Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

PCF8583 - dzialaja sekundy i minuty, a nie dzilaja godziny

zolax
-
-
Posty:9
Rejestracja:29 gru 2003, o 21:22
PCF8583 - dzialaja sekundy i minuty, a nie dzilaja godziny

Postautor: zolax » 25 sty 2005, o 10:14

Witam
Obsluguje ten zegarek z Bascoma AVR na Atmega8. Na poczatku wszystko ladnie dzialalo, wczoraj cos sie popsulo z godzinami - nie moge zmienic godziny programowo i procek sam tez jej nie inkrementuje (jesli minelo 60 min.). Z minutami i sekundami wszystko jest OK. W programie nic nie zmienialem. I teraz pytanie: Czy uklad mogl sie uszkodzic w taki sposob ze wszystko oprocz godzin dziala?

$crystal = 4000000
Config Sda = Portc.4
Config Scl = Portc.5
Dim M As Byte
Dim S As Byte
Dim H As Byte
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portc.0 , Db6 = Portb.0 , Db7 = Portd.7 , E = Portb.3 , Rs = Portb.2

S = Makebcd(50)
M = Makebcd(59)
H = Makebcd(9)
I2cstart
I2cwbyte 160
I2cwbyte 0
I2cwbyte 8
I2cstop
I2cstart
I2cwbyte 160
I2cwbyte 2
I2cwbyte S
I2cwbyte M
I2cwbyte H
I2cstop

Do
I2cstart
I2cwbyte 160
I2cwbyte 2
I2cstart
I2cwbyte 161
I2crbyte S , Ack
I2crbyte M , Ack
I2crbyte H , Nack
I2cstop

S = Makedec(s)
M = Makedec(m)
H = Makedec(h)
Cls
Lcd H ; ":" ; M ; ":" ; S
Wait 1
Loop

Z gory dziekuje za odpowiedz

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty:389
Rejestracja:10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 25 sty 2005, o 17:14

Mógł sie tak uszkodzić, a skoro działało i nagle przstało, a w programie nic nie grabałeś, to szkoda go tu wrzucać, bo to na 99% scalak padł.

pch
-
-
Posty:23
Rejestracja:27 maja 2003, o 06:56
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: pch » 27 sty 2005, o 11:44

Nigdy mi się ten zegarek nie uszkodził natomiast kilka razy się zawiesił. Odczytywałem wtedy 85 z poszczególnych adresów. Reset układu nic nie dawał. Próbowałem zdjąć zasilanie i też bez efektu. Zapomniałem jednak odłączyć kabelek od programatora isp. Przepływający przez niego minimalny prąd był wystarczający do zasilania pcf-a i dopiero po odłączeniu tego kabelka zresetrowal się również pcf i teraz jest ok.

PC

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości