Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Różnice w ersjach Visual Basic.NET

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty:240
Rejestracja:12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja:Brzeszcze
Kontaktowanie:
Różnice w ersjach Visual Basic.NET

Postautor: almatea » 5 sty 2005, o 16:37

Chciałem zakupić licencjonowane oprogramowanie i mam mały problem.

Przede mną leży oryginalny Visual Basic.NET Standard. Po zainstalowaniu, próba uruchomienia kontrolki mscom32.ocx spełza na niczym. Okazuje się, że ta wersja ma spore ograniczenia. Kontrolka działa natomiast na Visual Basic.NET z pakietu Visual Studio.NET Professional. W tym problem, że ten pakiecik kosztuje kilka tysięcy. Poszukuję samego Visual Basic.NET ale w pełnej wersji. W sklepach leżą Visual Basic.NET z licencją edukacyjną (313 zł) oraz Visual Basic.NET wersja angielska (595 zł). Czy ktoś może używał tej ostatniej wresji i czy ma ona jakieś ograniczenia?

Pozdrawiam

Rafał

trashmen
-
-
Posty:2
Rejestracja:11 sty 2005, o 23:02
Lokalizacja:Gdansk

VB.Net - ograniczenia

Postautor: trashmen » 11 sty 2005, o 23:16

VB.Net standard, bo tak się nazywa wersja angielska, nie ma żadnych ograniczeń.
Inną sprawą jest kontrolka o której wspominasz, ona nie jest elementem składowym VB.Net, bo technologia .Net zrywa z wszelkimi OCX-ami definitywnie. Jest to zmiana kierunku. Oczywiście, VB.Net pozwala technicznie na bezproblemowe korzystanie z OCX-ów, o ile akurat posiadasz na nie odpowiednie licencje. Kontrolka MSComm była w składzie VB i jeżeli posiadasz np. VB6, to możesz ją bez problemu stosować w VB.Net :-)
A jeżeli jej nie posiadasz, to .... się nie martw !
W sieci dostępnych jest wiele różnych klas dla VB.Net do transmisji szeregowej, przy których wzmiankowany OCX wypada jak furmanka przy czołgu ! Poszukaj czego ci potrzeba ! Ja stosuję VB.Net od momentu jego pierwszego wydania, przesiadłem się z VB6 i było na początku trochę ciężko zgłębić podstawowe ruchy. Po pół roku je opanowałem i poszło z górki.
Co można w VB.Net standard ( tym za 500 zł):
- pisać i sprzedawać komercyjne aplikacje
- pisać gry z wykorzystaniem DirectX 9
- obsługiwać strumienie multimedialne (Video+dźwięk, kodowanie, przesyłanie przez sieć itd)
- łatwo realizować aplikacje bazujące na inernecie
- bardzo łatwo obsługiwać grafikę
- tworzyć piękne wydruki
- uruchamiać programy pod Linuxem (pięknie chodzą !)


Jednym słowem ... bajka o jakiej 10 lat temu można było tylko pomarzyć !
A jeżeli szkoda ci pieniędzy, a na dodatek chciałbyś mieć środowisko programistyczne na poziomie całego pakietu Visual Studio.Net i do tego po polsku, to .... jest takie coś co się nazywa SharpDevelop - całkowicie darmowe (GNU) !!!!
Adres , gdzie to można ściągnąć znajdziesz na www.sharpdevelop.pl gdzieś na dole pierwszej strony.
Miłej zabawy w VB.Net - jest to jedyny słuszny wybór na najbliższe lata !!!

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości