Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zasilacz lm723 + tranzystor

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:
Zasilacz lm723 + tranzystor

Postautor: Sławek5 » 16 mar 2004, o 16:50

Czesc.
Mam do Was taka sprawe. Do zasilacza z ukladem Lm723 Potrzebuje zewnetrzny tazzystor (tranzystory). Czy Moze mi ktos udzielic porady jak dorac taki tranzystor dla zalozonego pradu wyjsciowego i najwazniejsze jak dobrac rezystor w obwodzie bazy tego dodatkowego trznzystora, jaka ma miec Bete. Przyznam sie szczerze, ze przegladajac rozne schematy z tymi zasilaczami troche sobie namieszalem w glowie, bo raz taki rezystor jest raz go nie ma.
Z gory dzieki.

mjm
-
-
Posty:8
Rejestracja:19 lut 2004, o 11:11

Postautor: mjm » 18 mar 2004, o 01:01

A moze tak cos konkretnego bys napisal, jaki to prad, jakie napiecie??
Beta tranzystora w tym przypadku nie ma nic do rzeczy.
LM 723 (uA723)jest ukladem lekkim, latwym w uzyciu i ma bogata ilustracje na necie.
.

Sławek5
-
-
Posty:485
Rejestracja:15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 18 mar 2004, o 16:23

Czesc.
Na prawde, konkretne dane so tu malo istotne. Przecierz jesli jast jakis wzor to dopiero wtedy podstawie prad. Bo tak prwde mowiac jeszcze nie wiem bo zalezy to od tranzforamatora jaki zdobede. A jesli wiesz gdzie konkretnie jest cos na prwade ciekawego na necie to jak mozesz to poadaj link- bede widzieczny.

Awatar użytkownika
ScauT
-
-
Posty:62
Rejestracja:3 maja 2003, o 17:14
Lokalizacja:Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: ScauT » 18 mar 2004, o 22:24

przeszukaj archiwum edw - bylo tego sporo
pzd.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości