Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ZL3AVR nie chce działać z Bascom'em

daxeno
ZL3AVR nie chce działać z Bascom'em

Postautor: daxeno » 13 lis 2005, o 13:46

Witam !
Mam olbrzymi kłopot z zestawem ZL3AVR . Mianowicie bez problemu działają programy napisane w asemblerze , ale nawet najprostsze programy napisane w Bascomie po kompilacji nie działają ! (kompilator nie wyrzuca błedów i symulacja wychodzi poprawnie , ale na realnym sprzęcie nie działa) Kompiluje je na procek M32 i zapisałem nawet w dyrektywie z którego *.dat ma korzystać oraz częstotliwość oscylatora. Niestety nie działa ... Będąc po drodze w wydawnictwie AVT (kupując to i owo) , poradzili mi aby się zapytał tu na forum EP.
Licze bardzo na pomoc ... co żle ustawiam w BASCOM'ie Z góry dzięki ... bo inaczej bedzie mnie czekało kupno cześc do ZL2AVR :(
Ostatnio zmieniony 27 mar 2007, o 17:58 przez daxeno, łącznie zmieniany 1 raz.

a_antoniak
-
-
Posty:651
Rejestracja:13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja:Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 13 lis 2005, o 17:11

Może zostawiłeś w kodzie dyrektywę $sim ?

daxeno

Postautor: daxeno » 13 lis 2005, o 18:40

Po usilnych działaniach i zabawach zaczął działac .... (apropo to nie był $sim) :)
Ale nie działa wszystko .... Nie moge za nic doprowadzić do działąnia port C ( na porcie D działał LCD , zmieniłem w programie na port C (lcd pin , .....) i poprawiłem co trzeba , lecz na porcie C nie chce działać ...) czy to kwestia odblokowania jakiś przerwań ? No i chyba nie musze Bascom'owi mówić , iż są to porty wyjściowe , bo czegoś takiego nie czyniłem przy porcie D , a działało !

szymel
-
-
Posty:212
Rejestracja:16 sty 2005, o 16:42
Lokalizacja:Włocławek

Postautor: szymel » 13 lis 2005, o 18:46

Po usilnych działaniach i zabawach zaczął działac .... (apropo to nie był $sim) :)
Ale nie działa wszystko .... Nie moge za nic doprowadzić do działąnia port C ( na porcie D działał LCD , zmieniłem w programie na port C (lcd pin , .....) i poprawiłem co trzeba , lecz na porcie C nie chce działać ...) czy to kwestia odblokowania jakiś przerwań ? No i chyba nie musze Bascom'owi mówić , iż są to porty wyjściowe , bo czegoś takiego nie czyniłem przy porcie D , a działało !
Wyłącz JTAG-a :D

Piotrek

a_antoniak
-
-
Posty:651
Rejestracja:13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja:Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 13 lis 2005, o 22:55

zawsze MUSISZ określić kierunek portu

daxeno

Postautor: daxeno » 14 lis 2005, o 17:59

No fakt .... JTAG :) po ustawienia fusebitu już wyszystko działa :) AA i jescze mam takie pytanko ma ktoś z was żródła w bascomie do avt 1309 ... badziew niedziałający ... czyli dokładniej .... dostałem od serwisanta hex'a ale nie działa mi na tej płytce co dali do kitu na procku at90s2313 .... nie wiem co jest ... ale wszystko dobrze zlutowałem .. a nawet poprawiłem płytke do wierniejszej postaci schematowi (rezystor R8 ) , ale to też nic nie dało ... nadal te pastylki Dallasa ( ibutton DS 1990 ) się nie rejestrują ... co moge zrobic ?


A moze to wina tego ...,że kondensatory 27pf przy kwarcu zesztukowałem z połączonych równolegle 6,8pf i 47pf w miejsce obu 27pf ?? (wsadziłem dwa 6,8 i 47 w jedno miejsce na płytce zamiast 27) Czy możliwe jest to , że dlatego nie działa ? ... jeśli tak to musze kupić te 27ki :) co wy o tym problemie sadzicie ?

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 14 lis 2005, o 19:42

Witam, jesli chodzi o kondesatory to spowodzeniem mozesz uzyc 22p lub 33p ja takich uzywam i jak dotad nie mialem zadnych problemow. Tego kitu akurat nie skladalem i wlozenie wyzej wymienionych wartosci kondesatorow nie bedzie zadnej zmiany. Kodu zrodlowego poszukaj na stronie EdW - jesli to jest projekt z EdW. Zycze powodzenia.

Awatar użytkownika
Lemur
-
-
Posty:17
Rejestracja:27 lip 2004, o 08:30
Lokalizacja:Pruszków

Postautor: Lemur » 16 lis 2005, o 22:13

Witam...
Miałem z jednym prockiem taki problem ,że nie chciał chodzić w żaden sposób na kwarcu w niskiej obudowie ,po wymianie na wysoką poszło wszystko bez problemu...

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości