Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

gdzie dobry kurs bascom avr?

lotnick
-
-
Posty:66
Rejestracja:19 lip 2005, o 13:09
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:
gdzie dobry kurs bascom avr?

Postautor: lotnick » 19 lip 2005, o 13:14

Szukam jakiegos fajnego kursu, obszernego. chce na razie programowac tylko na symulacje w bascom avr.Tutaj znalazłem kurs , ale wywala mi błędy przy kompilacji pierwszego przykładowego programu z menu graficznym.... Kupie chyba ksiazke, ale moze sa jakies fajne kursy online? Szukam "oślej łączki" z edw, ale wszystkie googlowe linki są martwe jeśli chodzi o to.
Pomóżcie, plizzz

Bęben
-
-
Posty:15
Rejestracja:13 mar 2004, o 12:58
Lokalizacja:Kaszewska Wola
Kontaktowanie:

kurs

Postautor: Bęben » 30 lip 2005, o 18:12

wiesz co?
Polecam uczyc sie bascoma za pomoca pliku pomocy
ja tak poznawalem, cwiczylem na symulatorze jest dobrze!!!! :562:

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Re: gdzie dobry kurs bascom avr?

Postautor: Wojtek » 31 lip 2005, o 07:42

Szukam jakiegos fajnego kursu, obszernego. chce na razie programowac tylko na symulacje w bascom avr.Tutaj znalazłem kurs , ale wywala mi błędy przy kompilacji pierwszego przykładowego programu z menu graficznym.... Kupie chyba ksiazke, ale moze sa jakies fajne kursy online? Szukam "oślej łączki" z edw, ale wszystkie googlowe linki są martwe jeśli chodzi o to.
Pomóżcie, plizzz
Szukasz kursu i programów pod bascomavr, a link który podałeś odnosi się do bascom 8051.

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty:108
Rejestracja:12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja:Warszawa

Postautor: amok67 » 31 lip 2005, o 22:16

Tylko nie kupuj "Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku BASCOM" , autor M.Wiązania.
Przeglądałem wczoraj w księgarni w Katowicach.Straszny badziew.I za coś takiego chcą 50 dych...Odradzam.

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 1 sie 2005, o 07:53

Czy aż taki "badziew"... Mam tą książkę (zanim ją kupiłem to byłem bardzo sceptycznie do niej nastawiony - mozna poszukać na forum) ale nie uważam, że jest aż tak zła. Prawda, trochę kosztuje, ale tak już mają wszystkie książki BTC. Są też rzeczy opisane w Helpie (mogłby ich nie być - zaoszczędziłoby to kartek -> niższa cena) ale są tez rzeczy przydatne dla osoby która nie ma zbytniego doświadczenia w Bascomie. Uważam , że bardziej opłaca się kupić książkę, niż wszystkie archiwalia EdW z Oślą Łączką. Wszystko w jedym miesjcu i nie trzeba przerzucać stosów gazet. No i gdy nie jest się prenumeratorem to archiwalne numery tez troche kosztują.

kwoitek
-
-
Posty:4
Rejestracja:13 sie 2005, o 10:42
Lokalizacja:krakow

Postautor: kwoitek » 13 sie 2005, o 15:40

Skoro piszesz ze ta ksiazka to badziew to wszystkie inne to musi byc totalny chlam. To jest najlepsza ksiazka o bascom avr jaka chyba jest do kupienia w ksiegarni. No ale nie dziwie sie temu co napisales. Ty ja tylko przegladales.
Ksiazka naprawde dobra. Wszystko jasne i przejrzyste. Po paru dniach nauki z tej ksiazki bylem w stanie samodzielnie napisać takie programy jak biorytm czy kalendarz (na graficznym LCD). Jak ktoś kiedys ppisal cos takiego to wie o ze nie jest takie latwe.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 13 sie 2005, o 17:41

Tylko nie kupuj "Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku BASCOM" , autor M.Wiązania.
Przeglądałem wczoraj w księgarni w Katowicach.Straszny badziew.I za coś takiego chcą 50 dych...Odradzam.
No jeśli znasz już dobrze Bascom to pewnie, że Ci niepotrzebna, ale po przeglądnięciu tylko nie da się stwierdzić czy to "badziew" . Mam tą książkę i wszystkim którzy chcą się nauczyć pisać programy w Bascom dla AVR polecam

spec
-
-
Posty:32
Rejestracja:20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja:Centrum

Postautor: spec » 21 sie 2005, o 12:01

Także mam tę książkę. Zakupiłem ją, ponieważ chciałem się nauczyć tego języka. Z pewnością podstaw da się z niej nauczyć.
Chociaż zastanawiam się, czy autor nie poświęcił za mało miejsca, na samą naukę języka Bascom. Dużo jest opisywania samego programu.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości