Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Okradanie EdW

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:
Okradanie EdW

Postautor: radzio » 10 paź 2004, o 19:01

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic185932.html - ten artykuł pochodzi z EdW 10/2004.
Rozumiem, że umieszczanie starych artykułów może być w porządku, ale umieszczanie materiałów będących aktualnie w sprzedaży (i to dopiero kilka dni - 1/3 miesiąca) to już jawne okradanie EdW i Wydawnictwa AVT. A elektroda zarzeka się że nie robi nic złego w zamieszczaniu na swoich stronach skanów EdW.

Co o tym myślicie? Czy powinno się ten proceder ukrócić, czy powinno się to tolerować?

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty:330
Rejestracja:4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 10 paź 2004, o 19:41

Witam!
:569: Myślę że na ten temat powinno się przede wszystkim wypowiedzieć wydawnictwo.
Może AVT nie będzie miało nic przeciwko temu. Aczkolwiek wydaje mi się to troche nie do końca fair play.

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 10 paź 2004, o 19:46

Witam!
:569: Myślę że na ten temat powinno się przede wszystkim wypowiedzieć wydawnictwo.
Może AVT nie będzie miało nic przeciwko temu. Aczkolwiek wydaje mi się to troche nie do końca fair play.
hmm. w artykule o Portalu EdW chyba jasno powiedzieli : "już teraz stanowczo apeluję o usunięcie ze stron internetowych nielegalnych kopii naszych publikacji ..."

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 10 paź 2004, o 19:49

:) Oczywiscie ze to [glow=red]zlodziejstwo[/glow] . Powinny byc takie procedury jak np z filmami:

1. Na poczatku kina
2. Po uplywie 6 miesiecy wydanie na DVD czy Video
3. Potem kablowka
4. Po trzech latach naziemna TV

:idea: Zamieszczenie na stronie powinno byc za zgoda wlasciciela praw autorskich :568:
:D

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 10 paź 2004, o 19:50

Acek, uważaj, ba ja za to słowo wyleciałem z elektrody :)

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 10 paź 2004, o 20:05

A tak swoją drogą to myślicie, że EdW tak dużo straci jak ktoś umieści jeden artykuł. Myślę, że każdy szanujący się elektronik kupuję EdW i EP, bo to bardzo dobre gazety, a czekać na to czy ktoś umieści jakiś tam marny skan na www? To jest oczywiście moje prywatne zdanie i może jestem w błędzie, ale nie przejmowałbym się tym pod warunkiem, że gość nie przesadzi i nie będzie regularnie skanował całych nowych numerów miesięczników w tydzień po ukazaniu się w kioskach. Może koleś rozpaczliwie próbuję zdobyć punkty na elektrodzie.

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 10 paź 2004, o 20:08

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic184820.html - przeczytaj drugi post DonRomano.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 10 paź 2004, o 20:09

Acek, uważaj, ba ja za to słowo wyleciałem z elektrody :)
:!: Przykro mi bardzo ze to Cie spotkalo :545: zwlaszcza za to ze powiedziales prawde. Na sama mysl mam :704: jesli za to mam wyleciec to wcale sie tym nie przejmuje nie zalezy mi na towarzystwie tego rodzaju :idea:

Ps. Nie jestem zarejestrowany na elektrodzie i moze zajrzalem tam 3 - 5 razy. Przyznaje ze czasem sciagne sobie z net jakas eBook ale jesli mi ona sie podoba to kupuje ja w versji papierowej na moim komp nie mam zadnego pirackiego oprogramowania :P

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 10 paź 2004, o 20:13

To jedno z pism jakie dostełem od elektrody po wywaleniu mojego konta.
Nie robi się brzydko do swojego gniazdka, czyli miejsca, gdzie
rozpropagowałeś swoją stronę. Tolerowaliśmy wzmożone wysyłanie odsyłaczy do
strony mikrokontrolery, chociaż strona była (już nie jest) dodana w katalogu
linki (w dwóch miejscach - niekomercyjne oraz fora dyskusyjne). Strona
została ogłoszona także w forum Odsyłacze Linki. Podsumowując adres strony
znajdował się w 4 różnych miejscach. Kolejne wysyłanie odsyłaczy było
bezcelowe. Kiedy wywołałeś wzmożoną dyskusję na forum, zdecydowano, że nie
będziemy więcej tolerować reklamy tej strony. Wcześniej nie zwracano na to
uwagi. Oczywiście można to nazwać zemstą. Dziękujemy za współpracę i proszę
więcej nie wchodzić na elektroda.pl
Pozostawiam to do oceny Wam, drodzy forumowicze.

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty:330
Rejestracja:4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 10 paź 2004, o 20:18

Witam!
Wiec wszystko jasne. Jest to nieuczciwe. Tępić :573:

Arrek
-
-
Posty:117
Rejestracja:18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja:wawa

Postautor: Arrek » 10 paź 2004, o 22:43

Acek, uważaj, ba ja za to słowo wyleciałem z elektrody :)
tym gorzej dla elektrody...

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 10 paź 2004, o 22:53

Dziwne zachowanie ze strony elektroda.pl :(
Co do okradania to tutaj trzeba uważać na słowa, nikt tu nie jest złodziejem jeżeli nie jest to jemu udowodnione.
Jednak dziwi mnie fakt że skanowane są na żywca najświeższe materiały z czasopism dopiero wydanych.
Niech AVT się weźmie za to, jeśli to jest okradanie, nie znam się na prawie więc nie powiem że ktoś ukradł.
Po za tym, jeśli EdW nie chce by kopiowano ich materiały i publikowano w ten sposób niech sobie zastrzegą takie prawo.
:568:

Awatar użytkownika
Maybe
-
-
Posty:63
Rejestracja:19 wrz 2004, o 19:58
Lokalizacja:Dziebieszyce
Kontaktowanie:

Postautor: Maybe » 10 paź 2004, o 23:54

Mnie osobiście nic ze strony elektroda.pl nie dziwi. Już kiedyś strona była zamknięta przez długi okres czasu, jak mi się obiło o uszy, za udostępnianie pirackiego oprogramowania. A czego tam nie było w download po zalogowaniu? Oczywiście admin elektrody twierdził, że to absolutnie nie taki powód, ale... Nawet znajomi z tzw. Zachodu żalili mi się swego czasu, że Polacy to piraci, że rozbój itd. Zaprzeczałem a wtedy na dowód pokazali mi download elektrody. No i było mi strasznie głupio. Kraki, nie-kraki, odbezpieczone programy za grube pieniądze itd.
Jest takie stare przysłowie, że "ryba psuje się od głowy". Czytając wypowiedzi różnych "gulsonów" przestałem bywać na elektrodzie... To nie dla mnie miejsce.

Maybe

gulson
-
-
Posty:22
Rejestracja:19 mar 2004, o 13:46

Re: Okradanie EdW

Postautor: gulson » 12 paź 2004, o 11:07

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic185932.html - ten artykuł pochodzi z EdW 10/2004.
Rozumiem, że umieszczanie starych artykułów może być w porządku, ale umieszczanie materiałów będących aktualnie w sprzedaży (i to dopiero kilka dni - 1/3 miesiąca) to już jawne okradanie EdW i Wydawnictwa AVT. A elektroda zarzeka się że nie robi nic złego w zamieszczaniu na swoich stronach skanów EdW.

Co o tym myślicie? Czy powinno się ten proceder ukrócić, czy powinno się to tolerować?
widzę, że robisz teraz aferę na forum EP, a nie zapoznałeś się z stroną:

http://www.avt.pl/download.php?dzial=26

ktoś pobrał z avt i zamieścił, po sprawdzeniu jakie to pliki, wszystko zostało usunięte.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 paź 2004, o 11:52

ktoś pobrał z avt i zamieścił, po sprawdzeniu jakie to pliki, wszystko zostało usunięte.
I dobrze się stało, ludzie naprawde nie szanują czyjejś pracy...
Ciekawe ile tego jest na innych stronach związanych z elektroniką :| bo jak na razie wszyscy widzą tylko na elektroda.pl...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty:100
Rejestracja:11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja:forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 12 paź 2004, o 12:08

Ciekawe ile tego jest na innych stronach związanych z elektroniką
Wlasnie w zwiazku z tym polecam ten temat 8)
viewtopic.php?t=11088

gulson
-
-
Posty:22
Rejestracja:19 mar 2004, o 13:46

Postautor: gulson » 12 paź 2004, o 12:16

nie wiem co jeszcze AVT znajdzie na elektrodzie ale może się przewinąć kilkanaście skanów...
być może szykują pozew sądowy
zresztą nie ma sposobu wszystko skontrolować... majątku nie mam, pracy nie mam, do tego student, dwa wysłużone serwery... niech się bawią w procesy...

a elektroda to dwa no może 4 kliknięcia i nie ma elektrody :cry:

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Okradanie EdW

Postautor: radzio » 12 paź 2004, o 12:23

widzę, że robisz teraz aferę na forum EP, a nie zapoznałeś się z stroną:

http://www.avt.pl/download.php?dzial=26

ktoś pobrał z avt i zamieścił, po sprawdzeniu jakie to pliki, wszystko zostało usunięte.
Na tej stronie widze tylko dział EdE, a wkazany przezmnie artykuł był projektem okładkowym (hit numeru).
I nie robię afery, tylko grzecznie poinformowałem AVT o istniejącej sytuacji. A pozatym, czy jakby ktoś owoce Twojej pracy skopiwał na swojej stronie, to jak byś się czuł? Jakby cała elektroda została skopiowana, to napewno byś spokojnie tego nie przyjął. Cała armia Elektryków, Picii, i Acul by krzyczała, że to nielegalne.

Pozdrawiam,
Radzio!

ky3orr
-
-
Posty:20
Rejestracja:25 lut 2004, o 16:02
Kontaktowanie:

Postautor: ky3orr » 12 paź 2004, o 12:28

Ostatnimi czasy dzieje sie jakos tak ze ludzie chca sie wybic kosztem innych. Umieszczanie cudzych materialow czy programow bez zgody autorow jest naduzyciem. Sam mam znajomego ktory prowadzi witryne z szablonami ktore to zassal z neta i sprzedaje jak swoje. Jest troche dobry z php a od zgrabnego wygladu i funkcjonalnosci - no i oczywiscie zasobnosci - strony juz niedaleko do mikroplatnosci SMS i zarabiania kasy...
Sam prowadze wlasna ww i wiem jak baaardzo nie chce by moje projekty lub artukuly byly firmowane cudzym nazwiskiem.
Jak wspomnialem w necie jest coraz wiecej naduzyc - moze powinna sie temu zajwisku - nie tylko elektroda - przyjzec prokuratura?.....

Swoja droga za ta ilosc nieciekawie pozyskiwanych tresci i lecenie "na ilosc" tez nie odwiedzam omawianego vortalu.

pozdro4all

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 paź 2004, o 12:33

nie wiem co jeszcze AVT znajdzie na elektrodzie ale może się przewinąć kilkanaście skanów...
być może szykują pozew sądowy
zresztą nie ma sposobu wszystko skontrolować... majątku nie mam, pracy nie mam, do tego student, dwa wysłużone serwery... niech się bawią w procesy...

a elektroda to dwa no może 4 kliknięcia i nie ma elektrody :cry:
Mam nadzieje że AVT nie zrobi nic co by mogło zaszkodzić elektroda.pl....
Jesli gulson wykasował co trzeba to powinno byc o.k.
Tyle że teraz doglądać czy ktoś nie publikuje materiałów należących do AVT
Gulson :idea: proponuje zamieścić jakieś ogłoszenie na elektrodzie a uzytkowników łamiących zakaz zamieszczanie projektów AVT poprostu upomnieć a w razie potrzeby wywalać...
Ja tam lubię elektrode ,duża baza wiedzy. :)
A ludzie jak ludzie, raz trafisz na głąba innym razem na dobrego człowieka... :wink:
P.S. Gulson,twoja strona podana w profilu....co z nią? niedziała :no:

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości