cze 2004, o 13:50

Ja rozumiem że należy podnosić poziom pisma, ale nie należy popadać w skrajnoœci.
Tutaj mówimy o jakiœ szczegółach typu spis elementów, natomiast tam nie ma sporo więcej bo o ile pamiętam to na opublikowanej płytce drukowanej nawet nie ma opisu gdzie montować układy scalone zastosowane w projekcie, wydaje mi się że jeszcze czegoœ tam brakuje gdzie przylutować resztę układów scalonych, które nie zmieszczš się na tš opublikowanš płytkę (mówišc z pozycji amatora montujšcego ten projekt) mam zaprojektować sobie sam płytkę drukowanš.
Myœle że każdy kto kupił tš gazetę widzi wyraŸnie że sš tam dwie płytki natomiast publikacja zawiera wzór tylko jednej z nich.

thesis
-
-
Posty:5
Rejestracja:5 paź 2003, o 16:33

Postautor: thesis » 18 cze 2004, o 14:10

Tak, tu masz bezwzględnie 100% racji - nie wiem co się stało z 2gą płytką w redakcji :(
Resztę uwag wezmę sobie do serca i spróbuję się zastosować.

schmitek
-
-
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2004, o 23:14

Postautor: schmitek » 18 cze 2004, o 21:33

No dobrze!
Zakładając, że kilku "ambitnych amatorów się uprze " zaakceptuje cenę części, jaką trzeba zapłacić ( wiadomo ambitne projekty muszą troszkę więcej kosztować) to gdzie może znaleźć płytki ( najlepiej wytrawione i z maskami), kody źródłowe i oprogramowanie sterujące?

Jeśli ktoś wie to proszę info na maila: wojtek_sc@poczta.onet.pl

Co do podnoszenia i dogłębszego opisywania projektów w EP to ja jestem za !!! Może nie w formie gazetowej, ale dodatkowe stron internetowej dla każdego dużego projektu gdzie każdy ambitny mógłby sobie poczytać wypowiedzieć się o projekcie i oczywiście wspólnymi siłami usunąć błędy w nim znalezione.

Nickx
-
-
Posty:4
Rejestracja:7 cze 2003, o 16:08
Lokalizacja:Lubin

Postautor: Nickx » 13 sie 2004, o 13:14

Witam je mam w zasadzie jedno pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć (napisać) ile (mniej więcej) musze przygotować kasy żeby kupić ten oscyloskop :-)

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowieć.

Nickx
-
-
Posty:4
Rejestracja:7 cze 2003, o 16:08
Lokalizacja:Lubin

Oscyloskop

Postautor: Nickx » 17 sie 2004, o 17:20

Witam, ja mam tylko jedno pytanko: ile musze mieć kasy (mniej więcej) żeby złożyć albo kupić ten oscyloskop. :? I czy wogóle można go kupić :-)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.[/b]

gizmo5418
-
-
Posty:3
Rejestracja:18 lut 2004, o 19:23

Postautor: gizmo5418 » 17 sie 2004, o 20:28

Witam !!
A ja mam prośbę do autora oscyloskopu. Czy mógłbym dostać na e-mail pełną dokumentację tego oscyloskopu wraz ze źródłami do układów programowalnych ??? Bo z tego co wiem to w EP wszystko się nie ukazało.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości