Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ploter pcb

zas
-
-
Posty:24
Rejestracja:25 gru 2003, o 23:39
ploter pcb

Postautor: zas » 9 sty 2004, o 23:50

Pytanie do osób wykonujących płytki na ploterze.

Czy korzystacie z fabrycznych ploterów czy może z samodzielnie zrobionych???
Jeżeli ta druga opcja to jak taki ploter można zrobić???
Może jakieś linki. :?

wisnia
-
-
Posty:2
Rejestracja:10 sty 2004, o 03:27
Lokalizacja:Kalisz
Kontaktowanie:

Postautor: wisnia » 10 sty 2004, o 03:49

Ja mam pytanie na bardzo podobny temat - nie rozpoczynam więc nowego wątku. Myślałem długo nad zbudowaniem samodzielnie wiertarki do wiercenia otworów w płytkach, sterowanej komputerem - czyli takiego 'plotera wiercącego'.
Zbieram w tym celu stare drukarki - przede wszystkim igłowe i atramentowe - ze względu na mechanizmy przesuwające głowicę.
Sęk w tym, że mechanik ze mnie mizerny - całą elektronikę sterującą mam w głowie, ale konstrukcji takiego cuda nie mogę sobie wyobrazić.
Podejrzewam, że można by się pokusić o skonstruowanie plotera do płytek, który by mógł rysować ścieżki, a po zmianie 'głowicy' - wiercić otwory.
W razie czego - ja się zgłaszam na ochotnika ;-)

Marcin.

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty:100
Rejestracja:6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 10 sty 2004, o 14:48

Wątek był poruszany już parokrotnie. Ploter można zrobić samemu. Można też nim sterować. Korzystając z silników krokowych da się ploterem sterować bardzo wolno. Co do rysowania płytek to temat zamknął się wnioskiem o braku sensownego tuszu do różnej grubości pisaków.

Dexter
-
-
Posty:115
Rejestracja:29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 10 sty 2004, o 14:48

To proponuje zrobic ruchoma podstawe a nieruchome ramie trzymajace pisak lub ruchome tylko w pionie to wtedy bedzie moglo takie urzadzenie pelnic role wiertarki oraz dodatkowo frezarki.
Pozdro
Dexter

czarutek

Postautor: czarutek » 12 sty 2004, o 12:57

To niech już od razu frezuje między ścieżkami...

Awatar użytkownika
ucy74
-
-
Posty:100
Rejestracja:6 sie 2003, o 21:04

Postautor: ucy74 » 12 sty 2004, o 17:51

Ja bym jednak stawiał na stary ploter tablicowy i pisaki na lakier. Frezarka CNC z silników krokowych jest fajna, ale strasznie wolna. Frezy do płytek PCB są niestety drogie. Jedyne sensowne zastosowanie to wiercenie otworów.

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 13 sty 2004, o 09:07


Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości