Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

pcb za pomocą folii

zas
-
-
Posty:24
Rejestracja:25 gru 2003, o 23:39
pcb za pomocą folii

Postautor: zas » 13 sty 2004, o 20:25

Czy ktoś ma jakis innowacyjny sposób wykonywania płytek za pomocą folii. Ja jak prznosze żelazkiem jeżdząc po foli to albo mi wszystko się nie odklei albo toner się rozmaże.

Mietek
-
-
Posty:33
Rejestracja:1 lis 2003, o 08:46
Lokalizacja:mazowieckie

Postautor: Mietek » 13 sty 2004, o 21:10

Czy nie lepiej to robić przy wykorzystaniu "Positiva" i naświetlania :?

epikur
-
-
Posty:1
Rejestracja:14 sty 2004, o 05:08
Kontaktowanie:

Jest na to taka rada

Postautor: epikur » 14 sty 2004, o 05:33

Przykręć żelazko do... (a cholera wie do czego ;-) ) może być imadło jak masz w domu ;-) (tym ciepłym do góry) i dopiero na żelazko połóż płytkę (możesz między płytkę a żelazko podłożyc parę kartek). Żadnego prasowania (tzn. bez żadnego tarcia płytki o żelazko bo straci dokładność; tak jak położysz tak się ma grzać). Oczywiście nie muszę Ci przypominać że laminat ma być pucpapierem(papier ścierny) na cacuś-glancuś zrobiony, tak że można się przeglądać i żadnego palcowania.

MariuszC
-
-
Posty:50
Rejestracja:29 gru 2003, o 09:33
Lokalizacja:Ustroń

Postautor: MariuszC » 14 sty 2004, o 06:47

Może jeszcze dwie metody nie do końca sprawdzone:
1 - "w metodzie żelazkowej" nie używamy folii, lecz zwykłej kartki papieru, efekt też jest w miarę zadowalający nawet jeśli trzeba poprawić jeszcze pisakiem - myślę że kartka lepiej wytrzymuje podgrzewanie niż folia,
2 - "w metodzie naświetlania UV" kolega używał kalki technicznej z narysowanym schematem, nasączał ją olejem, nakładał na laminat i naświetlał - widziałem efekty naprawdę zdumiewające - niestety więcej na ten temat nie wiem bo straciłem z nim kontakt
Prócz tego w którejś z EP chyba poprzedni rok, też opisano metodę robienia płytek drukowanych w domu. Spróbuj znaleźć.
Życzę powodzenia Mariusz

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 14 sty 2004, o 16:14


Mietek
-
-
Posty:33
Rejestracja:1 lis 2003, o 08:46
Lokalizacja:mazowieckie

Postautor: Mietek » 14 sty 2004, o 16:25

Ja drukuję rysunek płytki na folii do drukarek laserowych, po naświetleniu i wytrawieniu efekt jest extra.

W.K
-
-
Posty:24
Rejestracja:25 gru 2003, o 01:43

Postautor: W.K » 17 sty 2004, o 01:59

Jak muszę wykonać kilka sztuk tego samego urządzenia to używam metody z Positiv20. Gdy robię prototyp to najlepiej sprawdza mi się metoda "kredowa".Efekt po nabyciu wprawy bardzo dobry a papier kredowy jest dużo tańszy i łatwiej dostępny niż folia TES.
Zamiast męczyć sie z żelazkiem warto zrobić urządzenie do nagrzewania
np. z kawałka blachy aluminiowej lub miedzianej(>5mm) .Grzałkę i termostat można kupić za kilka złotych.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 17 sty 2004, o 13:05

Jak muszę wykonać kilka sztuk tego samego urządzenia to używam metody z Positiv20. Gdy robię prototyp to najlepiej sprawdza mi się metoda "kredowa".Efekt po nabyciu wprawy bardzo dobry a papier kredowy jest dużo tańszy i łatwiej dostępny niż folia TES.
Zamiast męczyć sie z żelazkiem warto zrobić urządzenie do nagrzewania
np. z kawałka blachy aluminiowej lub miedzianej(>5mm) .Grzałkę i termostat można kupić za kilka złotych.
Popieram twoje zdanie jak najbardziej :wink:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości