Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

USB-IDE pytanie raz jeszcze.

Mark
USB-IDE pytanie raz jeszcze.

Postautor: Mark » 1 cze 2003, o 18:38

Ponawiam moją prośbę o informację gdzie mogę znaleźć plik fx2_ata.iic tym razem do wszystkich kolegów. Próbowałem tą informację wyciągnąć od Piotrka autora opracowania, ale milczy. Cóż dobra pogoda i nie śledzi forum. Wcale się nie dziwię. Może ktoś mi może w tym temacie pomóc. Może na maila sp4fye@polbox.com. Z góry dziękuję. :)

Gość

Postautor: Gość » 3 cze 2003, o 08:16


Piotrek
-
-
Posty:3
Rejestracja:17 kwie 2003, o 17:21

Postautor: Piotrek » 7 cze 2003, o 18:27

Hmm ! Z tej strony Piotrek - autor projektu :-) Ja nie dostałem żadnego maila w tej sprawie. Więc nie mogłem Ci nic wysłać ;)
PozdrawiaM
PiotreK

Filip Po

Problemik USB-IDE

Postautor: Filip Po » 7 cze 2003, o 19:15

Piotrku - autorze projektu:) mam kłopot:
Uruchomiłem USb2ide i wszystko bło ok tylkop po jakiś 5 mi nużytkowania interfejs sie wiesza - system tez, musze go odłączyć i podłaczyc z powrotem co z reszta nie zawsze daje efekt...
Sprawdzałem z HDDD i CD i CDRW.
Wydaje mi sie ze np. pukniecie lub dotknięcie części ukłądu poprawia sytuację. Mimo to jestem na 99,99 % pewnien ze ukłąd jest dobrze przylutowany - kwas + dobra cyna + lutownica wellerka + w miarę doswiardczona ręka...
Czy moze to być wina kwarca?
ps. rezytorek r5 i chyba r9 juz zamieniłem wiec problem nie lezy tu
mozna prosic o maila
moj filip_po@wprld.pl

xmike

Postautor: xmike » 20 cze 2003, o 13:04

mam pytanko podlaczam dysk i np kopiuje plik 120 MB nie ma problemu ale jak se zaznacze 700 MB to ze dysk jest pelny o co chodzi?? a na dysku jest wolne 4 GB po podlączenie przez tasme :( a drugie pytanie to do tego USB HI-SPEED w win xp pokazuje mi sie ale nie wiem czyo to musze sterowniki czy moje usb moze jest 1.0 wienc PROSZEM O POMOC z gory dzienki :D

guslar
-
-
Posty:6
Rejestracja:2 cze 2003, o 12:15
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: guslar » 21 cze 2003, o 13:47

Ja miałem takie problemy jeśli podłączałem kit do płyty z USB2.0, a kabelek połączeniowy był do USB1.0 o czym nie wiedziałem. Jak zamieniłem na "USB2.0 TESTED" wszyskie wieszania ustały i kopiowanie większej ilości danych też przebiegało OK.
Poza tym zasilanie HDD(2,5cala) miałem pociągnięte z USB, dyski które mają nominalnie na obudowach 500mA zachowują się poprawnie, a te z 700mA(powyżej 20GB pojemnosci) już powodują w czasie zapisu danych wyłączanie 5V ze złącza USB. Niestety wydajność zasilania portu USB to max 500mA. Musiałem pociągnąć 5V ze złącza klawiatury PS2.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości