Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Płytka Easy TCP/IP zakupiona w BTC/Kamami

Adam Ruta
-
-
Posty:104
Rejestracja:21 lut 2003, o 22:29
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: Adam Ruta » 22 cze 2007, o 22:37

Czołem!
W moim programie mam zdefiniowane dłuuuuuuuuuugie bufory, poza tym zmiennych też jest trochę. Sztywne adresowanie zmiennych poza szczególową kontrolą co gdzie mamy w pamięci, pozwala na operowanie zmienymi bez odwoływania się do ich nazw a jedynie poprzez podanie początku tablicy i kolejne indeksy elementów tej tablicy. Zwróć uawgę że w Bascomie komplator skrzętnie Cię informuje pod jakim adresem zalokował kolejne zmienne ale ich rozmieszczenie jest według jego "widzimisię". Tylko tyle albo aż tyle.
Adresowanie zmiennych jest poprostu trikiem programowym. Możesz spokojnie adresowanie zostawić kompilatorowi jeśli nie będziesz używał skakania po indeksach tablic.

Pozdrawiam,
Adam.

gandap
-
-
Posty:1
Rejestracja:3 lip 2007, o 19:54
Lokalizacja:Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: gandap » 4 sie 2007, o 14:24

witam waszystkich
bardzo mnie zaciekawił temat tcp/ip i przymierzam się do zakupu modułu w związku z tym mam kilka pytań:
czy trudne jest do wykonania sterowanie przez internet ?..........
posiadam sterownik wykonany na atmega32 który utrzymuje zadaną temp. po przez sterowanie elektrozaworami,temp ustawiana jest po przez przyciski osobno dla trzech urządzeń
i właśnie do tego sterownika chcę dołożyc moduł by można nastawiac temp. zdalnie za pomocą www no chyba że macie inne pomysły
Prosze o porady
pozdrawiam Grzegorz

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości